Estiq Value / Tallinn / Pirita / Kase tn 14/1
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Pirita · Tallinn

Kase tänav 14/1, Tallinn

Kase tn 14/1 (Tallinn, Pirita linnaosa) on 1929. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 5 korterit (EHR 101007439). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 1 262 €/m² (hinnanguvahemik 1 122–1 402 €/m², ±11%).

Kase tänav 14/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 5 korterit EHR 101007439 ↗ Kataster 78402:201:4860 ↗ Eraomand · 18421801

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kase tn 14/1 on 1929. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 5 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €1 262/m², 58,1% alla Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13).

Kase tn 14/1 on 1929. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pirita linnaosas, 5 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (2 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 262 €/m², mis on umbes 58,1% alla Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13). Tüüpiline korter (1-toaline, 33,1 m²) on ligikaudu €68 352.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1929. aasta ehitusaeg.

€460–€560/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (Pirita linnaosa (9 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Pirita linnaosa (9 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~43 €, talvel ~99 €
8,5–9,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 27.6 – 38.6 m² €2 065 €60 764–€75 939
2-toaline 2 37.2 – 45.8 m² €1 319 €48 663–€60 814
4-toaline 1 57.4 m² €1 262 €64 398–€80 480
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.1 m² 2-toaline · 41.5 m² 4-toaline · 57.4 m²
− 33,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€68 352
ca €2 065 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €71 770
Eeldatav üüritulu €460–€560/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 168/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Tamme peatus 256 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 1333 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1547 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

78% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Lillepi park 506 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=11): kõrgem risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1929. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1929) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,4

Lillepi park 506 m; toidukauplused 1352 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 119 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kase tn 14/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 11 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +522%.

Sagedasemad liigid: muu, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 558 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 78% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pirita · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 243 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kase tn 14/1 AVM tase: €1 262/m² €2 472 2024 Q3 27 tehingut €2 415 2024 Q4 33 tehingut €2 468 2025 Q1 25 tehingut €2 638 2025 Q2 39 tehingut €2 724 2025 Q3 44 tehingut €2 822 2025 Q4 35 tehingut €2 659 2026 Q1 25 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 768 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 15 €2 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 262/m²
Hinnavahemik
€1 122–1 402
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 33,1 m²)
€71 770
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 168/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.455665, 24.823339 · katastritunnus 78402:201:4860.

🚏 Tamme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
256 m · 3 min
🚏 Saare peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
375 m · 5 min
🌳 Lillepi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
506 m · 7 min
🚏 Urva peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
528 m · 7 min
🚏 Lillepi park peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
595 m · 8 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Kool · Kool
1333 m · 18 min
🛒 Pirita Selver
Supermarket · Supermarket
1352 m · 18 min
🧒 Pirita Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1547 m · 21 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 256 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pirita linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

17 354 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 22.7% · 3 948
18–64 (Tööealised) 61.2% · 10 612
65 ja vanemad (Seeniorid) 16.1% · 2 794

Haridustase (15+)

14 110 elanikku
Põhiharidus või madalam 11.6% · 1 634
Keskharidus või kutseharidus 29.6% · 4 179
Kõrgharidus või magistrikraad 56.6% · 7 990
Haridustase teadmata 2.2% · 307

Ehitusaeg & elamufond

7 343 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 4.7% · 344
Nõukogude periood (1946–1990) 31.4% · 2 305
Taasiseseisvunud (1991–2010) 48% · 3 526
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 14.6% · 1 075

Enim ehitatud periood: 2001–2005.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.8%
B-klass (Madalenergia) 10.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 26.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.7%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 32.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 4.7%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1929
Kortereid kokku5
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · 18421801
Krundi suurus1 708 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101007439 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101007439) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78402:201:4860 · pindala 1 708 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78402:201:4860) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00631309) · Postiindeks: 12011

KÜ registrikood täpsustamisel

Kase tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 121/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kase tn 14/1 See hoone 1929 €1 262 ~€68 352 E ~ Aktiivne
Kase tn 68/1 2006 €3 147 ~€165 218 E Vaata →
Kase tn 68/2 1994 €3 121 ~€169 158 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101007439 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78402:201:4860 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Pirita linnaosa (9 kuulutust) · tootlus 8,5–9,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1929. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kase tn 14/1, Tallinn?

Kase tn 14/1 on 1929. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pirita linnaosa, milles on kokku 5 korterit. EHR kood on 101007439 ja katastritunnus 78402:201:4860. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Kase tn 14/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 262 €/m². Hinnangu vahemik on 1 122–1 402 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €68 352.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kase tn 14/1?

1 262 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €50 480 ja 50 m² korteri väärtus umbes €63 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €60 764–€75 939; 2-toaline: €48 663–€60 814; 4-toaline: €64 398–€80 480.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 168/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €71 770, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €460–€560 kuus ja brutotootluse hinnang 8,5–9,5%.

Kas Kase tn 14/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 256 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kase tn 14/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 11 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 78% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu