Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Aasa tn 6
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Aasa tänav 6, Tallinn

Aasa tn 6 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1952. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 101020091). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 140 €/m² (hinnanguvahemik 2 842–3 438 €/m², ±10%).

Aasa tänav 6, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 8 korterit EHR 101020091 ↗ Kataster 78401:109:1930 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Aasa tn 6 on 1952. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 140/m², 20,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Aasa tn 6 on 1952. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (6 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 140 €/m², mis on umbes 20,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (1-toaline, 21,7 m²) on ligikaudu €77 447.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1952. aasta ehitusaeg.

€370–€450/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~61 €, talvel ~111 € · 100% möbleeritud
5,9–6,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 16.7 – 65 m² €3 569 €107 234–€129 747
2-toaline 1 23.1 m² €3 572 €74 674–€90 352
3-toaline 1 48.8 m² €3 282 €144 946–€175 377
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.2 m² 2-toaline · 23.1 m² 3-toaline · 48.8 m²
− 21,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€77 447
ca €3 569 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €81 319
Eeldatav üüritulu €370–€450/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 747/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Lilleküla jaam peatus 142 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,2

Jakob Westholmi Gümnaasium 328 m; riigieksamite tase 67.6/100; lasteaed 423 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

41% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 859 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=2): väga madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1952. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1952) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Ahi, kamin, pliit.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Falgi park 859 m; toidukauplused 504 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Aasa tn 6

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 2 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -86%.

Sagedasemad liigid: avaliku korra rikkumine.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 56 878 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, 18 ruutu ~600 m raadiuses): 41% kahes parimas klassis, 37% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Uue Maailma asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 970 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Aasa tn 6 AVM tase: €3 140/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 140/m²
Hinnavahemik
€2 842–3 438
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 21,7 m²)
€81 319
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 747/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.426612, 24.729545 · katastritunnus 78401:109:1930.

🚏 Lilleküla jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
142 m · 2 min
🚏 Lilleküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
201 m · 3 min
🚏 Koidu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
231 m · 3 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
328 m · 4 min
🚏 Endla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
381 m · 5 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
423 m · 6 min
🎓 Kaarli Kool
Põhikool · Põhikool
442 m · 6 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.8/100
461 m · 6 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
504 m · 7 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
614 m · 8 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
753 m · 10 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
859 m · 11 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
864 m · 12 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
1000 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 142 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1952
Kortereid kokku8
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus909 m²
KüttesüsteemAhi, kamin, pliit
KandekonstruktsioonPuit
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020091 · kanne muudetud 24.11.2025.

Puit.

EHR portaal (kood: 101020091) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:109:1930 · pindala 909 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:109:1930) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Aasa tn 6 korteriühistu (registrikood 80135145). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,43/m² kuustüüpiline korter €31 kuus · k.a kommunaalid · Uue Maailma asum mediaan €3,23/m² kuus
Ühistu maksed€0,54/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,31/m² · Uue Maailma asum mediaan €1,36/m² kuus
Remondifond€21 040€78/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€1 771€736
sh remondifondi maksed€994–
Remondikulud€994€0
Remondifondi jääk€21 040€18 994
Raha€21 580€19 480
Reservkapital€319€319
Aasta tulem−€2€2
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Kindlustusmaksed€2310,07
Raamatupidamisteenused€5460,17
Panga teenustasud€00,00
Remonditasud€9940,31

8 korterit · liikmeid 8 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (271 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Uue Maailma asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639948) · Postiindeks: 10142

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Aasa tn korterelamud

7 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 160/m² (n=7) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Aasa tn 2 1931 €3 160 ~€115 917 E ~ Vaata →
Aasa tn 3 1940 €2 972 ~€183 712 E ~ Vaata →
Aasa tn 3a 1929 €3 160 ~€150 889 E ~ Vaata →
Aasa tn 6 See hoone 1952 €3 140 ~€77 447 E ~ Aktiivne
Aasa tn 7 1929 €3 161 ~€107 525 E ~ Vaata →
Aasa tn 8 1940 €3 161 ~€148 965 E ~ Vaata →
Aasa tn 10 1939 €3 160 ~€187 445 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020091 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:109:1930 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,9–6,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1952. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Aasa tn 6, Tallinn?

Aasa tn 6 on 1952. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 101020091 ja katastritunnus 78401:109:1930. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Aasa tn 6 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 140 €/m². Hinnangu vahemik on 2 842–3 438 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €77 447.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Aasa tn 6?

3 140 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €125 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €157 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €107 234–€129 747; 2-toaline: €74 674–€90 352; 3-toaline: €144 946–€175 377.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 747/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €81 319, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €370–€450 kuus ja brutotootluse hinnang 5,9–6,9%.

Kas Aasa tn 6 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 142 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Aasa tn 6 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 2 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 41% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Aasa tn 6?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,43/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €31 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,54/m² kuus, sh remondifond €0,31/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €21 040. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Uue Maailma asum 113 ühistu mediaan oli €3,23/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu