Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Kalaranna tn 8/10
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kalaranna tänav 8/10, Tallinn

Kalaranna tn 8/10 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2021. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 364 korterit (EHR 120865356). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 5 750 €/m² (hinnanguvahemik 5 204–6 296 €/m², ±10%).

Kalaranna tänav 8/10, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 364 korterit EHR 120865356 ↗ Kataster 78401:101:3628 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kalaranna tn 8/10 on 2021. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 364 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €5 750/m², 81,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Kalaranna tn 8/10 on 2021. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 364 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (152 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 5 750 €/m², mis on umbes 81,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 54,2 m²) on ligikaudu €311 650.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2021. aasta ehitusaeg.

€1 110–€1 350/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~116 €, talvel ~171 € · 100% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 54 29.4 – 61.8 m² €6 038 €201 636–€243 968
2-toaline 152 38.6 – 129.1 m² €5 750 €285 686–€345 664
3-toaline 123 63 – 106.9 m² €5 520 €393 154–€475 694
4-toaline 33 64.3 – 171.3 m² €5 348 €494 642–€598 489
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 36.9 m² 2-toaline · 54.9 m² 3-toaline · 78.7 m² 4-toaline · 102.2 m²
− 54,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€311 650
ca €5 750 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €327 233
Eeldatav üüritulu €1 110–€1 350/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €6 038/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,3

Kalarand peatus 74 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,3

Gustav Adolfi Gümnaasium 726 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 255 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,9

80% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 61 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 409 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2021. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 22.08.2018); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 409 m; toidukauplused 961 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kalaranna tn 8/10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 006 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 80% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

61 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 8 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 220 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · 2021 ... ehitusaasta · €5 989 (2026 Q1) +14.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalaranna tn 8/10 AVM tase: €5 750/m² €4 300 2024 Q3 21 tehingut €4 457 2024 Q4 19 tehingut €4 520 2025 Q1 16 tehingut €4 661 2025 Q2 36 tehingut €5 244 2025 Q3 48 tehingut €5 452 2025 Q4 39 tehingut €5 184 2026 Q1 34 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 954 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €5 760 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€5 750/m²
Hinnavahemik
€5 204–6 296
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 54,2 m²)
€327 233
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€6 038/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.447372, 24.747723 · katastritunnus 78401:101:3628.

🚏 Kalarand peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
74 m · 1 min
🚏 Kalasadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
177 m · 2 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
255 m · 3 min
🚏 Linnahall (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
295 m · 4 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
319 m · 4 min
🚏 Linnahall peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
386 m · 5 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
390 m · 5 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
409 m · 5 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
726 m · 10 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
770 m · 10 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
792 m · 11 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
961 m · 13 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1089 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 74 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2021
Kortereid kokku364
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus24 649 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte15
Müratase61 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120865356 · kanne muudetud 13.02.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 15.

EHR portaal (kood: 120865356) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:3628 · pindala 24 649 m².

Sihtotstarve: 75% Elamumaa, 25% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:3628) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kalaranna tn 8 korteriühistu (registrikood 80594870). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,20/m² kuustüüpiline korter €154 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,37/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,01/m² · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€80 456€3,40/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€389 073€308 527
sh remondifondi maksed€4 043€30 851
Remondikulud€4 043€30 851
Remondifondi jääk€80 456€49 689
Raha€252 304€180 150
Reservkapital€138 852€109 416
Aasta tulem€22 741€7 580
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€115 7200,41
Heakorratasud€167 4480,59
Valitsemistasu€90 0020,32
Kindlustusmaksed€11 8600,04
Remonditasud€4 0430,01

364 korterit · liikmeid 226 eraisikut + 91 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (23 682 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03960888) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kalaranna tn korterelamud

18 hoonet tänaval · tänava mediaan €5 529/m² (n=18) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kalaranna tn 8/1 2021 €5 529 ~€276 450 B Vaata →
Kalaranna tn 8/10 See hoone 2021 €5 750 ~€311 650 B Aktiivne
Kalaranna tn 8/11 2021 €5 611 ~€280 550 B Vaata →
Kalaranna tn 8/12 2021 €5 557 ~€277 850 B Vaata →
Kalaranna tn 8/2 2021 €5 529 ~€276 450 B Vaata →
Kalaranna tn 8/3 2021 €5 485 ~€274 250 B Vaata →
Kalaranna tn 8/4 2021 €5 611 ~€280 550 B Vaata →
Kalaranna tn 8/5 2021 €5 400 ~€270 000 B Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120865356 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 13.02.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:3628 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 17 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=17 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2021. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kalaranna tn 8/10, Tallinn?

Kalaranna tn 8/10 on 2021. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 364 korterit. EHR kood on 120865356 ja katastritunnus 78401:101:3628. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Kalaranna tn 8/10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 5 750 €/m². Hinnangu vahemik on 5 204–6 296 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €311 650.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kalaranna tn 8/10?

5 750 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €287 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €431 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €201 636–€243 968; 2-toaline: €285 686–€345 664; 3-toaline: €393 154–€475 694; 4-toaline: €494 642–€598 489.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €6 038/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €327 233, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 110–€1 350 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Kalaranna tn 8/10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 74 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kalaranna tn 8/10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 80% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 61 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kalaranna tn 8/10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,20/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €154 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,37/m² kuus, sh remondifond €0,01/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €80 456. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu