Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Vikerlase tn 26
Registriandmed seisuga 6. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Vikerlase tänav 26, Tallinn

Vikerlase tn 26 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1981. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 75 korterit (EHR 101016534). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 06.10.2026 2 224 €/m² (hinnanguvahemik 2 055–2 393 €/m², ±8%).

Vikerlase tänav 26, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 75 korterit EHR 101016534 ↗ Kataster 78403:311:0030 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vikerlase tn 26 on 1981. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 75 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 224/m², 7,4% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Vikerlase tn 26 on 1981. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 75 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (26 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 224 €/m², mis on umbes 7,4% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (3-toaline, 66,6 m²) on ligikaudu €142 258.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1981. aasta ehitusaeg.

€630–€770/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Lasnamäe linnaosa (11 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Lasnamäe linnaosa (11 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~115 €, talvel ~210 €
5,4–6,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 23 32.9 m² €2 642 €80 316–€93 528
2-toaline 25 32.8 – 53 m² €2 216 €105 041–€122 321
3-toaline 26 52.8 – 66.9 m² €2 136 €129 472–€150 771
4-toaline 1 66.7 m² €2 136 €131 643–€153 299
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.9 m² 2-toaline · 51.3 m² 3-toaline · 65.6 m² 4-toaline · 66.7 m²
− 66,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€142 258
ca €2 136 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €149 371
Eeldatav üüritulu €630–€770/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 243/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Varraku (ajutine) peatus 251 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,9

Eurogümnaasium 362 m; riigieksamite tase 40.9/100; lasteaed 1554 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

67% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Koorti park 505 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=171): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +193,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1981. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 07.03.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Koorti park 505 m; toidukauplused 831 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vikerlase tn 26

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 7,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 171 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +193%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 759 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Laagna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 340 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vikerlase tn 26 AVM tase: €2 224/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 224/m²
Hinnavahemik
€2 055–2 393
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 66,6 m²)
€149 371
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 243/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.439123, 24.846927 · katastritunnus 78403:311:0030.

🚏 Varraku (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
251 m · 3 min
🚏 Laagna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
253 m · 3 min
🚏 Varraku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
269 m · 4 min
🚏 Pikri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
305 m · 4 min
🎓 Eurogümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 40.9/100
362 m · 5 min
🎓 Tallinna Laagna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.8/100
428 m · 6 min
🌳 Koorti park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
505 m · 7 min
🌳 Tondiraba park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
641 m · 9 min
🎓 Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool
Põhikool · Põhikool
771 m · 10 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
831 m · 11 min
🧒 Tallinna Mustakivi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1554 m · 21 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 251 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1981
Kortereid kokku75
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 332 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101016534 · kanne muudetud 03.08.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101016534) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:311:0030 · pindala 2 332 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:311:0030) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Vikerlase tn 26 korteriühistu (registrikood 80166140). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,08/m² kuustüüpiline korter €157 kuus · k.a kommunaalid · Laagna asum mediaan €2,59/m² kuus
Ühistu maksed€1,21/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,59/m² · Laagna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€22 100€5,80/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€55 087€23 763
sh remondifondi maksed€27 176€0
Remondikulud€27 176€0
Remondifondi jääk€22 100€20 505
Raha€6 687€5 281
Reservkapital€4 275€4 275
Aasta tulem€187€340
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€14 6590,32
Haldustasud€13 2520,29
Remonditasud€27 1760,59

75 korterit · liikmeid 75 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 808 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Laagna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00637352) · Postiindeks: 13616

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vikerlase tn korterelamud

8 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 328/m² (n=8) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vikerlase tn 4 1979 €2 271 ~€117 468 D Vaata →
Vikerlase tn 5 1972 €2 275 ~€139 616 E Vaata →
Vikerlase tn 6 1980 €2 401 ~€92 234 D Vaata →
Vikerlase tn 10 1980 €2 373 ~€141 677 D Vaata →
Vikerlase tn 15 1982 €2 372 ~€142 309 D Vaata →
Vikerlase tn 17 1984 €2 355 ~€139 578 D Vaata →
Vikerlase tn 20 1982 €2 301 ~€141 712 E Vaata →
Vikerlase tn 26 See hoone 1981 €2 224 ~€142 258 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101016534 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR kanne 03.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:311:0030 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Lasnamäe linnaosa (11 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 5,4–6,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1981. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vikerlase tn 26, Tallinn?

Vikerlase tn 26 on 1981. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 75 korterit. EHR kood on 101016534 ja katastritunnus 78403:311:0030. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Vikerlase tn 26 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 224 €/m². Hinnangu vahemik on 2 055–2 393 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €142 258.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Vikerlase tn 26?

2 224 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €88 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €111 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €80 316–€93 528; 2-toaline: €105 041–€122 321; 3-toaline: €129 472–€150 771; 4-toaline: €131 643–€153 299.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 243/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €149 371, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €630–€770 kuus ja brutotootluse hinnang 5,4–6,4%.

Kas Vikerlase tn 26 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 251 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vikerlase tn 26 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 171 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vikerlase tn 26?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,08/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €157 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,21/m² kuus, sh remondifond €0,59/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €22 100. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Laagna asum 86 ühistu mediaan oli €2,59/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 06.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu