Rekisteritiedot 4.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Erika tänav 8, Tallinn

Erika tn 8 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1970 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 85 asuntoa (EHR 101029194). Estiq AVM -malliarvio on 2 440 €/m² (vaihteluväli 2 208–2 672 €/m²) 4.10.2026.

Erika tänav 8, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 85 asuntoa EHR 101029194 ↗ Kiinteistötunnus 78408:807:0600 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Erika tn 8 on vuonna 1970 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 85 asuntoa, energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 440/m², 23,0 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Erika tn 8 on vuonna 1970 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 85 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (45 kpl). Energialuokka E (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 440 €/m², noin 23,0 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (2h, 47,8 m²) on noin €121 890.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1970 rakennusvuosi.

€540–€660/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (10 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 10 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€96, talvi ~€168 · 90% kalustettu
5,4–6,4%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 15 28.7 m² €2 886 €74 960–€90 697
2h 45 39 – 48.2 m² €2 550 €105 695–€127 885
3h 20 58 – 61.5 m² €2 440 €130 284–€157 636
4h 5 75.2 m² €2 494 €169 732–€205 366
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 28.7 m² 2h · 45.8 m² 3h · 59 m² 4h · 75.2 m²
− 47,8 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€121 890
ca €2 550 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €127 985
Arvioitu vuokratuotto €540–€660/kk
Pyyntihinta / m² €2 678/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,1

Väike-Erika pysäkki 155 m / 2 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,2

Tallinna Avatud Kool 244 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 1240 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö7,7

79% tunneista hyvä, 5% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 53 dB (kohtalainen), mallinnettu (Lden), lähin puisto Kalamaja kalmistupark 815 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,5

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=62): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +321,4%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,7

Rakennettu 1970; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

EHR-energiatodistus E (myönnetty 26.11.2011, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,5

Kalamaja kalmistupark 815 m; ruokakaupat 219 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,3

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (540 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1940-1970”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Erika tn 8

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 8,2 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 62 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +321%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 3 129 tuntilukemasta (07.12.2025–12.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 79% kahdessa parhaassa luokassa, 16% keskimmäisessä ja 5% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

53 dB Lden · kohtalainen

Arvioitu tieliikennemelu on WHO:n suositustason (53 dB Lden) sisällä.

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: rakennusvuosi 1940-1970.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 1 149 kauppaa · rakennusvuosi 1940-1970)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Karjamaa (asum) · rakennusvuosi 1940-1970 · €2 732 (2026 Q1) +1.5% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Erika tn 8 AVM-taso: €2 440/m² €2 625 2024 Q3 157 kauppaa €2 668 2024 Q4 159 kauppaa €2 650 2025 Q1 139 kauppaa €2 851 2025 Q2 154 kauppaa €2 669 2025 Q3 194 kauppaa €2 684 2025 Q4 128 kauppaa €2 691 2026 Q1 148 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 977 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 440/m²
Hintahaarukka
€2 208–2 672
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 47,8 m²)
€127 985
Indikatiivinen pyyntihinta€2 678/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 11 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.450083, 24.717088 · kiinteistötunnus 78408:807:0600.

🚏 Väike-Erika pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
155 m · 2 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
219 m · 3 min
🚏 Erika pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
228 m · 3 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
244 m · 3 min
🚏 Miinisadam pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
281 m · 4 min
🚏 Standard pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
399 m · 5 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
576 m · 8 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
815 m · 11 min
🛒 Sõle Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
887 m · 12 min
🎓 Ristiku Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
927 m · 12 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1240 m · 17 min
10 minuutin kävelymatkalla: 11 kohdetta, lähin pysäkki 155 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1970
Asuntoja yhteensä85
Kerroksia5
EnergialuokkaE
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala5 405 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso53 dB (kohtalainen)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101029194 · tietue päivitetty 15.06.2026.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101029194) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:807:0600 · pinta-ala 5 405 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78408:807:0600) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Erika tn 8 korteriühistu (rekisteritunnus 80022435). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,90/m² / kktyypillinen asunto €138/kk · sis. käyttömaksut · Karjamaa (asum) mediaani €2,99/m² / kk
Vastikkeet€0,52/m² / kkilman käyttömaksuja · Karjamaa (asum) mediaani €1,29/m² / kk
Korjausrahasto€25 394€6,28/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€25 126€24 276
Korjausrahaston saldo€25 394€101
Rahavarat€28 544€10 127
Vararahasto€4 432€4 432
Tilikauden tulos€1 787−€1 971

85 asuntoa · jäseniä 82 yksityistä + 3 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (4 046 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Karjamaa (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00647139) · Postinumero: 10416

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Erika tn

13 taloa kadulla · kadun mediaani €2 693/m² (n=13) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Erika tn 1 1939 €2 693 ~€117 386 G Katso →
Erika tn 2 1915 €2 693 ~€184 130 E Katso →
Erika tn 2b 1915 €2 796 ~€105 235 E ~ Katso →
Erika tn 5a 1987 €2 658 ~€121 765 D Katso →
Erika tn 6 1987 €2 494 ~€99 329 E ~ Katso →
Erika tn 6a 2025 €4 435 ~€222 845 B Katso →
Erika tn 6b 2025 €4 435 ~€413 490 B Katso →
Erika tn 7 1946 €2 693 ~€1 069 541 C Katso →
Erika tn 8 Tämä talo 1970 €2 440 ~€121 890 E Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101029194 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 15.06.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:807:0600 ↗ Maanmittauslaitos 13.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 10 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 5,4–6,4 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1970 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Erika tn 8, Tallinn?

Erika tn 8 on vuonna 1970 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 85 asuntoa. EHR-koodi on 101029194 ja kiinteistötunnus 78408:807:0600. Estiqin mukaan energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Erika tn 8?

Estiq AVM -arvio on 2 440 €/m². Arvoväli on 2 208–2 672 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €121 890.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Erika tn 8?

2 440 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €97 600 ja 50 m² asunnon noin €122 000. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €74 960–€90 697; 2h: €105 695–€127 885; 3h: €130 284–€157 636; 4h: €169 732–€205 366.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 678/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €127 985), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €540–€660 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 5,4–6,4 %.

Sopiiko Erika tn 8 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 155 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Erika tn 8 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 62 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 79 % oli kahdessa parhaassa ja 5 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 53 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Erika tn 8?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,90/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €138 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,52/m² / kk. Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €25 394. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Karjamaa (asum) 30 taloyhtiön mediaani oli €2,99/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä