Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Sõpruse pst 10
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Sõpruse pst 10, Tartu

Sõpruse pst 10 (Tartu, Tartu linn) on 1977. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 110 korterit (EHR 104017439). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 1 759 €/m² (hinnanguvahemik 1 525–1 993 €/m², ±13%).

Sõpruse pst 10, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 110 korterit EHR 104017439 ↗ Kataster 79516:022:0002 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sõpruse pst 10 on 1977. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 110 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €1 759/m², 23,6% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Sõpruse pst 10 on 1977. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 110 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (52 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 759 €/m², mis on umbes 23,6% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 45,8 m²) on ligikaudu €80 562.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1977. aasta ehitusaeg.

€400–€490/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
6,2–7,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 20 28.5 m² €1 847 €45 638–€59 641
2-toaline 52 38.5 – 59.1 m² €1 759 €68 322–€89 284
3-toaline 30 56.1 – 65.5 m² €1 689 €84 201–€110 034
4-toaline 8 73.1 – 85.4 m² €1 636 €105 814–€138 278
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 28.5 m² 2-toaline · 44.8 m² 3-toaline · 57.5 m² 4-toaline · 74.6 m²
− 45,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€80 562
ca €1 759 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €84 590
Eeldatav üüritulu €400–€490/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 847/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 112241 m / 1497 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Tartu Descartes'i Kool 352 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2181 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

39% tundidest hea, 23% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 2090 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=167): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +127,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,0

1977. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 27.03.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,1

Toomemägi 2090 m; toidukauplused 1307 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sõpruse pst 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +127%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 112 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 39% kahes parimas klassis, 38% keskmises ja 23% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sõpruse pst 10 AVM tase: €1 759/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 759/m²
Hinnavahemik
€1 525–1 993
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 45,8 m²)
€84 590
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 847/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.375533, 26.751393 · katastritunnus 79516:022:0002.

🎓 Tartu Descartes'i Kool
Põhikool · Põhikool
352 m · 5 min
🎓 Tartu Hansa Kool
Põhikool · Põhikool
378 m · 5 min
🎓 Tartu Jogentaga Kool
Põhikool · Põhikool
566 m · 8 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
1307 m · 17 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
2090 m · 28 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
2181 m · 29 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
112241 m · 1497 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1977
Kortereid kokku110
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus7 187 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104017439 · kanne muudetud 27.03.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104017439) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79516:022:0002 · pindala 7 187 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79516:022:0002) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Sõpruse pst 10 korteriühistu (registrikood 80102068). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Ühistu maksed€0,37/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,02/m² · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €0,86/m² kuus
Remondifond€97 507€19/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€23 482€26 285
sh remondifondi maksed€1 469€4 272
Remondikulud€1 469€4 272
Remondifondi jääk€97 507€46 576
Raha€129 776€68 190
Reservkapital€3 349€3 349
Aasta tulem€9 573−€3 299
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€22 0130,35
Remonditasud€1 4690,02

110 korterit · liikmeid 110 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 223 m²) ÷ 12. Võrdlus: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00751340) · Postiindeks: 50703

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sõpruse pst korterelamud

8 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 823/m² (n=8) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sõpruse pst 1 1971 €1 949 ~€95 891 D Vaata →
Sõpruse pst 3 1970 €2 059 ~€101 303 E Vaata →
Sõpruse pst 5 1977 €1 923 ~€89 804 D Vaata →
Sõpruse pst 8 1973 €1 886 ~€85 813 C Vaata →
Sõpruse pst 10 See hoone 1977 €1 759 ~€80 562 C Aktiivne
Sõpruse pst 17 1995 €1 666 ~€81 967 B Vaata →
Sõpruse pst 19 1977 €1 640 ~€102 625 E ~ Vaata →
Sõpruse pst 21 1987 €1 725 ~€84 870 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104017439 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 27.03.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79516:022:0002 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 6,2–7,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1977. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sõpruse pst 10, Tartu?

Sõpruse pst 10 on 1977. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 110 korterit. EHR kood on 104017439 ja katastritunnus 79516:022:0002. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Sõpruse pst 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 759 €/m². Hinnangu vahemik on 1 525–1 993 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €80 562.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Sõpruse pst 10?

1 759 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €70 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €87 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €45 638–€59 641; 2-toaline: €68 322–€89 284; 3-toaline: €84 201–€110 034; 4-toaline: €105 814–€138 278.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 847/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €84 590, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €400–€490 kuus ja brutotootluse hinnang 6,2–7,2%.

Kas Sõpruse pst 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 112241 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sõpruse pst 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 39% oli kahes parimas ja 23% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sõpruse pst 10?

Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,37/m² kuus, sh remondifond €0,02/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €97 507. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu