Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Vindi tn 11
Rekisteritiedot 5.10.2026 Kristiine · Tallinn

Vindi tänav 11, Tallinn

Vindi tn 11 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on vuonna 1976 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 55 asuntoa (EHR 101019028). Estiq AVM -malliarvio on 2 772 €/m² (vaihteluväli 2 511–3 033 €/m²) 5.10.2026.

Vindi tänav 11, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 55 asuntoa EHR 101019028 ↗ Kiinteistötunnus 78407:701:9061 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Vindi tn 11 on vuonna 1976 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 55 asuntoa, energialuokka F. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 772/m², 10,9 % alle alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64).

Vindi tn 11 on vuonna 1976 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine, 55 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (23 kpl). Energialuokka F (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 772 €/m², noin 10,9 % alle alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64). Tyypillinen asunto (2h, 46,3 m²) on noin €133 761.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka F, maantason pysäköinti ja 1976 rakennusvuosi.

€500–€610/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (6 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 6 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€67, talvi ~€157 · 100% kalustettu
4,5–5,5%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 10 27.1 – 27.9 m² €3 790 €94 771–€114 437
2h 23 37.8 – 63.6 m² €2 889 €118 570–€143 174
3h 17 56.6 – 63.7 m² €2 899 €152 862–€184 582
4h 5 73.1 – 74.1 m² €2 807 €186 667–€225 401
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 27.6 m² 2h · 45.3 m² 3h · 58.2 m² 4h · 73.4 m²
− 46,3 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€133 761
ca €2 889 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €140 449
Arvioitu vuokratuotto €500–€610/kk
Pyyntihinta / m² €3 033/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,0

Koolimaja pysäkki 188 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,6

Tallinna Kristiine Gümnaasium 254 m; ylioppilaskokeiden taso 54.1/100; päiväkoti 353 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö6,5

67% tunneista hyvä, 12% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 55 dB (havaittava), mallinnettu (Lden), lähin puisto Räägu park 525 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,7

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=70): matala riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -30,0%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,7

Rakennettu 1976; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys4,0

EHR-energiatodistus F (myönnetty 07.12.2010, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,8

Räägu park 525 m; ruokakaupat 168 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,7

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (149 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1971-1990”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Vindi tn 11

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: kohtalainen · indeksi 5,0 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 70 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -30%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 3 097 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 67% kahdessa parhaassa luokassa, 21% keskimmäisessä ja 12% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

55 dB Lden · havaittava

Arvioitu tieliikennemelu on 2 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Matala · 10–30 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kristiine · otos: rakennusvuosi 1971-1990.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 307 kauppaa · rakennusvuosi 1971-1990)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Lilleküla (asum) · rakennusvuosi 1971-1990 · €2 662 (2026 Q1) +1.6% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vindi tn 11 AVM-taso: €2 772/m² €2 567 2024 Q3 37 kauppaa €2 486 2024 Q4 42 kauppaa €2 534 2025 Q1 38 kauppaa €2 660 2025 Q2 41 kauppaa €2 629 2025 Q3 46 kauppaa €2 529 2025 Q4 37 kauppaa €2 575 2026 Q1 46 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 812 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 20 €2 590 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 772/m²
Hintahaarukka
€2 511–3 033
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 46,3 m²)
€140 449
Indikatiivinen pyyntihinta€3 033/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 13 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.417760, 24.724918 · kiinteistötunnus 78407:701:9061.

🛒 Kotka Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
168 m · 2 min
🚏 Koolimaja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
188 m · 3 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 54.1/100
254 m · 3 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
353 m · 5 min
🚏 Hauka pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
382 m · 5 min
🚏 Kotka pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
410 m · 5 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 57.2/100
498 m · 7 min
🚏 Räägu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
515 m · 7 min
🌳 Räägu park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
525 m · 7 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
827 m · 11 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarketti · Päivittäistavarat
861 m · 11 min
🌳 Cederhelmi park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
872 m · 12 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Lukio · Arvosana: 56.1/100
897 m · 12 min
10 minuutin kävelymatkalla: 13 kohdetta, lähin pysäkki 188 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kristiine linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

32 705 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.8% · 6 146
18–64 (Työikäiset) 63.2% · 20 662
65 ja vanhemmat (Seniorit) 18% · 5 897

Koulutustaso (15+)

27 421 asukasta
Perusaste tai alempi 12% · 3 285
Keskiaste tai ammatillinen 35.4% · 9 712
Korkeakoulututkinto 50.4% · 13 821
Koulutustaso tuntematon 2.2% · 603

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

17 309 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.3% · 1 958
Neuvostoaika (1946–1990) 66.9% · 11 577
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 9.2% · 1 596
Uudiskohteet (2011+) 10.9% · 1 879

Eniten rakennettu aikakausi: 1971–1980.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.7%
Luokka B (Matalaenergia) 7.2%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 3.2%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 68.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.3%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1976
Asuntoja yhteensä55
Kerroksia5
EnergialuokkaF
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala2 637 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso55 dB (havaittava)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101019028 · tietue päivitetty 01.09.2026.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101019028) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78407:701:9061 · pinta-ala 2 637 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78407:701:9061) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Vindi tn 11 korteriühistu (rekisteritunnus 80017813). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,38/m² / kktyypillinen asunto €157/kk · sis. käyttömaksut · Lilleküla (asum) mediaani €3,03/m² / kk
Vastikkeet€1,28/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,47/m² · Lilleküla (asum) mediaani €1,12/m² / kk
Korjausrahasto€32 578€12/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€41 117€42 889
josta korjausrahasto€14 974€19 205
Korjauskulut€11 374€15 605
Korjausrahaston saldo€32 578€19 849
Rahavarat€34 823€20 700
Vararahasto€3 531€3 531
Tilikauden tulos−€43−€1 250
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Haldustasud€10 1090,32
Heakord€14 5350,45
Tehnohooldus€8510,03
Kindlustustasud€6480,02
Reservfond€11 3740,35
Sihtotstarbelised tasud üldkulude fondist töötasuks€3 6000,11

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

55 asuntoa · jäseniä 54 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (2 674 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Lilleküla (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00639114) · Postinumero: 11315

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Vindi tn

2 taloa kadulla · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Vindi tn 11 Tämä talo 1976 €2 772 ~€133 761 F Aktiivinen
Vindi tn 18 1974 €2 926 ~€113 050 D Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101019028 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR-tietue 01.09.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78407:701:9061 ↗ Maanmittauslaitos 05.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 6 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 4,5–5,5 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

F–G · tämä rakennus Erittäin korkea kulutus Vaatii merkittäviä energiatehokkuustoimia

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1976 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka F: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Vindi tn 11, Tallinn?

Vindi tn 11 on vuonna 1976 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine linnaosa, jossa on 55 asuntoa. EHR-koodi on 101019028 ja kiinteistötunnus 78407:701:9061. Estiqin mukaan energialuokka F.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Vindi tn 11?

Estiq AVM -arvio on 2 772 €/m². Arvoväli on 2 511–3 033 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €133 761.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Vindi tn 11?

2 772 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €110 880 ja 50 m² asunnon noin €138 600. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €94 771–€114 437; 2h: €118 570–€143 174; 3h: €152 862–€184 582; 4h: €186 667–€225 401.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 033/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €140 449), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €500–€610 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,5–5,5 %.

Sopiiko Vindi tn 11 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 188 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Vindi tn 11 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 70 tapahtumaa (taso: kohtalainen). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 67 % oli kahdessa parhaassa ja 12 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 55 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: matala (10–30 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Vindi tn 11?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,38/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €157 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,28/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,47/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €32 578. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Lilleküla (asum) 236 taloyhtiön mediaani oli €3,03/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 05.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä