Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Jõeküla tee 18/1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Jõeküla tee 18/1, Tallinn

Jõeküla tee 18/1 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2025. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 12 korterit (EHR 121396266). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 822 €/m² (hinnanguvahemik 3 459–4 185 €/m², ±10%).

Jõeküla tee 18/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 12 korterit EHR 121396266 ↗ Kataster 78406:610:0400 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Jõeküla tee 18/1 on 2025. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 12 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 822/m², 42,1% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Jõeküla tee 18/1 on 2025. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 12 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (4 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 822 €/m², mis on umbes 42,1% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,6 m²) on ligikaudu €198 152.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2025. aasta ehitusaeg.

€730–€890/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (Haabersti linnaosa (22 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Haabersti linnaosa (22 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~91 €, talvel ~133 €
4,4–5,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 4 48.2 – 51.1 m² €3 995 €179 328–€216 976
3-toaline 4 56.6 – 66.7 m² €3 675 €204 874–€247 886
4-toaline 4 70 – 107.1 m² €3 463 €303 686–€367 443
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 49.6 m² 3-toaline · 61.6 m² 4-toaline · 96.9 m²
− 49,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€198 152
ca €3 995 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €208 060
Eeldatav üüritulu €730–€890/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 195/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused8,4

Kakumäe tee peatus 407 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,0

Rocca al Mare Kool 1169 m; riigieksamite tase 60.2/100; lasteaed 4321 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,2

74% tundidest hea, 9% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 44 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 4302 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=5): väga madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2025. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 26.05.2021); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Õismäe tiigi puhkeala 4302 m; toidukauplused 4093 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 121 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Jõeküla tee 18/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -100%.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 561 tunninäidust (07.12.2025–10.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 74% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 9% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

44 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 292 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Jõeküla tee 18/1 AVM tase: €3 822/m² €3 780 2024 Q3 44 tehingut €3 912 2024 Q4 52 tehingut €4 003 2025 Q1 37 tehingut €4 029 2025 Q2 38 tehingut €4 095 2025 Q3 30 tehingut €3 776 2025 Q4 45 tehingut €4 277 2026 Q1 27 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 010 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 19 €4 210 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 822/m²
Hinnavahemik
€3 459–4 185
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,6 m²)
€208 060
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 195/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.442113, 24.588289 · katastritunnus 78406:610:0400.

🚏 Kakumäe tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
407 m · 5 min
🚏 Tõnu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
600 m · 8 min
🚏 Räime peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
630 m · 8 min
🚏 Jõeküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
758 m · 10 min
🎓 Rocca al Mare Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.2/100
1169 m · 16 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
4093 m · 55 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
4302 m · 57 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
4321 m · 58 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 407 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2025
Kortereid kokku12
Korruseid2
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus10 447 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase44 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121396266 · kanne muudetud 20.06.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121396266) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:610:0400 · pindala 10 447 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78406:610:0400) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Jõeküla tee 18 korteriühistu (registrikood 80610830). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,26/m² kuustüüpiline korter €142 kuus · k.a kommunaalid · Vismeistri asum mediaan €3,26/m² kuus
Ühistu maksed€1,16/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,15/m² · Vismeistri asum mediaan €1,17/m² kuus
Remondifond€15 617€4,76/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€45 489€45 708
sh remondifondi maksed€5 724€7 703
Remondikulud€5 724€7 703
Remondifondi jääk€15 617€9 530
Raha€22 992€17 050
Reservkapital€10 000€10 000
Aasta tulem€419€43
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€8 6160,22
Heakorratasud€19 5070,50
Haldustasud€8 9900,23
Elamukindlustus€2 6520,07
Remonditasud€5 7240,15

48 korterit · liikmeid 45 eraisikut + 3 juriidilist isikut · ühistu haldab 4 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 278 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Vismeistri asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04095438) · Postiindeks: 13516

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Jõeküla tee korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Jõeküla tee 18/1 See hoone 2025 €3 822 ~€198 152 A Aktiivne
Jõeküla tee 18/2 2025 €3 575 ~€181 992 A Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121396266 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 20.06.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:610:0400 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Haabersti linnaosa (22 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 4,4–5,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=22 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2025. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Jõeküla tee 18/1, Tallinn?

Jõeküla tee 18/1 on 2025. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 12 korterit. EHR kood on 121396266 ja katastritunnus 78406:610:0400. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Jõeküla tee 18/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 822 €/m². Hinnangu vahemik on 3 459–4 185 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €198 152.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Jõeküla tee 18/1?

3 822 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €191 100 ja 75 m² korteri väärtus umbes €286 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €179 328–€216 976; 3-toaline: €204 874–€247 886; 4-toaline: €303 686–€367 443.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 195/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €208 060, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €730–€890 kuus ja brutotootluse hinnang 4,4–5,4%.

Kas Jõeküla tee 18/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 407 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Jõeküla tee 18/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 74% oli kahes parimas ja 9% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 44 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Jõeküla tee 18/1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,26/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €142 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,16/m² kuus, sh remondifond €0,15/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €15 617. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Vismeistri asum 20 ühistu mediaan oli €3,26/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu