Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Raatuse tn 82
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Raatuse tänav 82, Tartu

Raatuse tn 82 (Tartu, Tartu linn) on 2007. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 36 korterit (EHR 120314409). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 872 €/m² (hinnanguvahemik 4 224–5 520 €/m², ±13%).

Raatuse tänav 82, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 36 korterit EHR 120314409 ↗ Kataster 79514:017:0050 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Raatuse tn 82 on 2007. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 36 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €4 872/m², 111,6% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Raatuse tn 82 on 2007. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 36 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (17 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 872 €/m², mis on umbes 111,6% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (3-toaline, 69,9 m²) on ligikaudu €326 922.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2007. aasta ehitusaeg.

€590–€720/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~160 € · 100% möbleeritud
2,0–2,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 24.3 – 37.2 m² €5 116 €137 503–€179 689
2-toaline 15 41.3 – 54.1 m² €4 872 €205 710–€268 823
3-toaline 17 68.6 – 72.4 m² €4 677 €284 658–€371 993
4-toaline 1 109.6 m² €4 531 €430 550–€562 645
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 31 m² 2-toaline · 48.7 m² 3-toaline · 70.2 m² 4-toaline · 109.6 m²
− 69,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€326 922
ca €4 677 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €343 268
Eeldatav üüritulu €590–€720/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 911/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110988 m / 1480 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tartu Raatuse Kool 101 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1414 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,0

60% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1306 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=423): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +11,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,5

2007. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 01.03.2012, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,3

Toomemägi 1306 m; toidukauplused 871 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 96 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Raatuse tn 82

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 423 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +12%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 462 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 60% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 199 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Raatuse tn 82 AVM tase: €4 872/m² €2 459 2024 Q3 26 tehingut €2 392 2024 Q4 26 tehingut €2 517 2025 Q1 30 tehingut €2 504 2025 Q2 21 tehingut €2 600 2025 Q3 34 tehingut €2 473 2025 Q4 24 tehingut €2 475 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 284 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €2 500 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 872/m²
Hinnavahemik
€4 224–5 520
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 69,9 m²)
€343 268
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 911/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.383533, 26.736244 · katastritunnus 79514:017:0050.

🎓 Tartu Raatuse Kool
Põhikool · Põhikool
101 m · 1 min
🎓 Tartu Luterlik Peetri Kool
Põhikool · Põhikool
437 m · 6 min
🎓 Tartu Maarja Kool
Põhikool · Põhikool
615 m · 8 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
871 m · 12 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
938 m · 13 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1306 m · 17 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
1414 m · 19 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110988 m · 1480 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2007
Kortereid kokku36
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 422 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte1
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120314409 · kanne muudetud 30.05.2025.

Metall · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120314409) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79514:017:0050 · pindala 1 422 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79514:017:0050) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Raatuse tn 82 korteriühistu (registrikood 80262961). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,32/m² kuustüüpiline korter €142 kuus · k.a kommunaalid · Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum mediaan €2,52/m² kuus
Ühistu maksed€0,78/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,12/m² · Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum mediaan €1,06/m² kuus
Remondifond€24 263€11/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€19 890€19 308
sh remondifondi maksed€2 954€1 520
Remondikulud€2 954€1 520
Remondifondi jääk€24 263€17 888
Raha€25 242€19 053
Reservkapital€2 531€2 531
Aasta tulem€8€3
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€2 9070,11
Heakorra tasud€4 1930,16
Kindlustus€1 1070,04
Lift€9340,04
Porivaibad€6110,02
Raamatupidamine€1 3290,05
Tehnohooldus€2 3620,09
Tõkkepuu telefon€670,00
Valve€8950,04
Tõstuste hooldus€1320,01
Lifti täishooldus€00,00
Üldalade akende pesu€1430,01
Pangateenused€120,00
Tahhomeetri vahetus€2 2440,09
Remonditasud€2 9540,12

36 korterit · liikmeid 35 eraisikut + 8 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 127 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01057782) · Postiindeks: 51009

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Raatuse tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Raatuse tn 61 2007 €3 460 ~€128 972 C ~ Vaata →
Raatuse tn 82 See hoone 2007 €4 872 ~€326 922 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120314409 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79514:017:0050 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 2,0–2,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2007. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Raatuse tn 82, Tartu?

Raatuse tn 82 on 2007. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 36 korterit. EHR kood on 120314409 ja katastritunnus 79514:017:0050. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Raatuse tn 82 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 872 €/m². Hinnangu vahemik on 4 224–5 520 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €326 922.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Raatuse tn 82?

4 872 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €243 600 ja 75 m² korteri väärtus umbes €365 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €137 503–€179 689; 2-toaline: €205 710–€268 823; 3-toaline: €284 658–€371 993; 4-toaline: €430 550–€562 645.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 911/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €343 268, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €590–€720 kuus ja brutotootluse hinnang 2,0–2,9%.

Kas Raatuse tn 82 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110988 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Raatuse tn 82 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 423 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 60% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Raatuse tn 82?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,32/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €142 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,78/m² kuus, sh remondifond €0,12/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €24 263. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Ülejõe linnaosa, Ülejõe asum 84 ühistu mediaan oli €2,52/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu