Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Manufaktuuri tn
KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Manufaktuuri tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Manufaktuuri tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 2 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

Hoonepõhine AVM benchmark (2 hoonet)
€3 914 €/m²
+23.5% vs Põhja-Tallinna · +34.5% vs Tallinn

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 2 korterelamule.

Korterelamuid 2
Tüüpiline korter €194 388
Ehitusperiood 2019–2025

Korterelamud tänaval Manufaktuuri tn

Kõik 2 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Manufaktuuri tn 7/1 2025 A €4 074/m² €203 700 ~50 m² Hoone analüüs →
Manufaktuuri tn 18 2019 C €3 753/m² €185 076 2-toal., 47.7 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Manufaktuuri tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Manufaktuuri tn
€3 914

Hoonepõhine AVM benchmark (2 hoonet)

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): +23.5% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +34.5% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 8.2 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Ehte peatus" 195 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 8.4/10

Pood „Sõle Selver" 418 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 3 poodi, 3 kooli, 2 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 9.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 2019–2025; valdav on alates 2001 (100%). Hinnanguliselt 100% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.4/10

Estiqi andmebaasis on 2 hinnangut selle tänava 2 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Manufaktuuri tn

TURVALISUSE INDEKS
6.1 / 10
Trend (1a): -62.9%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
31 (hea)
PM10: 12.5 µg/m³ · NO2: 7.5 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
53 dB (mõõdukas)
Öine tase: 45 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
2 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Manufaktuuri tn ümbruses asub 13 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

13 kohta lähedal lähim 3 min jalgsi
Ehte peatus Lähim Bussipeatus 3 min 195 m
Niidi peatus Bussipeatus 3 min 214 m
Madala peatus Bussipeatus 3 min 261 m
Puhangu peatus Bussipeatus 4 min 312 m
Pelguranna Lasteaed Lähim Lasteaed 5 min 394 m
Sõle Selver Lähim Supermarket 6 min 418 m
Karjamaa Põhikool Lähim Põhikool · Põhikool 7 min 504 m
Ilmapuu Waldorflasteaed Lasteaed 7 min 521 m
Tallinna Vaba Waldorfkool Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100 8 min 627 m
Hilariuse Kool Põhikool · Põhikool 9 min 671 m
Stroomi Keskus Maxima XX Supermarket 10 min 727 m
Arsenal Selver Supermarket 13 min 968 m
Stroomi rannapark Lähim Park 17 min 1297 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Manufaktuuri tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€3 914/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €194 388. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite ruutmeetrihind tänaval Manufaktuuri tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Manufaktuuri tn** (2 korterelamu) hinnatase **3 914 €/м²**.

Mitu korterelamut asub tänaval Manufaktuuri tn? ▼

Tänaval **Manufaktuuri tn** on Estiqi kataloogis **2** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **2019–2025**, enamik neist alates 2001 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Manufaktuuri tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Manufaktuuri tn maksab ca **194 388 €** (taseme 3 914 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 213 827 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 165 230 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Manufaktuuri tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Manufaktuuri tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **3 914 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Manufaktuuri tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Manufaktuuri tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **194 388 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Manufaktuuri tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Manufaktuuri tn hinnatase on 3 914 €/m², mis on **23.5% kõrgem kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Manufaktuuri tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Manufaktuuri tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Ehte peatus**, ligikaudu **195 m** kaugusel (~3 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Manufaktuuri tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Manufaktuuri tn** juures ligikaudu **53 dB** (mõõdukas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **31**, hinnang hea. Lähim roheala on Stroomi rannapark, ligikaudu 1297 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.