Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Nunne tn 1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Nunne tänav 1, Tallinn

Nunne tn 1 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1940. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 4 korterit (EHR 101026448). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 515 €/m² (hinnanguvahemik 4 086–4 944 €/m², ±10%).

Nunne tänav 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 4 korterit EHR 101026448 ↗ Kataster 78401:101:3560 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Nunne tn 1 on 1940. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 4 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €4 515/m², 14,6% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Nunne tn 1 on 1940. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 4 korterit. Kandekonstruktsioon: Looduslik kivi (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (2 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 515 €/m², mis on umbes 14,6% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 132,9 m²) on ligikaudu €590 076.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1940. aasta ehitusaeg.

€1 620–€1 980/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (9 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 9 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~163 €, talvel ~400 € · 100% möbleeritud
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 160.7 m² €3 789 €551 048–€666 737
2-toaline 1 48.1 m² €4 719 €205 420–€248 547
3-toaline 2 107.5 – 158.3 m² €4 440 €534 019–€646 133
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 160.7 m² 2-toaline · 48.1 m² 3-toaline · 132.9 m²
− 132,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€590 076
ca €4 440 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €619 580
Eeldatav üüritulu €1 620–€1 980/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 662/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,5

Balti jaam (train station) peatus 339 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,5

Gustav Adolfi Gümnaasium 219 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 712 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

62% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toompark ja Snelli tiik 213 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=637): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -55,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1940. a; kandekonstruktsioon Looduslik kivi.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1940) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Toompark ja Snelli tiik 213 m; toidukauplused 564 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Nunne tn 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 637 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 896 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Nunne tn 1 AVM tase: €4 515/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 515/m²
Hinnavahemik
€4 086–4 944
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 132,9 m²)
€619 580
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 662/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.437813, 24.742755 · katastritunnus 78401:101:3560.

🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
213 m · 3 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
219 m · 3 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
265 m · 4 min
🎓 Gaia Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
289 m · 4 min
🚏 Balti jaam (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
339 m · 5 min
🚏 Balti jaam 1 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
381 m · 5 min
🚏 Balti jaam 2 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
383 m · 5 min
🚏 Balti jaam 3 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
399 m · 5 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
550 m · 7 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
564 m · 8 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
568 m · 8 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
630 m · 8 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
712 m · 9 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
776 m · 10 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
869 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 339 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1940
Kortereid kokku4
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus305 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonLooduslik kivi
Lifte0
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101026448 · kanne muudetud 14.04.2026.

Looduslik kivi · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101026448) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:3560 · pindala 305 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:3560) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00644880) · Postiindeks: 10133

KÜ registrikood täpsustamisel

Nunne tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101026448 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 14.04.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:3560 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 9 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1940. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Nunne tn 1, Tallinn?

Nunne tn 1 on 1940. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 4 korterit. EHR kood on 101026448 ja katastritunnus 78401:101:3560. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Nunne tn 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 515 €/m². Hinnangu vahemik on 4 086–4 944 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €590 076.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Nunne tn 1?

4 515 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €225 750 ja 75 m² korteri väärtus umbes €338 625. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €551 048–€666 737; 2-toaline: €205 420–€248 547; 3-toaline: €534 019–€646 133.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 662/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €619 580, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 620–€1 980 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Nunne tn 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 339 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Nunne tn 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 637 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu