Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Nelgi tn 30a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Nelgi tänav 30a, Tallinn

Nelgi tn 30a (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1984. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 63 korterit (EHR 101004290). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 408 €/m² (hinnanguvahemik 2 150–2 666 €/m², ±11%).

Nelgi tänav 30a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 63 korterit EHR 101004290 ↗ Kataster 78404:405:5140 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Nelgi tn 30a on 1984. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 63 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 408/m², 10,3% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Nelgi tn 30a on 1984. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 63 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (41 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 408 €/m², mis on umbes 10,3% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (1-toaline, 32,3 m²) on ligikaudu €92 669.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1984. aasta ehitusaeg.

€390–€470/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~60 €, talvel ~130 €
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 41 29.3 – 45 m² €2 869 €82 753–€102 584
2-toaline 19 42.3 – 65.8 m² €2 592 €111 103–€137 729
3-toaline 3 55.5 – 56.1 m² €2 389 €119 042–€147 570
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.3 m² 2-toaline · 48 m² 3-toaline · 55.8 m²
− 32,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€92 669
ca €2 869 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €97 302
Eeldatav üüritulu €390–€470/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 012/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Astri peatus 254 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,4

Tallinna Rahumäe Põhikool 835 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2926 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,2

71% tundidest hea, 9% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 2060 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=27): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -93,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1984. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 24.03.2020); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 2060 m; toidukauplused 2694 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 82 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Nelgi tn 30a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 27 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -94%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, mootorsoiduki vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 074 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 71% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 9% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Nelgi tn 30a AVM tase: €2 408/m² €2 331 2024 Q3 21 tehingut €2 336 2024 Q4 30 tehingut €2 204 2025 Q1 21 tehingut €2 397 2025 Q2 31 tehingut €2 263 2025 Q3 25 tehingut €2 515 2025 Q4 20 tehingut €2 261 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 562 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €2 340 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 408/m²
Hinnavahemik
€2 150–2 666
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 32,3 m²)
€97 302
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 012/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.375808, 24.708988 · katastritunnus 78404:405:5140.

🚏 Astri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
254 m · 3 min
🚏 Kraavi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
385 m · 5 min
🚏 Karusmarja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
553 m · 7 min
🚏 P. Kerese peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
558 m · 7 min
🎓 Tallinna Rahumäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
835 m · 11 min
🌳 Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala
Park · Roheala
2060 m · 27 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
2694 m · 36 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2926 m · 39 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 254 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1984
Kortereid kokku63
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 459 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101004290 · kanne muudetud 23.05.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101004290) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:405:5140 · pindala 3 459 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:405:5140) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Nelgi tn 30a korteriühistu (registrikood 80181659). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,74/m² kuustüüpiline korter €124 kuus · k.a kommunaalid · Männiku asum mediaan €3,15/m² kuus
Ühistu maksed€2,34/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,79/m² · Männiku asum mediaan €1,13/m² kuus
Laenud€317 346€132/m² · 4,93% fikseeritud · kuni 2037
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€67 561€60 531
sh remondifondi maksed€51 530€46 917
Remondikulud€51 530€46 917
Laenujääk€317 346€336 229
Raha€4 968€13 127
Reservkapital€7 328€7 328
Aasta tulem€678−€1 363
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€7 1530,25
Haldustasud€8 8780,31
Remonditasud€51 5301,79

63 korterit · liikmeid 62 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 405 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Männiku asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00628883) · Postiindeks: 11211

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Nelgi tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 408/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Nelgi tn 30 1982 €2 408 ~€109 490 E Vaata →
Nelgi tn 30a See hoone 1984 €2 408 ~€92 669 E Aktiivne
Nelgi tn 31 1979 €2 059 ~€138 523 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101004290 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 23.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:405:5140 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1984. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Nelgi tn 30a, Tallinn?

Nelgi tn 30a on 1984. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 63 korterit. EHR kood on 101004290 ja katastritunnus 78404:405:5140. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Nelgi tn 30a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 408 €/m². Hinnangu vahemik on 2 150–2 666 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €92 669.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Nelgi tn 30a?

2 408 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €96 320 ja 50 m² korteri väärtus umbes €120 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €82 753–€102 584; 2-toaline: €111 103–€137 729; 3-toaline: €119 042–€147 570.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 012/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €97 302, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €390–€470 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Nelgi tn 30a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 254 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Nelgi tn 30a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 27 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 71% oli kahes parimas ja 9% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Nelgi tn 30a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,74/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €124 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,34/m² kuus, sh remondifond €1,79/m². Ühistu laenujääk oli €317 346. Võrdluseks: Männiku asum 44 ühistu mediaan oli €3,15/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu