Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Suve tänav 2, Tallinn

Suve tn 2 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2014. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 68 korterit (EHR 120612127). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 871 €/m² (hinnanguvahemik 3 503–4 239 €/m², ±10%).

Suve tänav 2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
7 korrust 68 korterit EHR 120612127 ↗ Kataster 78408:802:0057 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Suve tn 2 on 2014. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 68 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 871/m², 22,2% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Suve tn 2 on 2014. aastal valminud 7-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 68 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (34 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 871 €/m², mis on umbes 22,2% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,1 m²) on ligikaudu €197 808.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2014. aasta ehitusaeg.

€660–€810/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 8 37 – 187.1 m² €4 390 €296 779–€359 087
2-toaline 34 37 – 57.4 m² €3 871 €165 354–€200 069
3-toaline 25 71.3 – 95.8 m² €3 605 €269 158–€325 667
4-toaline 1 170 m² €3 378 €519 705–€628 815
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 74.7 m² 2-toaline · 47.2 m² 3-toaline · 82.5 m² 4-toaline · 170 m²
− 51,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€197 808
ca €3 871 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €207 698
Eeldatav üüritulu €660–€810/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 065/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Hotell Tallinn peatus 90 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Euroopa Kool 184 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 909 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,5

45% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 189 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=227): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +26,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2014. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 11.04.2014, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,6

Falgi park 189 m; toidukauplused 526 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 24 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Suve tn 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 227 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 067 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 45% kahes parimas klassis, 35% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 60 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Suve tn 2 AVM tase: €3 871/m² 2024 Q4 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 538 2024 Q3 14 tehingut €4 282 2025 Q2 10 tehingut €4 266 2025 Q3 10 tehingut €4 531 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 871/m²
Hinnavahemik
€3 503–4 239
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,1 m²)
€207 698
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 065/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435397, 24.730156 · katastritunnus 78408:802:0057.

🚏 Hotell Tallinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
90 m · 1 min
🚏 Kelmiküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
148 m · 2 min
🎓 Tallinna Euroopa Kool
Põhikool · Põhikool
184 m · 2 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
189 m · 3 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
202 m · 3 min
🚏 Toompark peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
239 m · 3 min
🚏 Tehnika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
253 m · 3 min
🎓 Tallinna Toomkool
Põhikool · Põhikool
468 m · 6 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
491 m · 7 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
526 m · 7 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
578 m · 8 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
681 m · 9 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
909 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 90 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2014
Kortereid kokku68
Korruseid7
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 265 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte3
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120612127 · kanne muudetud 31.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 3.

EHR portaal (kood: 120612127) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:802:0057 · pindala 2 265 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78408:802:0057) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Suve tn 2 korteriühistu (registrikood 80527922). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,76/m² kuustüüpiline korter €202 kuus · k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,21/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,40/m² · Kelmiküla asum mediaan €1,24/m² kuus
Remondifond€8 166€1,84/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€64 148€53 494
sh remondifondi maksed€21 041€14 001
Remondikulud€21 041€14 001
Remondifondi jääk€8 166€7 418
Raha€26 437€26 957
Reservkapital€16 767€16 767
Aasta tulem€1 175−€1 251
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasu€9 3430,18
Heakord€22 5180,42
Tehnohooldus€9 7880,18
Kindlustus€1 4580,03
Remonditasud€21 0410,40

68 korterit · liikmeid 53 eraisikut + 20 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 434 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kelmiküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE02117712) · Postiindeks: 10149

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Suve tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120612127 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:802:0057 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2014. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Suve tn 2, Tallinn?

Suve tn 2 on 2014. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 68 korterit. EHR kood on 120612127 ja katastritunnus 78408:802:0057. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Suve tn 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 871 €/m². Hinnangu vahemik on 3 503–4 239 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €197 808.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Suve tn 2?

3 871 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €193 550 ja 75 m² korteri väärtus umbes €290 325. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €296 779–€359 087; 2-toaline: €165 354–€200 069; 3-toaline: €269 158–€325 667; 4-toaline: €519 705–€628 815.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 065/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €207 698, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €660–€810 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Suve tn 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 90 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Suve tn 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 227 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 45% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Suve tn 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,76/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €202 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,21/m² kuus, sh remondifond €0,40/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €8 166. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu