Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Sõpruse pst 17
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Sõpruse pst 17, Tartu

Sõpruse pst 17 (Tartu, Tartu linn) on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 40 korterit (EHR 104032282). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 1 666 €/m² (hinnanguvahemik 1 444–1 888 €/m², ±13%).

Sõpruse pst 17, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 40 korterit EHR 104032282 ↗ Kataster 79516:006:0005 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sõpruse pst 17 on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 40 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €1 666/m², 27,6% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Sõpruse pst 17 on 1995. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 40 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (30 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 666 €/m², mis on umbes 27,6% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (1-toaline, 29,9 m²) on ligikaudu €52 295.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1995. aasta ehitusaeg.

€340–€420/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~1 €, talvel ~1 € · 100% möbleeritud
8,2–9,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 30 27.8 – 33.1 m² €1 749 €45 795–€59 845
2-toaline 10 48.2 m² €1 666 €69 621–€90 981
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.2 m² 2-toaline · 48.2 m²
− 29,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€52 295
ca €1 749 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €54 910
Eeldatav üüritulu €340–€420/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 836/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 112032 m / 1494 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Tartu Jogentaga Kool 383 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2000 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,8

51% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1869 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=68): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -73,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,0

1995. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 19.05.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,5

Toomemägi 1869 m; toidukauplused 1095 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 132 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sõpruse pst 17

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 68 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -73%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 124 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 51% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 306 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sõpruse pst 17 AVM tase: €1 666/m² €1 718 2024 Q3 52 tehingut €1 671 2024 Q4 40 tehingut €1 862 2025 Q1 40 tehingut €1 685 2025 Q2 42 tehingut €1 721 2025 Q3 52 tehingut €1 815 2025 Q4 41 tehingut €1 846 2026 Q1 31 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 151 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €1 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 666/m²
Hinnavahemik
€1 444–1 888
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 29,9 m²)
€54 910
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 836/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.376312, 26.747776 · katastritunnus 79516:006:0005.

🎓 Tartu Jogentaga Kool
Põhikool · Põhikool
383 m · 5 min
🎓 Tartu Descartes'i Kool
Põhikool · Põhikool
565 m · 8 min
🎓 Tartu Hansa Kool
Põhikool · Põhikool
570 m · 8 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
1095 m · 15 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1869 m · 25 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
2000 m · 27 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
112032 m · 1494 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1995
Kortereid kokku40
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 778 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104032282 · kanne muudetud 21.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104032282) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79516:006:0005 · pindala 1 778 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79516:006:0005) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Sõpruse pst 17 korteriühistu (registrikood 80120468). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,98/m² kuustüüpiline korter €159 kuus · k.a kommunaalid · Annelinna linnaosa, Ees-Annelinna asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€2,92/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,07/m² · Annelinna linnaosa, Ees-Annelinna asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€9 563€6,88/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€473 366€341/m² · 4,46% fikseeritud · kuni 2047 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€48 639€53 419
sh remondifondi maksed€1 158€1 596
Remondikulud€1 158€1 596
Remondifondi jääk€9 563€5 554
Laenujääk€473 366€485 563
Raha€33 601€22 124
Reservkapital€6 356€6 356
Aasta tulem€7 474€6 990
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€22 7401,36
Remonditasud€1 1580,07
Tulu valitsuse sihtfinantreerimisest€660,00
Tasud laenuintressi katteks€24 3581,46
Tasud kindlustusmakseteks€3170,02

40 korterit · liikmeid 37 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 389 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Annelinna linnaosa, Ees-Annelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00765252) · Postiindeks: 50606

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sõpruse pst korterelamud

8 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 823/m² (n=8) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sõpruse pst 1 1971 €1 949 ~€95 891 D Vaata →
Sõpruse pst 3 1970 €2 059 ~€101 303 E Vaata →
Sõpruse pst 5 1977 €1 923 ~€89 804 D Vaata →
Sõpruse pst 8 1973 €1 886 ~€85 813 C Vaata →
Sõpruse pst 10 1977 €1 759 ~€80 562 C Vaata →
Sõpruse pst 17 See hoone 1995 €1 666 ~€52 295 B Aktiivne
Sõpruse pst 19 1977 €1 640 ~€102 625 E ~ Vaata →
Sõpruse pst 21 1987 €1 725 ~€84 870 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104032282 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 21.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79516:006:0005 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 8,2–9,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1995. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sõpruse pst 17, Tartu?

Sõpruse pst 17 on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 40 korterit. EHR kood on 104032282 ja katastritunnus 79516:006:0005. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Sõpruse pst 17 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 666 €/m². Hinnangu vahemik on 1 444–1 888 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €52 295.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Sõpruse pst 17?

1 666 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €66 640 ja 50 m² korteri väärtus umbes €83 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €45 795–€59 845; 2-toaline: €69 621–€90 981.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 836/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €54 910, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €340–€420 kuus ja brutotootluse hinnang 8,2–9,2%.

Kas Sõpruse pst 17 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 112032 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sõpruse pst 17 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 68 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 51% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sõpruse pst 17?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,98/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €159 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,92/m² kuus, sh remondifond €0,07/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €9 563. Ühistu laenujääk oli €473 366. Võrdluseks: Annelinna linnaosa, Ees-Annelinna asum 30 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu