Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Keemia tn 15
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Keemia tänav 15, Tallinn

Keemia tn 15 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2025. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 27 korterit (EHR 120806254). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 914 €/m² (hinnanguvahemik 3 546–4 282 €/m², ±9%).

Keemia tänav 15, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 27 korterit EHR 120806254 ↗ Kataster 78401:101:2722 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Keemia tn 15 on 2025. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 27 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 914/m², 25,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Keemia tn 15 on 2025. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 27 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (18 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 914 €/m², mis on umbes 25,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (3-toaline, 69,2 m²) on ligikaudu €265 244.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2025. aasta ehitusaeg.

€700–€860/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~130 €, talvel ~200 € · 100% möbleeritud
3,0–4,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 7 46.7 – 53.3 m² €3 914 €177 304–€214 096
3-toaline 18 63.9 – 73.3 m² €3 833 €239 269–€288 919
4-toaline 2 93.9 – 94.5 m² €3 852 €328 750–€396 967
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 50 m² 3-toaline · 68.9 m² 4-toaline · 94.2 m²
− 69,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€265 244
ca €3 833 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €278 506
Eeldatav üüritulu €700–€860/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 025/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Hipodroom peatus 251 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Mäepealse Erakool 279 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 996 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

38% tundidest hea, 23% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 533 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=167): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +127,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2025. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 01.10.2017); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Cederhelmi park 533 m; toidukauplused 697 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 59 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Keemia tn 15

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +127%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 184 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 38% kahes parimas klassis, 39% keskmises ja 23% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 109 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Keemia tn 15 AVM tase: €3 914/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 419 2024 Q4 23 tehingut €4 310 2025 Q1 13 tehingut €4 615 2025 Q3 17 tehingut €4 353 2025 Q4 16 tehingut €4 196 2026 Q1 15 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 695 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 200 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 914/m²
Hinnavahemik
€3 546–4 282
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 69,2 m²)
€278 506
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 025/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.426082, 24.708216 · katastritunnus 78401:101:2722.

🚏 Hipodroom peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
251 m · 3 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
279 m · 4 min
🚏 Mooni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
357 m · 5 min
🚏 Välja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
415 m · 6 min
🚏 Hipodroom (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
425 m · 6 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
533 m · 7 min
🛒 Marienthali Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
697 m · 9 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
735 m · 10 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
768 m · 10 min
🎓 Tallinna Mustjõe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.6/100
946 m · 13 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
996 m · 13 min
🌳 Löwenruh park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1084 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 251 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2025
Kortereid kokku27
Korruseid6
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 825 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte2
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120806254 · kanne muudetud 06.06.2025.

Metall · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120806254) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:2722 · pindala 1 825 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:2722) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Keemia tn 15 korteriühistu (registrikood 80611137). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,60/m² kuustüüpiline korter €143 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€1,07/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,14/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€4 298€2,42/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€22 920€22 761
sh remondifondi maksed€2 932€2 947
Remondikulud€3 975€4 106
Remondifondi jääk€4 298€4 263
Raha€1 901€2 362
Reservkapital€2 145€2 145
Aasta tulem€22€17
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€5 5910,26
Heakorratasud€8 5690,40
Haldustasud€4 7740,22
Remonditasud€2 9320,14
Kindlustusmaksed€1 0430,05
Kommunaalmaksete vahe€110,00

27 korterit · liikmeid 26 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 779 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03668482) · Postiindeks: 10616

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Keemia tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 711/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Keemia tn 7 2013 €3 711 ~€197 584 B ~ Vaata →
Keemia tn 11 1946 €2 737 ~€195 558 D Vaata →
Keemia tn 15 See hoone 2025 €3 914 ~€265 244 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120806254 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 06.06.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:2722 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,0–4,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2025. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Keemia tn 15, Tallinn?

Keemia tn 15 on 2025. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 27 korterit. EHR kood on 120806254 ja katastritunnus 78401:101:2722. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Keemia tn 15 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 914 €/m². Hinnangu vahemik on 3 546–4 282 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €265 244.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Keemia tn 15?

3 914 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €195 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €293 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €177 304–€214 096; 3-toaline: €239 269–€288 919; 4-toaline: €328 750–€396 967.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 025/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €278 506, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €700–€860 kuus ja brutotootluse hinnang 3,0–4,0%.

Kas Keemia tn 15 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 251 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Keemia tn 15 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 38% oli kahes parimas ja 23% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Keemia tn 15?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,60/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €143 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,07/m² kuus, sh remondifond €0,14/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €4 298. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu