Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Anne tn 2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Anne tänav 2, Tartu

Anne tn 2 (Tartu, Tartu linn) on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 90 korterit (EHR 104017259). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 290 €/m² (hinnanguvahemik 1 985–2 595 €/m², ±13%).

Anne tänav 2, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 90 korterit EHR 104017259 ↗ Kataster 79514:025:0022 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Anne tn 2 on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 90 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 290/m², 0,5% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Anne tn 2 on 1970. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 90 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (51 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 290 €/m², mis on umbes 0,5% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,9 m²) on ligikaudu €100 531.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1970. aasta ehitusaeg.

€390–€480/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~140 € · 100% möbleeritud
4,7–5,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 30 m² €2 405 €62 554–€81 746
2-toaline 51 43 – 47.4 m² €2 290 €88 947–€116 237
3-toaline 26 46.4 – 61.4 m² €2 198 €106 908–€139 708
4-toaline 8 60.4 m² €2 130 €111 541–€145 763
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30 m² 2-toaline · 44.8 m² 3-toaline · 56.1 m² 4-toaline · 60.4 m²
− 43,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€100 531
ca €2 290 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €105 558
Eeldatav üüritulu €390–€480/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 405/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111443 m / 1486 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tartu Jogentaga Kool 249 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1861 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

62% tundidest hea, 17% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 59 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1643 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=196): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +88,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,2

1970. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 16.02.2026); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,8

Toomemägi 1643 m; toidukauplused 1040 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 176 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Anne tn 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 196 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +89%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 232 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 17% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

59 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 6 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 411 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +9.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Anne tn 2 AVM tase: €2 290/m² €2 485 2024 Q3 81 tehingut €2 399 2024 Q4 55 tehingut €2 403 2025 Q1 42 tehingut €2 417 2025 Q2 57 tehingut €2 336 2025 Q3 77 tehingut €2 291 2025 Q4 50 tehingut €2 632 2026 Q1 29 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 767 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 290/m²
Hinnavahemik
€1 985–2 595
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,9 m²)
€105 558
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 405/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.382080, 26.743676 · katastritunnus 79514:025:0022.

🎓 Tartu Jogentaga Kool
Põhikool · Põhikool
249 m · 3 min
🎓 Tartu Maarja Kool
Põhikool · Põhikool
344 m · 5 min
🎓 Tartu Raatuse Kool
Põhikool · Põhikool
513 m · 7 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
1040 m · 14 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1643 m · 22 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
1861 m · 25 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111443 m · 1486 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1970
Kortereid kokku90
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 432 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase59 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104017259 · kanne muudetud 03.05.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104017259) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79514:025:0022 · pindala 4 432 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79514:025:0022) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Anne tn 2 korteriühistu (registrikood 80072692). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,66/m² kuustüüpiline korter €176 kuus · k.a kommunaalid · Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum mediaan €2,52/m² kuus
Ühistu maksed€1,62/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,44/m² · Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum mediaan €1,06/m² kuus
Remondifond€47 995€11/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€1 633 850€373/m² · 4,13% fikseeritud · kuni 2053 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€85 294€105 872
sh remondifondi maksed€22 844€27 662
Remondikulud€22 844€537 766
Remondifondi jääk€47 995€25 079
Laenujääk€1 633 850€1 664 016
Raha€161 064€139 759
Reservkapital€7 500€7 500
Aasta tulem€268€206 923
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€18 3810,35
Haldustasud€8700,02
Remonditasud€22 8440,44
Laenuintressid€43 1990,82

90 korterit · liikmeid 88 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 376 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00751166) · Postiindeks: 50604

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Anne tn korterelamud

35 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 779/m² (n=35) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Anne tn 1 1967 €2 179 ~€107 207 D Vaata →
Anne tn 2 See hoone 1970 €2 290 ~€100 531 B Aktiivne
Anne tn 12 1977 €2 247 ~€110 552 E ~ Vaata →
Anne tn 20 1900 €2 268 ~€111 586 E ~ Vaata →
Anne tn 28 1960 €1 995 ~€98 154 F Vaata →
Anne tn 30 1970 €1 684 ~€82 853 C Vaata →
Anne tn 32 1971 €1 829 ~€89 987 C Vaata →
Anne tn 35 1977 €1 977 ~€97 268 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104017259 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 03.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79514:025:0022 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,7–5,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1970. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Anne tn 2, Tartu?

Anne tn 2 on 1970. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 90 korterit. EHR kood on 104017259 ja katastritunnus 79514:025:0022. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Anne tn 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 290 €/m². Hinnangu vahemik on 1 985–2 595 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €100 531.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Anne tn 2?

2 290 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €91 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €114 500. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €62 554–€81 746; 2-toaline: €88 947–€116 237; 3-toaline: €106 908–€139 708; 4-toaline: €111 541–€145 763.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 405/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €105 558, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €390–€480 kuus ja brutotootluse hinnang 4,7–5,7%.

Kas Anne tn 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111443 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Anne tn 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 196 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 17% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 59 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Anne tn 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,66/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €176 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,62/m² kuus, sh remondifond €0,44/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €47 995. Ühistu laenujääk oli €1 633 850. Võrdluseks: Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum 84 ühistu mediaan oli €2,52/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu