Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Katleri tn 3
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Lasnamäe · Tallinn

Katleri tänav 3, Tallinn

Katleri tn 3 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1991. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 101011353). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 2 353 €/m² (hinnanguvahemik 2 174–2 532 €/m², ±8%).

Katleri tänav 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 101011353 ↗ Kataster 78403:306:0120 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Katleri tn 3 on 1991. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 353/m², 2,1% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Katleri tn 3 on 1991. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (22 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 353 €/m², mis on umbes 2,1% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 52,8 m²) on ligikaudu €124 238.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1991. aasta ehitusaeg.

€600–€740/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~60 €, talvel ~120 € · 100% möbleeritud
6,0–7,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 18 32.8 m² €2 636 €79 890–€93 032
2-toaline 22 32.8 – 52.8 m² €2 353 €110 883–€129 123
3-toaline 20 66.5 m² €2 262 €138 991–€161 855
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.8 m² 2-toaline · 51 m² 3-toaline · 66.5 m²
− 52,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€124 238
ca €2 353 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €130 450
Eeldatav üüritulu €600–€740/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 471/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Katleri peatus 57 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,6

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 156 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 810 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,9

79% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 729 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=89): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +41,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,0

1991. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 05.05.2026); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Tondiraba park 729 m; toidukauplused 799 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 101 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Katleri tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 89 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 529 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 14% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Väga kõrge · 250–500 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 196 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Katleri asum · 1991-2000 ehitusaasta · €2 622 (2026 Q1) +12.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Katleri tn 3 AVM tase: €2 353/m² €2 010 2024 Q3 19 tehingut €1 988 2024 Q4 27 tehingut €2 085 2025 Q1 23 tehingut €2 044 2025 Q2 26 tehingut €2 176 2025 Q3 36 tehingut €2 295 2025 Q4 22 tehingut €2 351 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 250 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 17 €2 520 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 353/m²
Hinnavahemik
€2 174–2 532
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 52,8 m²)
€130 450
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 471/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.450851, 24.847800 · katastritunnus 78403:306:0120.

🚏 Katleri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
57 m · 1 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
156 m · 2 min
🎓 Tallinna Põhjatähe Põhikool
Põhikool · Põhikool
156 m · 2 min
🚏 Loopealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
574 m · 8 min
🌳 Tondiraba park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
729 m · 10 min
🚏 Läänemere tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
732 m · 10 min
🚏 Kurina peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
786 m · 10 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
799 m · 11 min
🧒 Pirita Kose Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
810 m · 11 min
🛒 Linnamäe Coop Konsum
Supermarket · Igapäevakaubad
884 m · 12 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 53.1/100
1147 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 57 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1991
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 000 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101011353 · kanne muudetud 05.05.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101011353) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:306:0120 · pindala 2 000 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:306:0120) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Katleri tn 3 korteriühistu (registrikood 80173849). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,99/m² kuustüüpiline korter €155 kuus · k.a kommunaalid · Lasnamäe linnaosa mediaan €2,70/m² kuus
Ühistu maksed€1,34/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,84/m² · Lasnamäe linnaosa mediaan €1,00/m² kuus
Laenud€8 960€2,95/m² · Euribor + 4,20% · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€48 959€37 189
sh remondifondi maksed€30 748€19 708
Remondikulud€30 748€19 708
Laenujääk€8 960€14 460
Raha€22 145€15 553
Reservkapital€4 868€4 868
Aasta tulem€17€866
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€15 3310,42
Parkla hooldustasud€2 8800,08
Remonditasud€21 6240,59
Lisa remondifond - üldkoosoleku alusel€9 1240,25

60 korterit · liikmeid 59 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 042 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lasnamäe linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633955) · Postiindeks: 13915

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Katleri tn korterelamud

12 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 361/m² (n=12) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Katleri tn 1 1992 €2 304 ~€143 754 E Vaata →
Katleri tn 3 See hoone 1991 €2 353 ~€124 238 B Aktiivne
Katleri tn 5 1989 €2 415 ~€100 466 E Vaata →
Katleri tn 6 1991 €2 361 ~€91 102 A Vaata →
Katleri tn 8 2007 €2 625 ~€138 494 D Vaata →
Katleri tn 9 1992 €2 351 ~€146 804 D Vaata →
Katleri tn 11 1991 €2 304 ~€140 980 D Vaata →
Katleri tn 13 1991 €2 401 ~€150 822 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101011353 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 05.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:306:0120 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,0–7,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1991. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Katleri tn 3, Tallinn?

Katleri tn 3 on 1991. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 101011353 ja katastritunnus 78403:306:0120. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Katleri tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 353 €/m². Hinnangu vahemik on 2 174–2 532 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €124 238.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Katleri tn 3?

2 353 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €94 120 ja 50 m² korteri väärtus umbes €117 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €79 890–€93 032; 2-toaline: €110 883–€129 123; 3-toaline: €138 991–€161 855.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 471/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €130 450, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €600–€740 kuus ja brutotootluse hinnang 6,0–7,0%.

Kas Katleri tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 57 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Katleri tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 89 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: väga kõrge (250–500 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Katleri tn 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,99/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €155 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,34/m² kuus, sh remondifond €0,84/m². Ühistu laenujääk oli €8 960. Võrdluseks: Lasnamäe linnaosa 537 ühistu mediaan oli €2,70/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu