Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Kalju tn 10
Rekisteritiedot 4.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kalju tänav 10, Tallinn

Kalju tn 10 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1946 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 10 asuntoa (EHR 101024900). Estiq AVM -malliarvio on 4 703 €/m² (vaihteluväli 4 256–5 150 €/m²) 4.10.2026.

Kalju tänav 10, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
3 kerrosta 10 asuntoa EHR 101024900 ↗ Kiinteistötunnus 78408:801:5400 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Kalju tn 10 on vuonna 1946 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 10 asuntoa, arvioitu energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €4 703/m², 48,4 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Kalju tn 10 on vuonna 1946 valmistunut 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 10 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (8 kpl). Energialuokka E (arvio rakennusvuoden perusteella).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 4 703 €/m², noin 48,4 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (3h, 71,9 m²) on noin €328 367.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Arvioitu energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1946 rakennusvuosi.

€1 060–€1 300/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (20 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 20 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€128, talvi ~€243 · 100% kalustettu
3,8–4,8%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
2h 2 48.8 – 49.6 m² €4 876 €217 109–€262 690
3h 8 64 – 102.4 m² €4 567 €320 731–€388 067
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

2h · 49.2 m² 3h · 77.6 m²
− 71,9 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€328 367
ca €4 567 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €344 785
Arvioitu vuokratuotto €1 060–€1 300/kk
Pyyntihinta / m² €4 795/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,8

Kalamaja pysäkki 236 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut7,8

Gustav Adolfi Gümnaasium 240 m; ylioppilaskokeiden taso 75.1/100; päiväkoti 378 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,9

78% tunneista hyvä, 2% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 60 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 689 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,5

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=189): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +4,2%.

Paino 10%
Kunto ja ikä5,9

Rakennettu 1946; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

Rekisteröityä todistusta ei ole; rakennusvuoden (1946) perusteella odotettu luokka on E. Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,3

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 689 m; ruokakaupat 447 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,3

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (540 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1940-1970”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Kalju tn 10

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 8,1 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 189 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +4%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 2 650 tuntilukemasta (07.12.2025–09.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 78% kahdessa parhaassa luokassa, 20% keskimmäisessä ja 2% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

60 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 7 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: rakennusvuosi 1940-1970.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 1 149 kauppaa · rakennusvuosi 1940-1970)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Kalamaja (asum) · rakennusvuosi 1940-1970 · €3 144 (2026 Q1) +1.5% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalju tn 10 AVM-taso: €4 703/m² €2 625 2024 Q3 157 kauppaa €2 668 2024 Q4 159 kauppaa €2 650 2025 Q1 139 kauppaa €2 851 2025 Q2 154 kauppaa €2 669 2025 Q3 194 kauppaa €2 684 2025 Q4 128 kauppaa €2 691 2026 Q1 148 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 977 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€4 703/m²
Hintahaarukka
€4 256–5 150
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 71,9 m²)
€344 785
Indikatiivinen pyyntihinta€4 795/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 15 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.445353, 24.734881 · kiinteistötunnus 78408:801:5400.

🚏 Kalamaja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
236 m · 3 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 75.1/100
240 m · 3 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
373 m · 5 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
378 m · 5 min
🚏 Kungla pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
389 m · 5 min
🚏 Telliskivi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
398 m · 5 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
447 m · 6 min
🚏 Salme pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
463 m · 6 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
627 m · 8 min
🧒 Mudila Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
655 m · 9 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarketti · Päivittäistavarat
671 m · 9 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
689 m · 9 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Lukio · Lukio
727 m · 10 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
803 m · 11 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
819 m · 11 min
10 minuutin kävelymatkalla: 15 kohdetta, lähin pysäkki 236 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1946
Asuntoja yhteensä10
Kerroksia3
Energialuokka (arvio)E ~
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala699 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso60 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101024900 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101024900) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:801:5400 · pinta-ala 699 m².

Käyttötarkoitus: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Kiinteistökartta (78408:801:5400) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Kalju tn 10 // Tööstuse tn 14, Kalju tn 10a korteriühistu (rekisteritunnus 80458291). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Tyypillinen asunto€233 / kkvastikkeet ilman käyttömaksuja
Vastikkeet€38 363vuodessa, ilman käyttömaksuja
Korjausrahasto−€8 031saldo vuoden lopussa
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€38 363€7 711
josta korjausrahasto€30 652€0
Korjauskulut€30 652€0
Korjausrahaston saldo−€8 031€17 880
Rahavarat€5 493€19 286
Vararahasto€2 500€2 500
Vastikkeet lajeittain2025
Heakorratasud€4 419
Haldustasud€2 284
Majandus- ja hooldustasud€1 008
Remonditasud€30 652

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

jäseniä 10 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). Vertailu: alueen Kalamaja (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: ME00643662) · Postinumero: 10414

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Kalju tn

10 taloa kadulla · kadun mediaani €3 459/m² (n=10) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Kalju tn 3 1949 €3 459 ~€172 950 A ~ Katso →
Kalju tn 4 1946 €3 459 ~€260 347 E ~ Katso →
Kalju tn 5 1900 €3 449 ~€81 514 H Katso →
Kalju tn 5b 1908 €3 472 ~€82 283 E Katso →
Kalju tn 6 1925 €3 436 ~€175 209 D Katso →
Kalju tn 6a 1961 €3 713 ~€148 303 E ~ Katso →
Kalju tn 7 1996 €3 608 ~€281 349 D Katso →
Kalju tn 8 1860 €3 449 ~€78 374 E ~ Katso →
Kalju tn 10 Tämä talo 1946 €4 703 ~€328 367 E ~ Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101024900 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:801:5400 ↗ Maanmittauslaitos 13.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 20 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 3,8–4,8 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=20 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1946 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Arvioitu energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Virallista todistusta ei ole; luokka on arvioitu rakennusvuoden perusteella. Tarkista todellinen luokka ja lämmityskulut todistuksesta ja todellisista laskuista.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Kalju tn 10, Tallinn?

Kalju tn 10 on vuonna 1946 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 10 asuntoa. EHR-koodi on 101024900 ja kiinteistötunnus 78408:801:5400. Estiqin mukaan arvioitu energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Kalju tn 10?

Estiq AVM -arvio on 4 703 €/m². Arvoväli on 4 256–5 150 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €328 367.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Kalju tn 10?

4 703 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €188 120 ja 50 m² asunnon noin €235 150. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

2h: €217 109–€262 690; 3h: €320 731–€388 067.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €4 795/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €344 785), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €1 060–€1 300 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 3,8–4,8 %.

Sopiiko Kalju tn 10 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 236 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Kalju tn 10 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 189 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 78 % oli kahdessa parhaassa ja 2 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 60 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Kalju tn 10?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan tyypillinen asunto maksoi taloyhtiölle €233 kuukaudessa, lisäksi käyttömaksut. Korjausrahastossa oli vuoden lopussa −€8 031. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä