Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Mäepealse tn 14
Registriandmed seisuga 19. september 2026 Mustamäe · Tallinn

Mäepealse tänav 14, Tallinn

Mäepealse tn 14 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 2008. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 40 korterit (EHR 120307701). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 19.09.2026 3 310 €/m² (hinnanguvahemik 3 118–3 502 €/m², ±6%).

Mäepealse tänav 14, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 40 korterit EHR 120307701 ↗ Kataster 78405:502:0060 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mäepealse tn 14 on 2008. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 40 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 310/m², 25,3% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Mäepealse tn 14 on 2008. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 40 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (16 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 310 €/m², mis on umbes 25,3% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 59,5 m²) on ligikaudu €191 174.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2008. aasta ehitusaeg.

€710–€870/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~117 €, talvel ~207 € · 80% möbleeritud
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 38.2 – 55.8 m² €3 562 €142 940–€160 542
2-toaline 16 53.9 – 78.2 m² €3 213 €178 572–€200 562
3-toaline 16 68.4 – 89.6 m² €2 920 €211 799–€237 881
4-toaline 4 97.4 – 120.4 m² €2 934 €285 227–€320 351
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 42.6 m² 2-toaline · 59 m² 3-toaline · 77 m² 4-toaline · 103.2 m²
− 59,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€191 174
ca €3 213 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €200 733
Eeldatav üüritulu €710–€870/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 374/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Kivinuka peatus 60 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7

Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium 609 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1409 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

77% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Glehni park 885 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=15): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2008. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 30.04.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,2

Glehni park 885 m; toidukauplused 2028 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 54 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mäepealse tn 14

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 15 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +918%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vandalism, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 229 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 77% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 114 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -2.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Mäepealse tn 14 AVM tase: €3 310/m² €2 620 2024 Q3 11 tehingut €2 484 2024 Q4 13 tehingut €2 833 2025 Q1 18 tehingut €2 572 2025 Q2 18 tehingut €2 870 2025 Q3 17 tehingut €2 672 2025 Q4 12 tehingut €2 763 2026 Q1 18 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 744 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €2 820 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 310/m²
Hinnavahemik
€3 118–3 502
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 59,5 m²)
€200 733
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 374/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.395403, 24.652083 · katastritunnus 78405:502:0060.

🚏 Kivinuka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
60 m · 1 min
🚏 Mäepealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
444 m · 6 min
🚏 Mäealuse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
446 m · 6 min
🚏 Mäepealse (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
468 m · 6 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
609 m · 8 min
🌳 Glehni park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
885 m · 12 min
🎓 Tallinna Kadaka Põhikool
Põhikool · Põhikool
1300 m · 17 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1409 m · 19 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
2028 m · 27 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 60 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2008
Kortereid kokku40
Korruseid6
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 938 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120307701 · kanne muudetud 31.05.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120307701) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:502:0060 · pindala 3 938 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:502:0060) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Mäepealse tn 14 korteriühistu (registrikood 80272347). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,76/m² kuustüüpiline korter €194 kuus · k.a kommunaalid · Kadaka asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€2,40/m² kuusilma kommunaalideta · Kadaka asum mediaan €1,26/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€79 607€78 423
Remondikulud€79 607€78 423
Raha€28 982€24 232
Reservkapital€7 099€7 099

40 korterit · liikmeid 49 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 759 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kadaka asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01041161) · Postiindeks: 12619

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Mäepealse tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 393/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mäepealse tn 10 2007 €3 346 ~€199 087 D Vaata →
Mäepealse tn 14 See hoone 2008 €3 310 ~€191 174 D Aktiivne
Mäepealse tn 27 2020 €3 850 ~€247 274 B Vaata →
Mäepealse tn 28 2013 €3 439 ~€171 434 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120307701 Maa- ja Ruumiamet 19.09.2026 (EHR kanne 31.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:502:0060 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2008. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mäepealse tn 14, Tallinn?

Mäepealse tn 14 on 2008. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 40 korterit. EHR kood on 120307701 ja katastritunnus 78405:502:0060. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Mäepealse tn 14 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 310 €/m². Hinnangu vahemik on 3 118–3 502 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €191 174.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Mäepealse tn 14?

3 310 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €165 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €248 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €142 940–€160 542; 2-toaline: €178 572–€200 562; 3-toaline: €211 799–€237 881; 4-toaline: €285 227–€320 351.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 374/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €200 733, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €710–€870 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Mäepealse tn 14 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 60 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mäepealse tn 14 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 15 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 77% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Mäepealse tn 14?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,76/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €194 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,40/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kadaka asum 45 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 19.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu