Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Tagala tn 10
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Tagala tänav 10, Tallinn

Tagala tn 10 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 64 korterit (EHR 120791424). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 365 €/m² (hinnanguvahemik 3 045–3 685 €/m², ±10%).

Tagala tänav 10, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 64 korterit EHR 120791424 ↗ Kataster 78401:101:0823 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tagala tn 10 on 2020. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 64 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 365/m², 25,1% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Tagala tn 10 on 2020. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 64 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (50 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 365 €/m², mis on umbes 25,1% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (3-toaline, 71 m²) on ligikaudu €225 212.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€780–€950/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Haabersti linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Haabersti linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~140 €
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 34.2 m² €4 020 €124 423–€150 545
2-toaline 6 44.4 – 66.4 m² €3 599 €168 392–€203 745
3-toaline 50 66.8 – 83.2 m² €3 172 €204 104–€246 954
4-toaline 4 80.6 m² €3 166 €230 938–€279 422
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.2 m² 2-toaline · 51.7 m² 3-toaline · 71.1 m² 4-toaline · 80.6 m²
− 71 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€225 212
ca €3 172 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €236 473
Eeldatav üüritulu €780–€950/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 331/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,0

Kotermaa peatus 182 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Harkujärve Põhikool 1474 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1837 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,8

62% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 52 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 2270 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,1

2020. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 08.06.2026); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Õismäe tiigi puhkeala 2270 m; toidukauplused 3275 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 113 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tagala tn 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 212 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

52 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 100–150 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 260 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tagala tn 10 AVM tase: €3 365/m² €3 066 2024 Q3 39 tehingut €3 170 2024 Q4 43 tehingut €3 264 2025 Q1 35 tehingut €3 338 2025 Q2 30 tehingut €3 077 2025 Q3 45 tehingut €3 421 2025 Q4 32 tehingut €3 371 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 122 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €3 450 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 365/m²
Hinnavahemik
€3 045–3 685
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 71 m²)
€236 473
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 331/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.403078, 24.616649 · katastritunnus 78401:101:0823.

🚏 Kotermaa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
182 m · 2 min
🚏 Moonalao peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
197 m · 3 min
🚏 Järvekalda peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
617 m · 8 min
🚏 Jalami peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
633 m · 8 min
🎓 Harkujärve Põhikool
Kool · Kool
1474 m · 20 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1837 m · 24 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
2270 m · 30 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
3275 m · 44 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 182 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku64
Korruseid4
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus8 057 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase52 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120791424 · kanne muudetud 08.06.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120791424) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:0823 · pindala 8 057 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:0823) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tagala tn 10 korteriühistu (registrikood 80559359). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,08/m² kuustüüpiline korter €142 kuus · k.a kommunaalid · Astangu asum mediaan €2,77/m² kuus
Ühistu maksed€0,88/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,13/m² · Astangu asum mediaan €0,96/m² kuus
Remondifond€3 169€0,73/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€45 652€45 045
sh remondifondi maksed€6 723€5 885
Remondikulud€7 907€6 888
Remondifondi jääk€3 169€4 702
Raha€27 277€25 127
Reservkapital€7 730€7 730
Aasta tulem€586€180
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€12 3290,24
Hooldustasud€12 8500,25
Heakorratasud€12 5670,24
Remondifond€6 7230,13
Kindlustus€1 1830,02

64 korterit · liikmeid 63 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 326 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Astangu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03586313) · Postiindeks: 13524

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tagala tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120791424 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 08.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:0823 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Haabersti linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tagala tn 10, Tallinn?

Tagala tn 10 on 2020. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 64 korterit. EHR kood on 120791424 ja katastritunnus 78401:101:0823. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Tagala tn 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 365 €/m². Hinnangu vahemik on 3 045–3 685 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €225 212.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tagala tn 10?

3 365 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €134 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €168 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €124 423–€150 545; 2-toaline: €168 392–€203 745; 3-toaline: €204 104–€246 954; 4-toaline: €230 938–€279 422.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 331/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €236 473, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €780–€950 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Tagala tn 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 182 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tagala tn 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 52 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (100–150 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tagala tn 10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,08/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €142 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,88/m² kuus, sh remondifond €0,13/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €3 169. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Astangu asum 34 ühistu mediaan oli €2,77/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu