Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Väike-Karja tn 9
Registriandmed seisuga 27. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Väike-Karja tänav 9, Tallinn

Väike-Karja tn 9 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1937. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 18 korterit (EHR 101016541). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 27.09.2026 4 330 €/m² (hinnanguvahemik 3 919–4 741 €/m², ±10%).

Väike-Karja tänav 9, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 18 korterit EHR 101016541 ↗ Kataster 78401:101:3690 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Väike-Karja tn 9 on 1937. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 18 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €4 330/m², 9,9% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Väike-Karja tn 9 on 1937. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 18 korterit. Kandekonstruktsioon: Muu (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 330 €/m², mis on umbes 9,9% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 61,3 m²) on ligikaudu €276 034.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1937. aasta ehitusaeg.

€810–€990/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (22 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 22 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~162 €, talvel ~296 € · 100% möbleeritud
3,4–4,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 77.3 m² €4 504 €315 084–€381 234
2-toaline 6 49.3 – 77.4 m² €4 503 €252 663–€305 709
3-toaline 1 81.5 m² €4 503 €332 130–€401 859
4-toaline 5 82.1 – 134.7 m² €4 503 €381 848–€462 015
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 77.3 m² 2-toaline · 62 m² 3-toaline · 81.5 m² 4-toaline · 93.7 m²
− 61,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€276 034
ca €4 503 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €289 836
Eeldatav üüritulu €810–€990/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 728/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Viru peatus 102 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Kesklinna Põhikool 167 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 969 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

30% tundidest hea, 24% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Tammsaare park 210 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=637): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -55,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1937. a; kandekonstruktsioon Muu.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1937) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,0

Tammsaare park 210 m; toidukauplused 217 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 241 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Väike-Karja tn 9

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 637 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 252 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 30% kahes parimas klassis, 46% keskmises ja 24% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 100–150 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 470 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Väike-Karja tn 9 AVM tase: €4 330/m² €3 225 2024 Q3 59 tehingut €3 114 2024 Q4 49 tehingut €3 457 2025 Q1 55 tehingut €3 582 2025 Q2 66 tehingut €3 591 2025 Q3 72 tehingut €3 636 2025 Q4 67 tehingut €3 404 2026 Q1 72 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 778 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 330/m²
Hinnavahemik
€3 919–4 741
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 61,3 m²)
€289 836
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 728/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435358, 24.748253 · katastritunnus 78401:101:3690.

🚏 Viru peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
102 m · 1 min
🎓 Tallinna Kesklinna Põhikool
Põhikool · Põhikool
167 m · 2 min
🎓 Tallinna Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 77.6/100
173 m · 2 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
210 m · 3 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
217 m · 3 min
🎓 Gaia Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
227 m · 3 min
🚏 Estonia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
248 m · 3 min
🚏 Estonia 1 peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
272 m · 4 min
🚏 Estonia 2 peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
286 m · 4 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
444 m · 6 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
583 m · 8 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
600 m · 8 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
666 m · 9 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
886 m · 12 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
969 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 102 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1937
Kortereid kokku18
Korruseid8
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus770 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMuu
Lifte1
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101016541 · kanne muudetud 24.11.2025.

Muu · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 101016541) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:3690 · pindala 770 m².

Sihtotstarve: 55% Elamumaa, 30% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:3690) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pärnu mnt 8 // Väike-Karja tn 9 korteriühistu (registrikood 80181524). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€5,91/m² kuustüüpiline korter €353 kuus · k.a kommunaalid · Vanalinna asum mediaan €3,73/m² kuus
Ühistu maksed€1,54/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,37/m² · Vanalinna asum mediaan €1,54/m² kuus
Remondifond€195 945€114/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€31 824€31 156
sh remondifondi maksed€7 666€8 174
Remondikulud€8 657€9 118
Remondifondi jääk€195 945€156 296
Laenujääk€0€6 089
Raha€224 524€174 803
Reservkapital€23 742€4 953
Aasta tulem€4 552€4 391
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€6 8270,33
Heakorratasud€10 0030,49
Haldustasud€6 1730,30
Remonditasud€7 6660,37
Kindlustusmaksed€9910,05
Tasud intressikulude katteks€1640,01

18 korterit · liikmeid 8 eraisikut + 8 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 717 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Vanalinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00637357) · Postiindeks: 10140

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Väike-Karja tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101016541 Maa- ja Ruumiamet 27.09.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:3690 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 22 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,4–4,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=22 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1937. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Väike-Karja tn 9, Tallinn?

Väike-Karja tn 9 on 1937. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 18 korterit. EHR kood on 101016541 ja katastritunnus 78401:101:3690. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Väike-Karja tn 9 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 330 €/m². Hinnangu vahemik on 3 919–4 741 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €276 034.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Väike-Karja tn 9?

4 330 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €216 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €324 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €315 084–€381 234; 2-toaline: €252 663–€305 709; 3-toaline: €332 130–€401 859; 4-toaline: €381 848–€462 015.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 728/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €289 836, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €810–€990 kuus ja brutotootluse hinnang 3,4–4,4%.

Kas Väike-Karja tn 9 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 102 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Väike-Karja tn 9 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 637 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 30% oli kahes parimas ja 24% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (100–150 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Väike-Karja tn 9?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €5,91/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €353 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,54/m² kuus, sh remondifond €0,37/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €195 945. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Vanalinna asum 36 ühistu mediaan oli €3,73/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 27.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu