Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Katleri tn 25
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Lasnamäe · Tallinn

Katleri tänav 25, Tallinn

Katleri tn 25 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1991. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu, 108 korterit (EHR 101011359). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 2 452 €/m² (hinnanguvahemik 2 266–2 638 €/m², ±8%).

Katleri tänav 25, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
10 korrust 108 korterit EHR 101011359 ↗ Kataster 78403:306:0170 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Katleri tn 25 on 1991. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu, 108 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 452/m², 2,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Katleri tn 25 on 1991. aastal valminud 10-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 108 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (52 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 452 €/m², mis on umbes 2,0% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (3-toaline, 64,9 m²) on ligikaudu €147 193.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1991. aasta ehitusaeg.

€560–€690/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
4,6–5,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 19 32.8 – 64.9 m² €2 757 €87 888–€102 345
2-toaline 28 49.5 – 56 m² €2 563 €117 700–€137 062
3-toaline 52 60.1 – 64.9 m² €2 268 €134 330–€156 428
4-toaline 9 80 m² €2 247 €166 098–€193 422
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.5 m² 2-toaline · 49.7 m² 3-toaline · 64.1 m² 4-toaline · 80 m²
− 64,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€147 193
ca €2 268 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €154 553
Eeldatav üüritulu €560–€690/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 381/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Katleri peatus 269 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 427 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 718 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

82% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 751 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=89): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +41,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1991. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 17.05.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Tondiraba park 751 m; toidukauplused 634 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 101 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Katleri tn 25

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 89 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 430 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 82% kahes parimas klassis, 12% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Väga kõrge · 250–500 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 196 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Katleri asum · 1991-2000 ehitusaasta · €2 622 (2026 Q1) +12.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Katleri tn 25 AVM tase: €2 452/m² €2 010 2024 Q3 19 tehingut €1 988 2024 Q4 27 tehingut €2 085 2025 Q1 23 tehingut €2 044 2025 Q2 26 tehingut €2 176 2025 Q3 36 tehingut €2 295 2025 Q4 22 tehingut €2 351 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 250 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 17 €2 520 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 452/m²
Hinnavahemik
€2 266–2 638
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 64,9 m²)
€154 553
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 381/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.451206, 24.852586 · katastritunnus 78403:306:0170.

🚏 Katleri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
269 m · 4 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
427 m · 6 min
🎓 Tallinna Põhjatähe Põhikool
Põhikool · Põhikool
427 m · 6 min
🚏 Läänemere tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
468 m · 6 min
🚏 Kurina peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
577 m · 8 min
🚏 Jussi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
611 m · 8 min
🛒 Linnamäe Coop Konsum
Supermarket · Igapäevakaubad
634 m · 8 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
717 m · 10 min
🧒 Tallinna Kihnu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
718 m · 10 min
🌳 Tondiraba park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
751 m · 10 min
🧒 Tallinna Vormsi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
823 m · 11 min
🎓 Tallinna Läänemere Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.7/100
902 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 269 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1991
Kortereid kokku108
Korruseid10
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 470 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101011359 · kanne muudetud 31.05.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 101011359) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:306:0170 · pindala 2 470 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:306:0170) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Katleri tn 25 korteriühistu (registrikood 80063374). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,73/m² kuustüüpiline korter €156 kuus · k.a kommunaalid · Lasnamäe linnaosa mediaan €2,70/m² kuus
Ühistu maksed€1,23/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,51/m² · Lasnamäe linnaosa mediaan €1,00/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€89 772€80 953
sh remondifondi maksed€37 328€33 928
Remondikulud€37 328€33 927
Raha€26 645€137 360
Reservkapital€15 962€15 962
Aasta tulem€18 656€4 226
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€52 4440,72
Remonditasud€37 3280,51

108 korterit.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (6 099 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lasnamäe linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633961) · Postiindeks: 13915

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Katleri tn korterelamud

12 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 361/m² (n=12) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Katleri tn 1 1992 €2 304 ~€143 754 E Vaata →
Katleri tn 3 1991 €2 353 ~€124 238 B Vaata →
Katleri tn 5 1989 €2 415 ~€100 466 E Vaata →
Katleri tn 6 1991 €2 361 ~€91 102 A Vaata →
Katleri tn 8 2007 €2 625 ~€138 494 D Vaata →
Katleri tn 9 1992 €2 351 ~€146 804 D Vaata →
Katleri tn 11 1991 €2 304 ~€140 980 D Vaata →
Katleri tn 13 1991 €2 401 ~€150 822 E Vaata →
Katleri tn 25 See hoone 1991 €2 452 ~€147 193 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101011359 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:306:0170 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,6–5,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1991. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Katleri tn 25, Tallinn?

Katleri tn 25 on 1991. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 108 korterit. EHR kood on 101011359 ja katastritunnus 78403:306:0170. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Katleri tn 25 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 452 €/m². Hinnangu vahemik on 2 266–2 638 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €147 193.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Katleri tn 25?

2 452 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €98 080 ja 50 m² korteri väärtus umbes €122 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €87 888–€102 345; 2-toaline: €117 700–€137 062; 3-toaline: €134 330–€156 428; 4-toaline: €166 098–€193 422.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 381/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €154 553, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €560–€690 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,6%.

Kas Katleri tn 25 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 269 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Katleri tn 25 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 89 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 82% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: väga kõrge (250–500 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Katleri tn 25?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,73/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €156 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,23/m² kuus, sh remondifond €0,51/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lasnamäe linnaosa 537 ühistu mediaan oli €2,70/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu