Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Tuvi tn 12/2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Tuvi tänav 12/2, Tallinn

Tuvi tn 12/2 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2002. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 28 korterit (EHR 120583243). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 974 €/m² (hinnanguvahemik 3 596–4 352 €/m², ±10%).

Tuvi tänav 12/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 28 korterit EHR 120583243 ↗ Kataster 78401:107:0290 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tuvi tn 12/2 on 2002. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 28 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 974/m², 0,9% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Tuvi tn 12/2 on 2002. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 28 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (13 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 974 €/m², mis on umbes 0,9% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 73,9 m²) on ligikaudu €297 743.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2002. aasta ehitusaeg.

€820–€1 000/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (14 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 14 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~75 €, talvel ~123 € · 92% möbleeritud
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 66 m² €4 144 €247 521–€299 487
2-toaline 13 57.2 – 73.9 m² €4 029 €264 717–€320 293
3-toaline 11 93.9 m² €4 010 €340 768–€412 310
4-toaline 1 109.6 m² €4 069 €403 596–€488 329
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 66 m² 2-toaline · 72.6 m² 3-toaline · 93.9 m² 4-toaline · 109.6 m²
− 73,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€297 743
ca €4 029 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €312 630
Eeldatav üüritulu €820–€1 000/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 230/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Kosmos peatus 184 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,5

Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium 52 m; riigieksamite tase 63.8/100; lasteaed 239 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,3

39% tundidest hea, 23% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Hirvepark 483 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=84): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -49,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2002. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 07.06.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Hirvepark 483 m; toidukauplused 796 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 140 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tuvi tn 12/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 84 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -49%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 114 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 39% kahes parimas klassis, 38% keskmises ja 23% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 150–250 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 319 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tuvi tn 12/2 AVM tase: €3 974/m² €3 384 2024 Q3 44 tehingut €3 452 2024 Q4 56 tehingut €3 547 2025 Q1 34 tehingut €3 401 2025 Q2 45 tehingut €3 425 2025 Q3 41 tehingut €3 423 2025 Q4 44 tehingut €3 592 2026 Q1 37 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 644 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 974/m²
Hinnavahemik
€3 596–4 352
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 73,9 m²)
€312 630
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 230/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.429326, 24.740333 · katastritunnus 78401:107:0290.

🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.8/100
52 m · 1 min
🚏 Kosmos peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
184 m · 2 min
🎓 Tallinna Prantsuse Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.6/100
199 m · 3 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.3/100
212 m · 3 min
🚏 Uus Maailm peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
233 m · 3 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
239 m · 3 min
🚏 Tõnismägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
250 m · 3 min
🚏 Võllamägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
345 m · 5 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
399 m · 5 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
483 m · 6 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
597 m · 8 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
709 m · 9 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
795 m · 11 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
796 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 184 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2002
Kortereid kokku28
Korruseid8
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus6 160 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte1
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120583243 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120583243) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:107:0290 · pindala 6 160 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78401:107:0290) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01869952) · Postiindeks: 10119

KÜ registrikood täpsustamisel

Tuvi tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120583243 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:107:0290 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 14 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=14 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2002. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tuvi tn 12/2, Tallinn?

Tuvi tn 12/2 on 2002. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 28 korterit. EHR kood on 120583243 ja katastritunnus 78401:107:0290. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Tuvi tn 12/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 974 €/m². Hinnangu vahemik on 3 596–4 352 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €297 743.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tuvi tn 12/2?

3 974 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €198 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €298 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €247 521–€299 487; 2-toaline: €264 717–€320 293; 3-toaline: €340 768–€412 310; 4-toaline: €403 596–€488 329.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 230/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €312 630, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €820–€1 000 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Tuvi tn 12/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 184 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tuvi tn 12/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 84 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 39% oli kahes parimas ja 23% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (150–250 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu