Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kulli tn 6
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kulli tänav 6, Tartu

Kulli tn 6 (Tartu, Tartu linn) on 2012. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 16 korterit (EHR 120630995). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 583 €/m² (hinnanguvahemik 3 106–4 060 €/m², ±13%).

Kulli tänav 6, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 16 korterit EHR 120630995 ↗ Kataster 79504:097:0016 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kulli tn 6 on 2012. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 16 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 583/m², 55,6% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kulli tn 6 on 2012. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 16 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (6 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 583 €/m², mis on umbes 55,6% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (3-toaline, 69,8 m²) on ligikaudu €240 112.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2012. aasta ehitusaeg.

€590–€720/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~50 €, talvel ~130 € · 100% möbleeritud
2,8–3,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 31.2 m² €3 762 €101 764–€132 985
2-toaline 5 42.8 – 53.6 m² €3 583 €159 051–€207 848
3-toaline 6 68.7 – 79.6 m² €3 440 €215 633–€281 791
4-toaline 2 87.9 – 99.8 m² €3 332 €271 262–€354 487
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 31.2 m² 2-toaline · 51.2 m² 3-toaline · 72.3 m² 4-toaline · 93.9 m²
− 69,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€240 112
ca €3 440 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €252 118
Eeldatav üüritulu €590–€720/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 612/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111476 m / 1486 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,3

Tartu Kristlik Põhikool 918 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2131 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

53% tundidest hea, 21% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 48 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 2859 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=8): kõrgem risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2012. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2012) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Toomemägi 2859 m; toidukauplused 3088 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1169 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kulli tn 6

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 8 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +109%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 356 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 53% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 21% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

48 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 635 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kulli tn 6 AVM tase: €3 583/m² €2 311 2024 Q3 428 tehingut €2 213 2024 Q4 362 tehingut €2 260 2025 Q1 313 tehingut €2 256 2025 Q2 363 tehingut €2 322 2025 Q3 474 tehingut €2 235 2025 Q4 314 tehingut €2 239 2026 Q1 246 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 495 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 135 €2 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 583/m²
Hinnavahemik
€3 106–4 060
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 69,8 m²)
€252 118
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 612/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.356011, 26.692239 · katastritunnus 79504:097:0016.

🎓 Tartu Kristlik Põhikool
Põhikool · Põhikool
918 m · 12 min
🎓 Tartu Tamme Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 71.5/100
974 m · 13 min
🎓 Tartu Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
974 m · 13 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
2131 m · 28 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
2859 m · 38 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
3088 m · 41 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111476 m · 1486 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2012
Kortereid kokku16
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 809 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase48 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120630995 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120630995) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79504:097:0016 · pindala 1 809 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79504:097:0016) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kulli tn 6 korteriühistu (registrikood 80514820). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,29/m² kuustüüpiline korter €145 kuus · k.a kommunaalid · Tammelinna linnaosa, Uus-Tammelinna asum mediaan €1,92/m² kuus
Ühistu maksed€1,31/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,44/m² · Tammelinna linnaosa, Uus-Tammelinna asum mediaan €0,71/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€15 248€16 645
sh remondifondi maksed€5 097€9 166
Remondikulud€6 007€10 787
Raha€6 418€4 084
Reservkapital€1 252€1 252
Aasta tulem€2 059−€1 139
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€6 6160,57
Haldustasud€3 0350,26
Remonditasud€5 0970,44
Kindlustusmaksed€5000,04

16 korterit · liikmeid 14 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (971 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Tammelinna linnaosa, Uus-Tammelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE02190510) · Postiindeks: 50416

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kulli tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120630995 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79504:097:0016 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 2,8–3,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2012. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kulli tn 6, Tartu?

Kulli tn 6 on 2012. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 16 korterit. EHR kood on 120630995 ja katastritunnus 79504:097:0016. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Kulli tn 6 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 583 €/m². Hinnangu vahemik on 3 106–4 060 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €240 112.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kulli tn 6?

3 583 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €179 150 ja 75 m² korteri väärtus umbes €268 725. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €101 764–€132 985; 2-toaline: €159 051–€207 848; 3-toaline: €215 633–€281 791; 4-toaline: €271 262–€354 487.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 612/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €252 118, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €590–€720 kuus ja brutotootluse hinnang 2,8–3,8%.

Kas Kulli tn 6 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111476 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kulli tn 6 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 8 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 53% oli kahes parimas ja 21% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 48 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kulli tn 6?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,29/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €145 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,31/m² kuus, sh remondifond €0,44/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Tammelinna linnaosa, Uus-Tammelinna asum 30 ühistu mediaan oli €1,92/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu