Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Lahepea tn 7
Registriandmed seisuga 11. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Lahepea tänav 7, Tallinn

Lahepea tn 7 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2018. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 124 korterit (EHR 120750741). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 11.10.2026 3 568 €/m² (hinnanguvahemik 3 229–3 907 €/m², ±10%).

Lahepea tänav 7, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 124 korterit EHR 120750741 ↗ Kataster 78401:101:0861 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Lahepea tn 7 on 2018. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 124 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 568/m², 32,6% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Lahepea tn 7 on 2018. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 124 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (64 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 568 €/m², mis on umbes 32,6% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline, 55,5 m²) on ligikaudu €198 024.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2018. aasta ehitusaeg.

€890–€1 080/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
5,5–6,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 7 24.2 – 40.6 m² €4 555 €139 333–€168 585
2-toaline 64 46.1 – 69.5 m² €3 568 €179 535–€217 227
3-toaline 41 69.7 – 89.6 m² €3 555 €247 408–€299 351
4-toaline 12 96.9 – 115 m² €3 574 €340 913–€412 486
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.8 m² 2-toaline · 55.6 m² 3-toaline · 76.9 m² 4-toaline · 105.4 m²
− 55,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€198 024
ca €3 568 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €207 925
Eeldatav üüritulu €890–€1 080/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 746/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,2

Humala peatus 424 m / 6 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Tallinna Mustjõe Gümnaasium 453 m; riigieksamite tase 57.6/100; lasteaed 1804 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

71% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 842 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=34): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +25,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2018. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 09.10.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,0

Stroomi rannapark 842 m; toidukauplused 1436 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 113 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Lahepea tn 7

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 34 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +26%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 065 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 71% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 260 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustjõe asum · 2016-2020 ehitusaasta · €3 731 (2025 Q4) +3.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Lahepea tn 7 AVM tase: €3 568/m² €3 066 2024 Q3 39 tehingut €3 170 2024 Q4 43 tehingut €3 264 2025 Q1 35 tehingut €3 338 2025 Q2 30 tehingut €3 077 2025 Q3 45 tehingut €3 421 2025 Q4 32 tehingut €3 371 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 122 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €3 450 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 568/m²
Hinnavahemik
€3 229–3 907
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 55,5 m²)
€207 925
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 746/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.431567, 24.686146 · katastritunnus 78401:101:0861.

🚏 Humala peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
424 m · 6 min
🚏 Mustjõe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
436 m · 6 min
🎓 Tallinna Mustjõe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.6/100
453 m · 6 min
🚏 Pirni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
723 m · 10 min
🌳 Stroomi rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
842 m · 11 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
1121 m · 15 min
🎓 Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
1267 m · 17 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Supermarket
1436 m · 19 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1804 m · 24 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 424 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2018
Kortereid kokku124
Korruseid5
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus6 102 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte5
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120750741 · kanne muudetud 09.10.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 5.

EHR portaal (kood: 120750741) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:0861 · pindala 6 102 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:0861) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Lahepea tn 7 korteriühistu (registrikood 80421282). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,85/m² kuustüüpiline korter €172 kuus · k.a kommunaalid · Haabersti linnaosa mediaan €2,81/m² kuus
Ühistu maksed€1,22/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,39/m² · Haabersti linnaosa mediaan €1,05/m² kuus
Remondifond€3 153€0,38/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€119 824€87 519
sh remondifondi maksed€38 312–
Remondikulud€41 202€19 687
Remondifondi jääk€3 153€1 324
Raha€28 252€15 892
Reservkapital€21 261€10 908
Aasta tulem€330€64
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€21 1820,21
Haldustasud€26 4770,27
Heakorrastuse tasu€30 9490,31
Remonditasud€38 3120,39
Kindlustusmaksed€2 9040,03

124 korterit · liikmeid 116 eraisikut + 18 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (8 211 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Haabersti linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03469719) · Postiindeks: 10617

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Lahepea tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 002/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Lahepea tn 7 See hoone 2018 €3 568 ~€198 024 A Aktiivne
Lahepea tn 9 2020 €4 002 ~€295 728 B Vaata →
Lahepea tn 11 2022 €4 165 ~€224 910 A Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120750741 Maa- ja Ruumiamet 11.10.2026 (EHR kanne 09.10.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:0861 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 5,5–6,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2018. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Lahepea tn 7, Tallinn?

Lahepea tn 7 on 2018. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 124 korterit. EHR kood on 120750741 ja katastritunnus 78401:101:0861. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Lahepea tn 7 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 568 €/m². Hinnangu vahemik on 3 229–3 907 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €198 024.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Lahepea tn 7?

3 568 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €178 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €267 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €139 333–€168 585; 2-toaline: €179 535–€217 227; 3-toaline: €247 408–€299 351; 4-toaline: €340 913–€412 486.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 746/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €207 925, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €890–€1 080 kuus ja brutotootluse hinnang 5,5–6,5%.

Kas Lahepea tn 7 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 424 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Lahepea tn 7 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 34 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 71% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Lahepea tn 7?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,85/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €172 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,22/m² kuus, sh remondifond €0,39/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €3 153. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Haabersti linnaosa 301 ühistu mediaan oli €2,81/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 11.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu