KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Vasara tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Vasara tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 4 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€2 550 €/m²
-19.6% vs Põhja-Tallinna · -12.4% vs Tallinn
Tänava mediaan: €2 534/m² (n=4)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 4 korterelamule.

Korterelamuid 4
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=4) €112 696
Hinnavahemik €2 497 – €2 635
Ehitusperiood 1962–1968

Korterelamud tänaval Vasara tn

Kõik 4 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Vasara tn 2 1962 G €2 497/m² €109 385 2-toal., 38.3 m² Hoone analüüs →
Vasara tn 2b 1965 G €2 570/m² €111 586 2-toal., 37.8 m² Hoone analüüs →
Vasara tn 2c 1965 E €2 635/m² €113 805 2-toal., 38.1 m² Hoone analüüs →
Vasara tn 20 1968 E €2 497/m² €126 324 2-toal., 48.4 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Vasara tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Vasara tn
€2 550

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): -19.6% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): -12.4% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.4 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Sirbi peatus" 150 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7/10

Pood „Stroomi Keskus Maxima XX" 1419 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 2 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 6.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1962–1968; valdav on 1961–1980 (100%). Hinnanguliselt 0% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.9/10

Estiqi andmebaasis on 7 hinnangut selle tänava 4 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Vasara tn

TURVALISUSE INDEKS
7.5 / 10
Trend (1a): +37.8%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
10 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 20.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
53 dB (mõõdukas)
Öine tase: 45 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
2 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Vasara tn ümbruses asub 9 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

9 kohta lähedal lähim 2 min jalgsi
Sirbi peatus Lähim Bussipeatus 2 min 150 m
Tallinna Kunstigümnaasium Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100 2 min 162 m
Kopli kalmistupark Lähim Park ja roheala 2 min 180 m
Marati peatus Bussipeatus 4 min 330 m
Neeme peatus Bussipeatus 6 min 464 m
Maleva (ajutine) peatus Bussipeatus 7 min 503 m
Tallinna Vaba Waldorfkool Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100 11 min 862 m
Ilmapuu Waldorflasteaed Lähim Lasteaed 12 min 928 m
Stroomi Keskus Maxima XX Lähim Supermarket 19 min 1419 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Vasara tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€2 550/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €112 696. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Vasara tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Vasara tn** korterite keskmine hinnatase **2 550 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 2 497 €/m² kuni 2 635 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Vasara tn? ▼

Tänaval **Vasara tn** on Estiqi kataloogis **4** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1962–1968**, enamik neist 1961–1980 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Vasara tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Vasara tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **112 696 €** (keskmise taseme 2 550 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 123 966 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 95 792 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Vasara tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Vasara tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **2 550 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Vasara tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Vasara tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **112 696 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Vasara tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Vasara tn hinnatase on 2 550 €/m², mis on **19.6% madalam kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Vasara tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Vasara tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Sirbi peatus**, ligikaudu **150 m** kaugusel (~2 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Vasara tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Vasara tn** juures ligikaudu **53 dB** (mõõdukas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **10**, hinnang hea. Lähim roheala on Kopli kalmistupark, ligikaudu 180 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.