Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Lasnamäe tn 4b
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Lasnamäe tänav 4b, Tallinn

Lasnamäe tn 4b (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2018. aastal ehitatud 13-korruseline korterelamu, 46 korterit (EHR 120794647). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 535 €/m² (hinnanguvahemik 4 190–4 880 €/m², ±8%).

Lasnamäe tänav 4b, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
13 korrust 46 korterit EHR 120794647 ↗ Kataster 78401:101:1042 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Lasnamäe tn 4b on 2018. aastal ehitatud 13-korruseline korterelamu, 46 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €4 535/m², 88,7% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Lasnamäe tn 4b on 2018. aastal valminud 13-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 46 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (22 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 535 €/m², mis on umbes 88,7% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (4-toaline, 96,6 m²) on ligikaudu €476 721.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2018. aasta ehitusaeg.

€1 600–€1 950/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~170 €, talvel ~320 € · 100% möbleeritud
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 55.2 m² €4 535 €231 307–€269 357
2-toaline 21 54.8 – 56.6 m² €4 535 €233 821–€272 285
3-toaline 2 88.5 – 147.3 m² €4 974 €541 866–€631 004
4-toaline 22 89.1 – 154.9 m² €4 935 €437 754–€509 766
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 55.2 m² 2-toaline · 55.8 m² 3-toaline · 117.9 m² 4-toaline · 96 m²
− 96,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€476 721
ca €4 935 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €500 557
Eeldatav üüritulu €1 600–€1 950/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 182/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Lubja peatus 263 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Kadrioru Saksa Gümnaasium 286 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 319 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,0

54% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 1113 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=427): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +10,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,2

2018. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 31.10.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Pae park 1113 m; toidukauplused 284 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 95 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Lasnamäe tn 4b

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +10%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 748 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 54% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 208 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Sikupilli asum · 2016-2020 ehitusaasta · €3 619 (2026 Q1) +7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Lasnamäe tn 4b AVM tase: €4 535/m² €3 204 2024 Q3 22 tehingut €3 344 2024 Q4 30 tehingut €3 335 2025 Q1 30 tehingut €3 417 2025 Q2 31 tehingut €3 468 2025 Q3 32 tehingut €3 588 2025 Q4 28 tehingut €3 568 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 654 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €3 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 535/m²
Hinnavahemik
€4 190–4 880
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 96,6 m²)
€500 557
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 182/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428343, 24.783020 · katastritunnus 78401:101:1042.

🚏 Lubja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
263 m · 4 min
🚏 Majaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
269 m · 4 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
284 m · 4 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
286 m · 4 min
🚏 J.Vilmsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
287 m · 4 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
319 m · 4 min
🚏 Sossimägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
338 m · 5 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
407 m · 5 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
529 m · 7 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
810 m · 11 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
844 m · 11 min
🛒 T1 Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
925 m · 12 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
940 m · 13 min
🌳 Pae park
Park · Roheala
1113 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 263 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2018
Kortereid kokku46
Korruseid13
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 882 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte1
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120794647 · kanne muudetud 02.10.2024.

Metall · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120794647) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:1042 · pindala 1 882 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 30% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:1042) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Lasnamäe tn 4a, Lasnamäe tn 4b, Lasnamäe tn 4c korteriühistu (registrikood 80431033). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,46/m² kuustüüpiline korter €224 kuus · k.a kommunaalid · Sikupilli asum mediaan €3,06/m² kuus
Ühistu maksed€1,17/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,35/m² · Sikupilli asum mediaan €1,26/m² kuus
Remondifond€45 845€4,27/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€150 206€135 829
sh remondifondi maksed€45 527€39 383
Remondikulud€45 527€39 383
Remondifondi jääk€45 845€45 779
Raha€109 556€101 044
Reservkapital€40 064€40 064
Aasta tulem€1€676
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€29 4250,23
Tehnohooldus€30 0580,23
Heakord€38 6570,30
Vahendatud hooldustööd€6 5390,05
Remonditasud€45 5270,35

137 korterit · liikmeid 123 eraisikut + 62 juriidilist isikut · ühistu haldab 3 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (10 735 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03543817) · Postiindeks: 11412

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Lasnamäe tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 068/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Lasnamäe tn 4b See hoone 2018 €4 535 ~€476 721 C Aktiivne
Lasnamäe tn 16 2020 €4 068 ~€426 394 B Vaata →
Lasnamäe tn 40 1987 €2 412 ~€106 189 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120794647 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 02.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:1042 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2018. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Lasnamäe tn 4b, Tallinn?

Lasnamäe tn 4b on 2018. aastal ehitatud 13-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 46 korterit. EHR kood on 120794647 ja katastritunnus 78401:101:1042. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Lasnamäe tn 4b korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 535 €/m². Hinnangu vahemik on 4 190–4 880 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €476 721.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Lasnamäe tn 4b?

4 535 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €226 750 ja 75 m² korteri väärtus umbes €340 125. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €231 307–€269 357; 2-toaline: €233 821–€272 285; 3-toaline: €541 866–€631 004; 4-toaline: €437 754–€509 766.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 182/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €500 557, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 600–€1 950 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Lasnamäe tn 4b sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 263 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Lasnamäe tn 4b ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 54% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Lasnamäe tn 4b?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,46/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €224 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,17/m² kuus, sh remondifond €0,35/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €45 845. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sikupilli asum 137 ühistu mediaan oli €3,06/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu