Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Vase tn 10
Rekisteritiedot 7.10.2026 Kesklinna · Tallinn

Vase tänav 10, Tallinn

Vase tn 10 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on vuonna 1971 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 53 asuntoa (EHR 101019866). Estiq AVM -malliarvio on 3 357 €/m² (vaihteluväli 3 038–3 676 €/m²) 7.10.2026.

Vase tänav 10, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 53 asuntoa EHR 101019866 ↗ Kiinteistötunnus 78401:113:1960 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Vase tn 10 on vuonna 1971 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 53 asuntoa, energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 357/m², 14,8 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156).

Vase tn 10 on vuonna 1971 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna, 53 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (35 kpl). Energialuokka E (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 357 €/m², noin 14,8 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156). Tyypillinen asunto (3h, 56,5 m²) on noin €182 100.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1971 rakennusvuosi.

€590–€720/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
3,8–4,8%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
2h 11 39.2 – 56.2 m² €3 357 €146 740–€177 547
3h 35 55.6 – 80.4 m² €3 223 €182 009–€220 221
4h 4 90 – 91.5 m² €3 122 €255 982–€309 724
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

2h · 48.3 m² 3h · 62.4 m² 4h · 90.6 m²
− 56,5 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€182 100
ca €3 223 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €191 205
Arvioitu vuokratuotto €590–€720/kk
Pyyntihinta / m² €3 384/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,8

F. R. Kreutzwaldi (ajutine) pysäkki 250 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut7,0

Tallinna 21. Kool 407 m; ylioppilaskokeiden taso 75/100; päiväkoti 964 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,3

60% tunneista hyvä, 11% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 63 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Politseiaed 699 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,8

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=158): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -29,2%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,7

Rakennettu 1971; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

EHR-energiatodistus E (myönnetty 18.05.2023); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,5

Politseiaed 699 m; ruokakaupat 247 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,5

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (91 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1971-1990”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Vase tn 10

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 7,4 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 158 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -29%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 2 857 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 60% kahdessa parhaassa luokassa, 29% keskimmäisessä ja 11% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

63 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 10 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Tavanomainen · 30–50 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kesklinna · otos: rakennusvuosi 1971-1990.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 181 kauppaa · rakennusvuosi 1971-1990)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +11.1% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vase tn 10 AVM-taso: €3 357/m² €2 846 2024 Q3 21 kauppaa €2 887 2024 Q4 25 kauppaa €2 884 2025 Q1 23 kauppaa €2 808 2025 Q2 21 kauppaa €3 188 2025 Q3 27 kauppaa €3 144 2025 Q4 34 kauppaa €3 205 2026 Q1 21 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 180 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 9 €3 410 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 357/m²
Hintahaarukka
€3 038–3 676
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 56,5 m²)
€191 205
Indikatiivinen pyyntihinta€3 384/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 14 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.435664, 24.773090 · kiinteistötunnus 78401:113:1960.

🛒 Torupilli Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
247 m · 3 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi (ajutine) pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
250 m · 3 min
🚏 Tallinna Ülikool pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
285 m · 4 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
315 m · 4 min
🚏 L. Koidula pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
352 m · 5 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Lukio · Arvosana: 75/100
407 m · 5 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 60.7/100
428 m · 6 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 65.5/100
440 m · 6 min
🌳 Politseiaed
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
699 m · 9 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarketti · Päivittäistavarat
822 m · 11 min
🌳 Kadrioru park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
941 m · 13 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
964 m · 13 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarketti · Päivittäistavarat
988 m · 13 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarketti · Päivittäistavarat
992 m · 13 min
10 minuutin kävelymatkalla: 14 kohdetta, lähin pysäkki 250 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kesklinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

64 551 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.9% · 12 854
18–64 (Työikäiset) 67.2% · 43 399
65 ja vanhemmat (Seniorit) 12.9% · 8 298

Koulutustaso (15+)

53 514 asukasta
Perusaste tai alempi 9.4% · 5 016
Keskiaste tai ammatillinen 28% · 14 969
Korkeakoulututkinto 59% · 31 582
Koulutustaso tuntematon 3.6% · 1 947

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

36 655 asuntoa
Historialliset (< 1945) 34.5% · 12 631
Neuvostoaika (1946–1990) 33.1% · 12 127
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 19.2% · 7 050
Uudiskohteet (2011+) 11.7% · 4 298

Eniten rakennettu aikakausi: 1919–1945.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 4%
Luokka B (Matalaenergia) 7.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 9.7%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 9.6%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 34.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 34.5%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1971
Asuntoja yhteensä53
Kerroksia5
EnergialuokkaE
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala3 493 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso63 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101019866 · tietue päivitetty 04.02.2026.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101019866) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78401:113:1960 · pinta-ala 3 493 m².

Käyttötarkoitus: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Kiinteistökartta (78401:113:1960) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Hõbeda tn 7 // Vase tn 10 korteriühistu (rekisteritunnus 80027776). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Tyypillinen asunto€235 / kkvastikkeet ilman käyttömaksuja
Vastikkeet€7,86/m² / kkilman käyttömaksuja · Raua (asum) mediaani €1,39/m² / kk
Korjausrahasto€0€0,00/m² · alueen alin neljännes
Lainat€309 414€91/m² · 3,28% kiinteä · 2055 · EIS, Swedbank
Tilikausi20252024
Vastikkeet€319 374€28 520
josta korjausrahasto€290 236€4 397
Korjauskulut€290 236€4 397
Korjausrahaston saldo€0€140 318
Lainaa jäljellä€309 414€0
Rahavarat€27 917€59 087
Vararahasto€14 000€8 000
Tilikauden tulos€385€1 312
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€24 4560,60
Parkimistasud€2 8620,07
Remonditasud€290 2367,14
Laenuintresside katteks€1 8200,04

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

53 asuntoa · jäseniä 63 yksityistä + 4 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (3 386 m²) ÷ 12. Vertailu: alueen Raua (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00639791) · Postinumero: 10125

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Vase tn

6 taloa kadulla · kadun mediaani €3 724/m² (n=5) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Vase tn 3 1950 €3 785 ~€190 320 D Katso →
Vase tn 4 1940 €3 672 ~€105 682 F Katso →
Vase tn 5 1955 €3 737 ~€193 345 D Katso →
Vase tn 7 1958 – – E Katso →
Vase tn 10 Tämä talo 1971 €3 357 ~€182 100 E Aktiivinen
Vase tn 14 1936 €3 724 ~€204 578 F Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101019866 Maa- ja Ruumiamet 07.10.2026 (EHR-tietue 04.02.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78401:113:1960 ↗ Maanmittauslaitos 07.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 3,8–4,8 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1971 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Vase tn 10, Tallinn?

Vase tn 10 on vuonna 1971 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna linnaosa, jossa on 53 asuntoa. EHR-koodi on 101019866 ja kiinteistötunnus 78401:113:1960. Estiqin mukaan energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Vase tn 10?

Estiq AVM -arvio on 3 357 €/m². Arvoväli on 3 038–3 676 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €182 100.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Vase tn 10?

3 357 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €167 850 ja 75 m² asunnon noin €251 775. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

2h: €146 740–€177 547; 3h: €182 009–€220 221; 4h: €255 982–€309 724.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 384/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €191 205), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €590–€720 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 3,8–4,8 %.

Sopiiko Vase tn 10 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 250 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Vase tn 10 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 158 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 60 % oli kahdessa parhaassa ja 11 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 63 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: tavanomainen (30–50 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Vase tn 10?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan tyypillinen asunto maksoi taloyhtiölle €235 kuukaudessa, lisäksi käyttömaksut. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €7,86/m² / kk. Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €0. Taloyhtiön lainaa oli jäljellä €309 414. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 07.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä