Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Trummi tn 23a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Trummi tänav 23a, Tallinn

Trummi tn 23a (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1974. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 32 korterit (EHR 101004642). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 845 €/m² (hinnanguvahemik 2 541–3 149 €/m², ±11%).

Trummi tänav 23a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 32 korterit EHR 101004642 ↗ Kataster 78404:409:3990 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Trummi tn 23a on 1974. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 32 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 845/m², 6,0% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Trummi tn 23a on 1974. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 32 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (16 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 845 €/m², mis on umbes 6,0% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (3-toaline, 63,5 m²) on ligikaudu €173 736.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1974. aasta ehitusaeg.

€620–€760/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~92 €, talvel ~147 €
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 8 47.5 – 48 m² €2 974 €126 415–€156 710
3-toaline 16 63.2 – 64.2 m² €2 736 €155 391–€192 629
4-toaline 8 76.5 – 78 m² €2 736 €188 863–€234 123
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 47.6 m² 3-toaline · 63.6 m² 4-toaline · 77.3 m²
− 63,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€173 736
ca €2 736 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €182 423
Eeldatav üüritulu €620–€760/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 873/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused8,1

Tähetorni peatus 493 m / 7 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,1

Püha Johannese Kool 1014 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1844 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,9

79% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Glehni park 320 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=3): väga madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1974. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 16.05.2017); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,1

Glehni park 320 m; toidukauplused 2492 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 82 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Trummi tn 23a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 3 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -100%.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 849 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Trummi tn 23a AVM tase: €2 845/m² €2 331 2024 Q3 21 tehingut €2 336 2024 Q4 30 tehingut €2 204 2025 Q1 21 tehingut €2 397 2025 Q2 31 tehingut €2 263 2025 Q3 25 tehingut €2 515 2025 Q4 20 tehingut €2 261 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 562 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €2 340 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 845/m²
Hinnavahemik
€2 541–3 149
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 63,5 m²)
€182 423
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 873/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.390091, 24.651542 · katastritunnus 78404:409:3990.

🌳 Glehni park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
320 m · 4 min
🚏 Tähetorni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
493 m · 7 min
🚏 Nõva peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
519 m · 7 min
🚏 Kivinuka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
533 m · 7 min
🚏 Mäepealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
660 m · 9 min
🎓 Püha Johannese Kool
Põhikool · Põhikool
1014 m · 14 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
1147 m · 15 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1844 m · 25 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
2492 m · 33 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 493 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1974
Kortereid kokku32
Korruseid9
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 769 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte1
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101004642 · kanne muudetud 13.01.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 101004642) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:409:3990 · pindala 3 769 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:409:3990) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Trummi tn 23a korteriühistu (registrikood 80127476). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,12/m² kuustüüpiline korter €199 kuus · k.a kommunaalid · Nõmme linnaosa mediaan €3,02/m² kuus
Ühistu maksed€1,04/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,54/m² · Nõmme linnaosa mediaan €1,14/m² kuus
Remondifond€52 875€26/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€25 230€25 331
sh remondifondi maksed€13 007€13 530
Remondikulud€13 637€14 161
Remondifondi jääk€52 875€41 970
Raha€56 323€45 447
Reservkapital€6 200€6 200
Aasta tulem€489€2 803
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Tasud majanduskulude katteks€11 5930,48
Remonditasud€13 0070,54
Kindlustusmaksed€6300,03

32 korterit · liikmeid 30 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 016 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Nõmme linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00629161) · Postiindeks: 12617

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Trummi tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 845/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Trummi tn 21a 1971 €2 815 ~€162 989 E Vaata →
Trummi tn 23 1972 €2 845 ~€173 736 E Vaata →
Trummi tn 23a See hoone 1974 €2 845 ~€173 736 F Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101004642 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 13.01.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:409:3990 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1974. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Trummi tn 23a, Tallinn?

Trummi tn 23a on 1974. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 32 korterit. EHR kood on 101004642 ja katastritunnus 78404:409:3990. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Trummi tn 23a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 845 €/m². Hinnangu vahemik on 2 541–3 149 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €173 736.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Trummi tn 23a?

2 845 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €113 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €142 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €126 415–€156 710; 3-toaline: €155 391–€192 629; 4-toaline: €188 863–€234 123.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 873/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €182 423, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €620–€760 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Trummi tn 23a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 493 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Trummi tn 23a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 3 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Trummi tn 23a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,12/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €199 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,04/m² kuus, sh remondifond €0,54/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €52 875. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Nõmme linnaosa 203 ühistu mediaan oli €3,02/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu