Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Joa tn 3
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Joa tänav 3, Tallinn

Joa tn 3 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2007. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 29 korterit (EHR 120288305). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 572 €/m² (hinnanguvahemik 3 233–3 911 €/m², ±10%).

Joa tänav 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 29 korterit EHR 120288305 ↗ Kataster 78401:115:0780 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Joa tn 3 on 2007. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 29 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 572/m², 9,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Joa tn 3 on 2007. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 29 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (13 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 572 €/m², mis on umbes 9,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 73,8 m²) on ligikaudu €268 263.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2007. aasta ehitusaeg.

€670–€820/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
2,9–3,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 50.3 – 66.8 m² €3 578 €183 600–€222 145
2-toaline 13 68.2 – 100.8 m² €3 635 €245 410–€296 932
3-toaline 8 68.3 – 194.6 m² €3 653 €355 722–€430 404
4-toaline 3 194.3 – 195.8 m² €3 478 €613 465–€742 259
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 56.7 m² 2-toaline · 74.6 m² 3-toaline · 107.6 m² 4-toaline · 194.9 m²
− 73,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€268 263
ca €3 635 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €281 676
Eeldatav üüritulu €670–€820/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 817/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Oru peatus 143 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Tallinna Soome Kool 303 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1430 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,6

67% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 897 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=12): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2007. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 15.04.2011, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,3

Kadrioru park 897 m; toidukauplused 1168 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 140 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Joa tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 12 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -71%.

Sagedasemad liigid: vargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 638 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 319 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kadrioru asum · 2001-2010 ehitusaasta · €3 821 (2026 Q1) +1.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Joa tn 3 AVM tase: €3 572/m² €3 384 2024 Q3 44 tehingut €3 452 2024 Q4 56 tehingut €3 547 2025 Q1 34 tehingut €3 401 2025 Q2 45 tehingut €3 425 2025 Q3 41 tehingut €3 423 2025 Q4 44 tehingut €3 592 2026 Q1 37 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 644 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 572/m²
Hinnavahemik
€3 233–3 911
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 73,8 m²)
€281 676
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 817/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.443118, 24.802519 · katastritunnus 78401:115:0780.

🚏 Oru peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
143 m · 2 min
🚏 Oruvärava peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
179 m · 2 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
303 m · 4 min
🚏 Lauluväljak peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
343 m · 5 min
🚏 Hundikuristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
402 m · 5 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
897 m · 12 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
1113 m · 15 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Supermarket
1168 m · 16 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
1257 m · 17 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1430 m · 19 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 143 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2007
Kortereid kokku29
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 101 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120288305 · kanne muudetud 06.09.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120288305) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:0780 · pindala 2 101 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78401:115:0780) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Joa tn 3 korteriühistu (registrikood 80262040). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,01/m² kuustüüpiline korter €241 kuus · k.a kommunaalid · Kadrioru asum mediaan €3,19/m² kuus
Ühistu maksed€1,05/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,29/m² · Kadrioru asum mediaan €1,34/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€33 880€99 521
sh remondifondi maksed€9 254€72 849
Remondikulud€33 389€99 053
Raha€34 188€18 402
Reservkapital€7 556€7 556
Aasta tulem€446€415
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€23 5860,73
Remonditasud€9 2540,29
Kindlustus€1 0400,03

29 korterit · liikmeid 26 eraisikut + 8 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 699 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kadrioru asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01000533) · Postiindeks: 10127

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Joa tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120288305 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:0780 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 2,9–3,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2007. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Joa tn 3, Tallinn?

Joa tn 3 on 2007. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 29 korterit. EHR kood on 120288305 ja katastritunnus 78401:115:0780. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Joa tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 572 €/m². Hinnangu vahemik on 3 233–3 911 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €268 263.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Joa tn 3?

3 572 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €178 600 ja 75 m² korteri väärtus umbes €267 900. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €183 600–€222 145; 2-toaline: €245 410–€296 932; 3-toaline: €355 722–€430 404; 4-toaline: €613 465–€742 259.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 817/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €281 676, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €670–€820 kuus ja brutotootluse hinnang 2,9–3,9%.

Kas Joa tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 143 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Joa tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 12 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Joa tn 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,01/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €241 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,05/m² kuus, sh remondifond €0,29/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kadrioru asum 73 ühistu mediaan oli €3,19/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu