Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kalda tee 10
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kalda tee 10, Tartu

Kalda tee 10 (Tartu, Tartu linn) on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 85 korterit (EHR 104024997). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 1 670 €/m² (hinnanguvahemik 1 448–1 892 €/m², ±13%).

Kalda tee 10, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 85 korterit EHR 104024997 ↗ Kataster 79516:022:0007 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kalda tee 10 on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 85 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €1 670/m², 27,5% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kalda tee 10 on 1972. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 85 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (46 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 670 €/m², mis on umbes 27,5% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,6 m²) on ligikaudu €77 822.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1972. aasta ehitusaeg.

€390–€480/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
6,2–7,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 15 26.7 – 27.4 m² €1 754 €41 211–€53 855
2-toaline 46 37.4 – 57.3 m² €1 670 €65 445–€85 523
3-toaline 19 56.6 – 60.7 m² €1 603 €80 608–€105 340
4-toaline 5 71.3 – 72.5 m² €1 553 €96 541–€126 160
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27.1 m² 2-toaline · 45.2 m² 3-toaline · 58 m² 4-toaline · 71.7 m²
− 46,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€77 822
ca €1 670 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €81 713
Eeldatav üüritulu €390–€480/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 753/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 112571 m / 1501 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tartu Descartes'i Kool 205 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2441 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

65% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 2412 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=269): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -40,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1972. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 21.03.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,4

Toomemägi 2412 m; toidukauplused 1617 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kalda tee 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 269 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -40%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 598 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kalda tee 10 AVM tase: €1 670/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 670/m²
Hinnavahemik
€1 448–1 892
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,6 m²)
€81 713
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 753/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.373986, 26.756472 · katastritunnus 79516:022:0007.

🎓 Tartu Descartes'i Kool
Põhikool · Põhikool
205 m · 3 min
🎓 Tartu Hansa Kool
Põhikool · Põhikool
298 m · 4 min
🎓 Tartu Kivilinna Kool
Põhikool · Põhikool
841 m · 11 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
1617 m · 22 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
2412 m · 32 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
2441 m · 33 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
112571 m · 1501 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1972
Kortereid kokku85
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus6 662 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104024997 · kanne muudetud 30.05.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104024997) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79516:022:0007 · pindala 6 662 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79516:022:0007) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kalda tee 10 korteriühistu (registrikood 80055185). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,17/m² kuustüüpiline korter €102 kuus · k.a kommunaalid · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €2,58/m² kuus
Ühistu maksed€0,61/m² kuusilma kommunaalideta · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €0,86/m² kuus
Remondifond€8 987€2,28/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€29 096€36 336
Remondikulud€2 857€0
Remondifondi jääk€8 987€0
Raha€17 419€7 635
Reservkapital€2 724€2 724
Aasta tulem€2 811€3 049

85 korterit · liikmeid 84 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 948 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00758435) · Postiindeks: 50703

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kalda tee korterelamud

21 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 731/m² (n=21) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kalda tee 2 1977 €1 925 ~€87 588 B Vaata →
Kalda tee 4 1971 €1 864 ~€81 643 B Vaata →
Kalda tee 6 1971 €1 658 ~€81 574 E Vaata →
Kalda tee 8 1973 €1 662 ~€81 770 C Vaata →
Kalda tee 10 See hoone 1972 €1 670 ~€77 822 E Aktiivne
Kalda tee 12 1972 €1 578 ~€77 638 C Vaata →
Kalda tee 14 1973 €1 505 ~€74 046 E Vaata →
Kalda tee 16 1974 €1 464 ~€72 029 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104024997 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79516:022:0007 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 6,2–7,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1972. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kalda tee 10, Tartu?

Kalda tee 10 on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 85 korterit. EHR kood on 104024997 ja katastritunnus 79516:022:0007. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Kalda tee 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 670 €/m². Hinnangu vahemik on 1 448–1 892 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €77 822.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kalda tee 10?

1 670 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €66 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €83 500. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €41 211–€53 855; 2-toaline: €65 445–€85 523; 3-toaline: €80 608–€105 340; 4-toaline: €96 541–€126 160.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 753/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €81 713, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €390–€480 kuus ja brutotootluse hinnang 6,2–7,2%.

Kas Kalda tee 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 112571 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kalda tee 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 269 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kalda tee 10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,17/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €102 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,61/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €8 987. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum 151 ühistu mediaan oli €2,58/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu