Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Katleri tn 5
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Katleri tänav 5, Tallinn

Katleri tn 5 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1989. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit (EHR 101011354). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 415 €/m² (hinnanguvahemik 2 231–2 599 €/m², ±8%).

Katleri tänav 5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 45 korterit EHR 101011354 ↗ Kataster 78403:306:0290 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Katleri tn 5 on 1989. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 415/m², 0,5% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Katleri tn 5 on 1989. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 45 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (15 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 415 €/m², mis on umbes 0,5% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (1-toaline, 32,8 m²) on ligikaudu €100 466.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1989. aasta ehitusaeg.

€350–€430/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~133 € · 100% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 15 32.8 m² €3 063 €92 831–€108 102
2-toaline 15 52.8 m² €2 415 €117 821–€137 203
3-toaline 15 66.5 m² €2 314 €142 186–€165 576
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.8 m² 2-toaline · 52.8 m² 3-toaline · 66.5 m²
− 32,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€100 466
ca €3 063 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €105 489
Eeldatav üüritulu €350–€430/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 216/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Katleri peatus 111 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 173 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1001 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

79% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 676 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=89): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +41,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1989. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 24.03.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Tondiraba park 676 m; toidukauplused 754 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Katleri tn 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 89 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 529 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 14% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Väga kõrge · 250–500 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Katleri tn 5 AVM tase: €2 415/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 415/m²
Hinnavahemik
€2 231–2 599
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 32,8 m²)
€105 489
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 216/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.450366, 24.847858 · katastritunnus 78403:306:0290.

🚏 Katleri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
111 m · 1 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
173 m · 2 min
🎓 Tallinna Põhjatähe Põhikool
Põhikool · Põhikool
173 m · 2 min
🚏 Loopealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
593 m · 8 min
🌳 Tondiraba park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
676 m · 9 min
🚏 Läänemere tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
728 m · 10 min
🚏 Virbi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
742 m · 10 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
754 m · 10 min
🛒 Linnamäe Coop Konsum
Supermarket · Igapäevakaubad
871 m · 12 min
🧒 Tallinna Kihnu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1001 m · 13 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 53.1/100
1107 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 111 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1989
Kortereid kokku45
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 503 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101011354 · kanne muudetud 24.08.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101011354) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:306:0290 · pindala 1 503 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:306:0290) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Katleri tn 5 korteriühistu (registrikood 80205976). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€117 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€2,58/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,57/m² · Lasnamäe linnaosa mediaan €1,00/m² kuus
Remondifond€6 956€3,05/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€70 650€172 823
sh remondifondi maksed€15 648€116 291
Remondikulud€54 432€162 371
Remondifondi jääk€6 956€2 916
Raha€15 009€10 269
Reservkapital€6 110€6 398
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Remonditasud€15 6480,57
Soojusenergia€28 7421,05
Vesi ja kanalisatsioon€7 3600,27
Üldelekter€4750,02
Prügivedu€2 2070,08
Üldhalduskulud€16 2180,59

45 korterit · liikmeid 44 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 281 m²) ÷ 12. Võrdlus: Lasnamäe linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633956) · Postiindeks: 13915

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Katleri tn korterelamud

12 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 361/m² (n=12) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Katleri tn 1 1992 €2 304 ~€143 754 E Vaata →
Katleri tn 3 1991 €2 353 ~€124 238 B Vaata →
Katleri tn 5 See hoone 1989 €2 415 ~€100 466 E Aktiivne
Katleri tn 6 1991 €2 361 ~€91 102 A Vaata →
Katleri tn 8 2007 €2 625 ~€138 494 D Vaata →
Katleri tn 9 1992 €2 351 ~€146 804 D Vaata →
Katleri tn 11 1991 €2 304 ~€140 980 D Vaata →
Katleri tn 13 1991 €2 401 ~€150 822 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101011354 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:306:0290 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1989. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Katleri tn 5, Tallinn?

Katleri tn 5 on 1989. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 45 korterit. EHR kood on 101011354 ja katastritunnus 78403:306:0290. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Katleri tn 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 415 €/m². Hinnangu vahemik on 2 231–2 599 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €100 466.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Katleri tn 5?

2 415 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €96 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €120 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €92 831–€108 102; 2-toaline: €117 821–€137 203; 3-toaline: €142 186–€165 576.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 216/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €105 489, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €350–€430 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Katleri tn 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Katleri tn 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 89 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: väga kõrge (250–500 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Katleri tn 5?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €117 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,58/m² kuus, sh remondifond €0,57/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €6 956. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu