Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Manufaktuuri tn 18
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Manufaktuuri tänav 18, Tallinn

Manufaktuuri tn 18 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2019. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 71 korterit (EHR 120789646). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 753 €/m² (hinnanguvahemik 3 396–4 110 €/m², ±10%).

Manufaktuuri tänav 18, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 71 korterit EHR 120789646 ↗ Kataster 78401:101:3952 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Manufaktuuri tn 18 on 2019. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 71 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 753/m², 18,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Manufaktuuri tn 18 on 2019. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 71 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (27 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 753 €/m², mis on umbes 18,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,7 m²) on ligikaudu €185 076.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2019. aasta ehitusaeg.

€690–€840/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~114 €, talvel ~114 €
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 7 29.9 m² €4 287 €116 004–€140 359
2-toaline 27 45.7 – 49.4 m² €3 880 €167 143–€202 233
3-toaline 22 53.2 – 89.5 m² €3 861 €206 158–€249 440
4-toaline 13 73.5 – 114.5 m² €3 737 €271 912–€328 998
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.9 m² 2-toaline · 47.6 m² 3-toaline · 59 m² 4-toaline · 80.4 m²
− 47,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€185 076
ca €3 880 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €194 330
Eeldatav üüritulu €690–€840/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 074/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Ehte peatus 195 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Karjamaa Põhikool 504 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 394 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,4

76% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 1297 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,3

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=104): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -62,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,3

2019. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 20.12.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Stroomi rannapark 1297 m; toidukauplused 418 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Manufaktuuri tn 18

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 104 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -63%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 053 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 76% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Manufaktuuri tn 18 AVM tase: €3 753/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 753/m²
Hinnavahemik
€3 396–4 110
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,7 m²)
€194 330
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 074/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.448502, 24.702317 · katastritunnus 78401:101:3952.

🚏 Ehte peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
195 m · 3 min
🚏 Niidi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
214 m · 3 min
🚏 Madala peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
261 m · 3 min
🚏 Puhangu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
312 m · 4 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
394 m · 5 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
418 m · 6 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Põhikool · Põhikool
504 m · 7 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
521 m · 7 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
627 m · 8 min
🎓 Hilariuse Kool
Põhikool · Põhikool
671 m · 9 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
727 m · 10 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
968 m · 13 min
🌳 Stroomi rannapark
Park · Roheala
1297 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 195 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2019
Kortereid kokku71
Korruseid9
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 487 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120789646 · kanne muudetud 23.10.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120789646) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:3952 · pindala 3 487 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:3952) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Manufaktuuri tn 18 korteriühistu (registrikood 80561646). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,67/m² kuustüüpiline korter €144 kuus · k.a kommunaalid · Sitsi asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€0,76/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,21/m² · Sitsi asum mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€3 205€0,79/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€36 953€37 541
sh remondifondi maksed€10 145€13 865
Remondikulud€10 722€13 865
Remondifondi jääk€3 205€2 154
Raha€18 461€13 210
Reservkapital€9 855€7 580
Aasta tulem€35−€26
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 9080,10
Heakorratasud€4 8010,10
Haldustasud€16 5180,34
Kindlustusmaksed€5810,01
Remonditasud€10 1450,21

71 korterit · liikmeid 70 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 061 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sitsi asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03597362) · Postiindeks: 10323

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Manufaktuuri tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Manufaktuuri tn 7/1 2025 €4 074 ~€203 700 A Vaata →
Manufaktuuri tn 18 See hoone 2019 €3 753 ~€185 076 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120789646 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 23.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:3952 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2019. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Manufaktuuri tn 18, Tallinn?

Manufaktuuri tn 18 on 2019. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 71 korterit. EHR kood on 120789646 ja katastritunnus 78401:101:3952. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Manufaktuuri tn 18 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 753 €/m². Hinnangu vahemik on 3 396–4 110 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €185 076.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Manufaktuuri tn 18?

3 753 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €150 120 ja 50 m² korteri väärtus umbes €187 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €116 004–€140 359; 2-toaline: €167 143–€202 233; 3-toaline: €206 158–€249 440; 4-toaline: €271 912–€328 998.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 074/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €194 330, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €690–€840 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Manufaktuuri tn 18 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 195 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Manufaktuuri tn 18 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 104 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 76% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Manufaktuuri tn 18?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,67/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €144 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,76/m² kuus, sh remondifond €0,21/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €3 205. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sitsi asum 37 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu