Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Räägu tn 10c
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Räägu tänav 10c, Tallinn

Räägu tn 10c (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 11 korterit (EHR 120284232). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 735 €/m² (hinnanguvahemik 3 384–4 086 €/m², ±9%).

Räägu tänav 10c, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 11 korterit EHR 120284232 ↗ Kataster 78407:701:7021 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Räägu tn 10c on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 11 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €3 735/m², 20,1% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Räägu tn 10c on 2006. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 11 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (5 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 735 €/m², mis on umbes 20,1% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (3-toaline, 71,3 m²) on ligikaudu €259 960.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 2006. aasta ehitusaeg.

€720–€880/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Kristiine linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Kristiine linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood)
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 4 49.2 – 56.7 m² €3 904 €180 742–€218 247
3-toaline 5 69.8 – 71.3 m² €3 646 €234 533–€283 199
4-toaline 2 80.8 m² €3 592 €262 952–€317 516
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 51.1 m² 3-toaline · 71 m² 4-toaline · 80.8 m²
− 71,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€259 960
ca €3 646 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €272 958
Eeldatav üüritulu €720–€880/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 828/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,2

Tedre peatus 472 m / 6 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,6

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 291 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 474 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

67% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Löwenruh park 432 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=86): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +54,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2006. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 10.11.2010, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Löwenruh park 432 m; toidukauplused 465 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 33 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Räägu tn 10c

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 86 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +55%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 350 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 83 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -3.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Räägu tn 10c AVM tase: €3 735/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 779 2024 Q3 14 tehingut €2 923 2024 Q4 16 tehingut €3 137 2025 Q1 10 tehingut €3 004 2025 Q2 10 tehingut €3 140 2025 Q3 11 tehingut €3 190 2025 Q4 7 tehingut €3 041 2026 Q1 10 tehingut €3 130 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 735/m²
Hinnavahemik
€3 384–4 086
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 71,3 m²)
€272 958
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 828/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.417356, 24.705024 · katastritunnus 78407:701:7021.

🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
291 m · 4 min
🌳 Löwenruh park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
432 m · 6 min
🛒 Marienthali Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
465 m · 6 min
🚏 Tedre peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
472 m · 6 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
474 m · 6 min
🚏 Linnu tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
480 m · 6 min
🚏 Vilja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
567 m · 8 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
572 m · 8 min
🚏 Marja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
658 m · 9 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
694 m · 9 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
812 m · 11 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
821 m · 11 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
886 m · 12 min
🎓 Tallinna 32. Keskkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 69.5/100
981 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 472 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2006
Kortereid kokku11
Korruseid4
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 712 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120284232 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120284232) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:7021 · pindala 1 712 m².

Sihtotstarve: 75% Elamumaa, 25% arimaa.

Katastrikaart (78407:701:7021) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Räägu tn 10c korteriühistu (registrikood 80475266). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,20/m² kuustüüpiline korter €268 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€2,57/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,03/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€10 301€14/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€22 226€14 897
sh remondifondi maksed€8 926€1 761
Remondikulud€6 623€1 036
Remondifondi jääk€10 301€11 289
Raha€12 506€13 839
Reservkapital€2 915€2 915
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€3 2470,38
Heakorra tasud€6 7890,78
Tehnohooldustasud€2 1400,25
Kindlustustasud€5410,06
Porivaipade vahetuse tasud€5830,07
Remondi-, eri- ja lisahooldustasud€2 3030,27
Pangateenustasud€00,00
Remonditasud€6 6230,77

11 korterit · liikmeid 11 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (721 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00996196) · Postiindeks: 10620

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Räägu tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 513/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Räägu tn 10c See hoone 2006 €3 735 ~€259 960 F Aktiivne
Räägu tn 12b 2007 €3 513 ~€290 470 F Vaata →
Räägu tn 39 1992 €3 309 ~€206 512 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120284232 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:7021 ↗ Maa- ja Ruumiamet 15.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Kristiine linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 2006. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Räägu tn 10c, Tallinn?

Räägu tn 10c on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 11 korterit. EHR kood on 120284232 ja katastritunnus 78407:701:7021. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Räägu tn 10c korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 735 €/m². Hinnangu vahemik on 3 384–4 086 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €259 960.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Räägu tn 10c?

3 735 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €149 400 ja 50 m² korteri väärtus umbes €186 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €180 742–€218 247; 3-toaline: €234 533–€283 199; 4-toaline: €262 952–€317 516.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 828/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €272 958, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €720–€880 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Räägu tn 10c sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 472 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Räägu tn 10c ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 86 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Räägu tn 10c?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,20/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €268 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,57/m² kuus, sh remondifond €1,03/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €10 301. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu