Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Pallasti tn 34
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Pallasti tänav 34, Tallinn

Pallasti tn 34 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 50 korterit (EHR 101019692). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 548 €/m² (hinnanguvahemik 2 354–2 742 €/m², ±8%).

Pallasti tänav 34, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 50 korterit EHR 101019692 ↗ Kataster 78403:301:1670 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pallasti tn 34 on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 50 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 548/m², 6,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Pallasti tn 34 on 1987. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 50 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (18 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 548 €/m², mis on umbes 6,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,6 m²) on ligikaudu €123 630.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1987. aasta ehitusaeg.

€460–€560/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
4,4–5,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 12 29.7 – 38.1 m² €2 843 €90 104–€104 926
2-toaline 18 40.1 – 49.9 m² €2 653 €112 518–€131 027
3-toaline 15 57.4 – 69.4 m² €2 767 €156 726–€182 508
4-toaline 5 69.4 – 77.3 m² €2 830 €197 949–€230 513
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.3 m² 2-toaline · 45.9 m² 3-toaline · 61.3 m² 4-toaline · 75.7 m²
− 46,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€123 630
ca €2 653 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €129 812
Eeldatav üüritulu €460–€560/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 786/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Asunduse peatus 131 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

''Eduson'' kool 242 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 296 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

70% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 448 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=83): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +27,3%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1987. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 20.03.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Pae park 448 m; toidukauplused 214 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pallasti tn 34

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 83 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 658 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 70% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Sikupilli asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 553 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pallasti tn 34 AVM tase: €2 548/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 548/m²
Hinnavahemik
€2 354–2 742
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,6 m²)
€129 812
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 786/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.431705, 24.794198 · katastritunnus 78403:301:1670.

🚏 Asunduse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
131 m · 2 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
214 m · 3 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
217 m · 3 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
242 m · 3 min
🚏 Pallasti peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
267 m · 4 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
296 m · 4 min
🚏 Sikupilli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
417 m · 6 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
448 m · 6 min
🚏 Majaka (ajutine peatus)
Bussipeatus · Bussiliinid
453 m · 6 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
525 m · 7 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
551 m · 7 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
630 m · 8 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
724 m · 10 min
🛒 T1 Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
776 m · 10 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
801 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 131 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1987
Kortereid kokku50
Korruseid5
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 236 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101019692 · kanne muudetud 04.09.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101019692) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:1670 · pindala 2 236 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:1670) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pallasti tn 34 korteriühistu (registrikood 80163756). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,17/m² kuustüüpiline korter €161 kuus · k.a kommunaalid · Sikupilli asum mediaan €3,06/m² kuus
Ühistu maksed€1,31/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,86/m² · Sikupilli asum mediaan €1,26/m² kuus
Laenud€41 817€16/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€39 783€40 972
sh remondifondi maksed€26 035€27 886
Remondikulud€26 035€27 886
Laenujääk€41 817€54 482
Raha€20 949€20 486
Reservkapital€3 726€3 726
Aasta tulem€1 838€1 677
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€13 0750,43
Maja kindlustus€6730,02
Remonditasud€26 0350,86

50 korterit · liikmeid 47 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 536 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639643) · Postiindeks: 11416

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pallasti tn korterelamud

7 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 631/m² (n=7) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pallasti tn 23 1993 €2 631 ~€165 164 D Vaata →
Pallasti tn 31 1987 €2 803 ~€128 920 D Vaata →
Pallasti tn 33 1987 €2 618 ~€59 632 A ~ Vaata →
Pallasti tn 34 See hoone 1987 €2 548 ~€123 630 F Aktiivne
Pallasti tn 38 1987 €2 338 ~€116 823 D Vaata →
Pallasti tn 40 1987 €2 635 ~€169 860 E Vaata →
Pallasti tn 46 2013 €3 701 ~€194 303 B ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101019692 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 04.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:1670 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,4–5,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1987. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pallasti tn 34, Tallinn?

Pallasti tn 34 on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 50 korterit. EHR kood on 101019692 ja katastritunnus 78403:301:1670. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Pallasti tn 34 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 548 €/m². Hinnangu vahemik on 2 354–2 742 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €123 630.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Pallasti tn 34?

2 548 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €101 920 ja 50 m² korteri väärtus umbes €127 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €90 104–€104 926; 2-toaline: €112 518–€131 027; 3-toaline: €156 726–€182 508; 4-toaline: €197 949–€230 513.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 786/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €129 812, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €460–€560 kuus ja brutotootluse hinnang 4,4–5,4%.

Kas Pallasti tn 34 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 131 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pallasti tn 34 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 83 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 70% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pallasti tn 34?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,17/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €161 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,31/m² kuus, sh remondifond €0,86/m². Ühistu laenujääk oli €41 817. Võrdluseks: Sikupilli asum 137 ühistu mediaan oli €3,06/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu