Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Anne tn 28
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Anne tänav 28, Tartu

Anne tn 28 (Tartu, Tartu linn) on 1960. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 116 korterit (EHR 104017295). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 1 995 €/m² (hinnanguvahemik 1 730–2 260 €/m², ±13%).

Anne tänav 28, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 116 korterit EHR 104017295 ↗ Kataster 79516:005:0012 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Anne tn 28 on 1960. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 116 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €1 995/m², 13,3% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Anne tn 28 on 1960. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 116 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (76 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 995 €/m², mis on umbes 13,3% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,1 m²) on ligikaudu €91 970.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1960. aasta ehitusaeg.

€390–€480/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~125 € · 88% möbleeritud
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 14 27 m² €2 095 €49 042–€64 088
2-toaline 76 27.3 – 47.3 m² €1 995 €75 759–€99 003
3-toaline 22 56 – 62.1 m² €1 915 €95 468–€124 757
4-toaline 4 71.2 – 72.6 m² €1 855 €115 314–€150 693
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27 m² 2-toaline · 43.8 m² 3-toaline · 57.5 m² 4-toaline · 71.7 m²
− 46,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€91 970
ca €1 995 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €96 569
Eeldatav üüritulu €390–€480/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 095/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,5

Anne peatus 214 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tartu Jogentaga Kool 208 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 346 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

65% tundidest hea, 17% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kanali park 444 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=237): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -2,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1960. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 16.01.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,9

Kanali park 444 m; toidukauplused 91 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 176 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Anne tn 28

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 237 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -2%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, pisivargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 1 636 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 17% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 411 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +9.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Anne tn 28 AVM tase: €1 995/m² €2 485 2024 Q3 81 tehingut €2 399 2024 Q4 55 tehingut €2 403 2025 Q1 42 tehingut €2 417 2025 Q2 57 tehingut €2 336 2025 Q3 77 tehingut €2 291 2025 Q4 50 tehingut €2 632 2026 Q1 29 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 767 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 995/m²
Hinnavahemik
€1 730–2 260
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,1 m²)
€96 569
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 095/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.379245, 26.748878 · katastritunnus 79516:005:0012.

🛒 Maxima X
Supermarket · Supermarket
91 m · 1 min
🎓 Tartu Jogentaga Kool
Põhikool · Põhikool
208 m · 3 min
🚏 Anne peatus
Bussipeatus · Buss
214 m · 3 min
🧒 Tartu Lasteaed Annike
Lasteaed · Alusharidus
346 m · 5 min
🌳 Kanali park
Park · Roheala
444 m · 6 min
🎓 Tartu Maarja Kool
Põhikool · Põhikool
563 m · 8 min
🎓 Tartu Hansa Kool
Põhikool · Põhikool
584 m · 8 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti, lähim peatus 214 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1960
Kortereid kokku116
Korruseid5
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus6 533 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104017295 · kanne muudetud 29.12.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104017295) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79516:005:0012 · pindala 6 533 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79516:005:0012) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Anne tn 28 korteriühistu (registrikood 80006376). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,17/m² kuustüüpiline korter €100 kuus · k.a kommunaalid · Annelinna linnaosa, Ees-Annelinna asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€1,28/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,36/m² · Annelinna linnaosa, Ees-Annelinna asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€88 001€17/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€234 593€45/m² · 3,60% fikseeritud · kuni 2034
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€80 600€78 574
sh remondifondi maksed€22 816€22 645
Remondikulud€56 992€56 636
Remondifondi jääk€88 001€99 738
Laenujääk€234 593€257 938
Raha€98 240€98 917
Reservkapital€13 996€3 587
Aasta tulem€828€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€23 6080,37
Remonditasud€12 4070,20
Remonditasud laenukulude katteks€34 1760,54
Reservkapitali suurendamine€10 4090,16

116 korterit · liikmeid 111 eraisikut + 4 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 259 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Annelinna linnaosa, Ees-Annelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00751200) · Postiindeks: 50604

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Anne tn korterelamud

35 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 779/m² (n=35) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Anne tn 1 1967 €2 179 ~€107 207 D Vaata →
Anne tn 2 1970 €2 290 ~€112 668 B Vaata →
Anne tn 12 1977 €2 247 ~€110 552 E ~ Vaata →
Anne tn 20 1900 €2 268 ~€111 586 E ~ Vaata →
Anne tn 28 See hoone 1960 €1 995 ~€91 970 F Aktiivne
Anne tn 30 1970 €1 684 ~€82 853 C Vaata →
Anne tn 32 1971 €1 829 ~€89 987 C Vaata →
Anne tn 35 1977 €1 977 ~€97 268 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104017295 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 29.12.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79516:005:0012 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1960. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Anne tn 28, Tartu?

Anne tn 28 on 1960. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 116 korterit. EHR kood on 104017295 ja katastritunnus 79516:005:0012. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Anne tn 28 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 995 €/m². Hinnangu vahemik on 1 730–2 260 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €91 970.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Anne tn 28?

1 995 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €79 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €99 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €49 042–€64 088; 2-toaline: €75 759–€99 003; 3-toaline: €95 468–€124 757; 4-toaline: €115 314–€150 693.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 095/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €96 569, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €390–€480 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Anne tn 28 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 214 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Anne tn 28 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 237 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 17% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Anne tn 28?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,17/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €100 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,28/m² kuus, sh remondifond €0,36/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €88 001. Ühistu laenujääk oli €234 593. Võrdluseks: Annelinna linnaosa, Ees-Annelinna asum 30 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu