Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Katusepapi tn 12
Registriandmed seisuga 7. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Katusepapi tänav 12, Tallinn

Katusepapi tn 12 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2016. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 25 korterit (EHR 120692802). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 07.10.2026 3 813 €/m² (hinnanguvahemik 3 523–4 103 €/m², ±8%).

Katusepapi tänav 12, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 25 korterit EHR 120692802 ↗ Kataster 78403:301:0780 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Katusepapi tn 12 on 2016. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 25 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 813/m², 58,7% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Katusepapi tn 12 on 2016. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 25 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (13 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 813 €/m², mis on umbes 58,7% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (3-toaline, 62,3 m²) on ligikaudu €228 454.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2016. aasta ehitusaeg.

€900–€1 100/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (12 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 12 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~182 €, talvel ~340 € · 91% möbleeritud
4,8–5,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 25.8 – 33.5 m² €4 319 €123 314–€143 600
2-toaline 9 41.7 – 43.7 m² €3 986 €158 003–€183 995
3-toaline 13 56.3 – 79.4 m² €3 667 €223 628–€260 416
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.9 m² 2-toaline · 42.9 m² 3-toaline · 66 m²
− 62,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€228 454
ca €3 667 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €239 877
Eeldatav üüritulu €900–€1 100/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 850/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Peterburi tee peatus 212 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,2

Kadrioru Saksa Gümnaasium 209 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 192 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

54% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 1074 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=479): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +98,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,3

2016. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 23.04.2015, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Pae park 1074 m; toidukauplused 127 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 95 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Katusepapi tn 12

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 479 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +98%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 748 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 54% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 208 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Sikupilli asum · 2016-2020 ehitusaasta · €3 619 (2026 Q1) +7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Katusepapi tn 12 AVM tase: €3 813/m² €3 204 2024 Q3 22 tehingut €3 344 2024 Q4 30 tehingut €3 335 2025 Q1 30 tehingut €3 417 2025 Q2 31 tehingut €3 468 2025 Q3 32 tehingut €3 588 2025 Q4 28 tehingut €3 568 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 654 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €3 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 813/m²
Hinnavahemik
€3 523–4 103
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 62,3 m²)
€239 877
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 850/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.427121, 24.784613 · katastritunnus 78403:301:0780.

🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
127 m · 2 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
192 m · 3 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
209 m · 3 min
🚏 Peterburi tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
212 m · 3 min
🚏 Sossimägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
213 m · 3 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
308 m · 4 min
🚏 Majaka (ajutine peatus)
Bussipeatus · Bussiliinid
311 m · 4 min
🚏 Majaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
335 m · 4 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
597 m · 8 min
🛒 T1 Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
793 m · 11 min
🛒 Ülemiste Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
818 m · 11 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
921 m · 12 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
931 m · 12 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1074 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 212 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2016
Kortereid kokku25
Korruseid4
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 227 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120692802 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120692802) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:0780 · pindala 1 227 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:0780) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Katusepapi tn 12 korteriühistu (registrikood 80387622). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,43/m² kuustüüpiline korter €172 kuus · k.a kommunaalid · Sikupilli asum mediaan €3,06/m² kuus
Ühistu maksed€1,66/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,39/m² · Sikupilli asum mediaan €1,26/m² kuus
Remondifond€4 949€3,70/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€26 700€18 984
sh remondifondi maksed€6 322€2 272
Remondikulud€4 603€1 087
Remondifondi jääk€4 949€7 975
Raha€7 945€10 609
Reservkapital€4 165€4 165
Aasta tulem€119€33
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€3 8370,24
Heakorra tasud€8 3740,52
Tehnohooldustasud€3 0990,19
Kindlustuse tasud€6390,04
Lifti tasud€9300,06
Remondi-, eri- ja lisatööd€1 7190,11
Palgatulu€3 4990,22
Remonditasud€4 6030,29

25 korterit · liikmeid 31 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 337 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03355629) · Postiindeks: 11412

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Katusepapi tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 723/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Katusepapi tn 12 See hoone 2016 €3 813 ~€228 454 C Aktiivne
Katusepapi tn 15 1946 €2 724 ~€86 149 E ~ Vaata →
Katusepapi tn 42/1 1940 €2 680 ~€57 942 E ~ Vaata →
Katusepapi tn 42/2 1946 €2 722 ~€100 473 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120692802 Maa- ja Ruumiamet 07.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:0780 ↗ Maa- ja Ruumiamet 21.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 12 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,8–5,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=12 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2016. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Katusepapi tn 12, Tallinn?

Katusepapi tn 12 on 2016. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 25 korterit. EHR kood on 120692802 ja katastritunnus 78403:301:0780. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Katusepapi tn 12 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 813 €/m². Hinnangu vahemik on 3 523–4 103 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €228 454.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Katusepapi tn 12?

3 813 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €152 520 ja 50 m² korteri väärtus umbes €190 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €123 314–€143 600; 2-toaline: €158 003–€183 995; 3-toaline: €223 628–€260 416.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 850/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €239 877, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €900–€1 100 kuus ja brutotootluse hinnang 4,8–5,8%.

Kas Katusepapi tn 12 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 212 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Katusepapi tn 12 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 479 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 54% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Katusepapi tn 12?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,43/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €172 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,66/m² kuus, sh remondifond €0,39/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €4 949. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sikupilli asum 137 ühistu mediaan oli €3,06/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 07.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu