Rekisteritiedot 4.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kalju tänav 7, Tallinn

Kalju tn 7 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1996 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 10 asuntoa (EHR 101015482). Estiq AVM -malliarvio on 3 608 €/m² (vaihteluväli 3 265–3 951 €/m²) 4.10.2026.

Kalju tänav 7, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 10 asuntoa EHR 101015482 ↗ Kiinteistötunnus 78408:801:0077 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Kalju tn 7 on vuonna 1996 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 10 asuntoa, energialuokka D. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 608/m², 13,9 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Kalju tn 7 on vuonna 1996 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 10 asuntoa. Kantava rakenne: Elementtibetonirakenne (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 4h (4 kpl). Energialuokka D (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 608 €/m², noin 13,9 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (4h, 77,4 m²) on noin €281 349.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka D, maantason pysäköinti ja 1996 rakennusvuosi.

€1 350–€1 650/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 4h asunnolle (5 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 5 ilmoitusta 500 m säteellä
5,9–6,9%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
3h 3 78.2 – 83.5 m² €3 691 €272 907–€330 202
4h 4 77.3 – 78.9 m² €3 635 €255 937–€309 669
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

3h · 81.7 m² 4h · 77.8 m²
− 77,4 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€281 349
ca €3 635 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €295 416
Arvioitu vuokratuotto €1 350–€1 650/kk
Pyyntihinta / m² €3 817/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,9

Kalamaja pysäkki 194 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut8,0

Gustav Adolfi Gümnaasium 164 m; ylioppilaskokeiden taso 75.1/100; päiväkoti 309 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,9

78% tunneista hyvä, 2% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 60 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 662 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,5

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=189): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +4,2%.

Paino 10%
Kunto ja ikä7,5

Rakennettu 1996; kantava rakenne Elementtibetonirakenne.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys6,5

EHR-energiatodistus D (myönnetty 06.04.2009, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,4

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 662 m; ruokakaupat 410 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,6

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (1088 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”koko alue”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Kalju tn 7

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 8,1 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 189 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +4%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 2 650 tuntilukemasta (07.12.2025–09.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 78% kahdessa parhaassa luokassa, 20% keskimmäisessä ja 2% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

60 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 7 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: koko alue.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 2 295 kauppaa · koko alue)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Kalamaja (asum) · kaikki talot · €4 280 (2026 Q1) +8.4% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalju tn 7 AVM-taso: €3 608/m² €2 953 2024 Q3 324 kauppaa €2 987 2024 Q4 312 kauppaa €2 839 2025 Q1 259 kauppaa €3 149 2025 Q2 312 kauppaa €3 183 2025 Q3 390 kauppaa €3 319 2025 Q4 278 kauppaa €3 078 2026 Q1 298 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 142 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 122 €3 270 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 608/m²
Hintahaarukka
€3 265–3 951
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 4h · 77,4 m²)
€295 416
Indikatiivinen pyyntihinta€3 817/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 15 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.445421, 24.735588 · kiinteistötunnus 78408:801:0077.

🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 75.1/100
164 m · 2 min
🚏 Kalamaja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
194 m · 3 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
309 m · 4 min
🚏 Telliskivi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
404 m · 5 min
🚏 Balti Jaam pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
405 m · 5 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
410 m · 5 min
🚏 Balti jaam 5 (train station) pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
442 m · 6 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
450 m · 6 min
🧒 Mudila Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
556 m · 7 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
576 m · 8 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Lukio · Lukio
635 m · 8 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
662 m · 9 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarketti · Päivittäistavarat
695 m · 9 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
754 m · 10 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
871 m · 12 min
10 minuutin kävelymatkalla: 15 kohdetta, lähin pysäkki 194 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1996
Asuntoja yhteensä10
Kerroksia5
EnergialuokkaD
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala832 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneElementtibetonirakenne
Hissejä0
Melutaso60 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101015482 · tietue päivitetty 08.04.2026.

Elementtibetonirakenne · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101015482) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:801:0077 · pinta-ala 832 m².

Käyttötarkoitus: 90% Elamumaa, 10% uhiskondlike_ehitiste_maa.

Kiinteistökartta (78408:801:0077) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Kalju tn 7 korteriühistu (rekisteritunnus 80268840). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,31/m² / kktyypillinen asunto €291/kk · sis. käyttömaksut · Kalamaja (asum) mediaani €2,97/m² / kk
Vastikkeet€0,67/m² / kkilman käyttömaksuja · Kalamaja (asum) mediaani €1,46/m² / kk
Korjausrahasto€14 006€16/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€6 829€7 677
Korjausrahaston saldo€14 006€6 349
Rahavarat€20 610€11 774
Vararahasto€2 176€2 176
Tilikauden tulos€343€374

10 asuntoa · jäseniä 14 yksityistä + 3 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (851 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Kalamaja (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00636717) · Postinumero: 10414

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Kalju tn

10 taloa kadulla · kadun mediaani €3 459/m² (n=10) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Kalju tn 3 1949 €3 459 ~€172 950 A ~ Katso →
Kalju tn 4 1946 €3 459 ~€260 347 E ~ Katso →
Kalju tn 5 1900 €3 449 ~€81 514 H Katso →
Kalju tn 5b 1908 €3 472 ~€82 283 E Katso →
Kalju tn 6 1925 €3 436 ~€175 209 D Katso →
Kalju tn 6a 1961 €3 713 ~€148 303 E ~ Katso →
Kalju tn 7 Tämä talo 1996 €3 608 ~€281 349 D Aktiivinen
Kalju tn 8 1860 €3 449 ~€78 374 E ~ Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101015482 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 08.04.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:801:0077 ↗ Maanmittauslaitos 13.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 5 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 5,9–6,9 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

D · tämä rakennus Keskitaso / peruskorjattu Kohtalaiset lämmityskulut

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1996 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka D: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Kalju tn 7, Tallinn?

Kalju tn 7 on vuonna 1996 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 10 asuntoa. EHR-koodi on 101015482 ja kiinteistötunnus 78408:801:0077. Estiqin mukaan energialuokka D.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Kalju tn 7?

Estiq AVM -arvio on 3 608 €/m². Arvoväli on 3 265–3 951 €/m². Tyypillisen 4h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €281 349.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Kalju tn 7?

3 608 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €144 320 ja 50 m² asunnon noin €180 400. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

3h: €272 907–€330 202; 4h: €255 937–€309 669.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 817/m² (tyypilliselle 4h asunnolle noin €295 416), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 4h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 4h asunnon arvioitu markkinavuokra on €1 350–€1 650 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 5,9–6,9 %.

Sopiiko Kalju tn 7 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 194 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Kalju tn 7 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 189 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 78 % oli kahdessa parhaassa ja 2 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 60 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Kalju tn 7?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,31/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €291 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,67/m² / kk. Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €14 006. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Kalamaja (asum) 184 taloyhtiön mediaani oli €2,97/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä