Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Vesilennuki tn 18
Registriandmed seisuga 27. september 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Vesilennuki tänav 18, Tallinn

Vesilennuki tn 18 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 32 korterit (EHR 121319502). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 27.09.2026 5 515 €/m² (hinnanguvahemik 4 991–6 039 €/m², ±10%).

Vesilennuki tänav 18, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 32 korterit EHR 121319502 ↗ Kataster 78408:801:0343 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vesilennuki tn 18 on 2020. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 32 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €5 515/m², 74,0% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Vesilennuki tn 18 on 2020. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 32 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (9 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 5 515 €/m², mis on umbes 74,0% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 57,2 m²) on ligikaudu €311 740.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€1 700–€2 080/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~100 €, talvel ~170 € · 100% möbleeritud
6,8–7,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 32.8 – 37.1 m² €6 000 €193 308–€233 892
2-toaline 9 48.9 – 65.9 m² €5 450 €268 808–€325 242
3-toaline 8 82.1 – 83.2 m² €5 245 €392 079–€474 395
4-toaline 9 118.6 – 129.1 m² €5 535 €625 145–€756 391
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35.6 m² 2-toaline · 54.5 m² 3-toaline · 82.6 m² 4-toaline · 124.8 m²
− 57,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€311 740
ca €5 450 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €327 327
Eeldatav üüritulu €1 700–€2 080/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 723/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Lennusadam peatus 271 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,5

Kalamaja Põhikool 986 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 756 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,9

79% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kalamaja kalmistupark 147 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=9): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2020. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 12.12.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Kalamaja kalmistupark 147 m; toidukauplused 879 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vesilennuki tn 18

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +12%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 437 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vesilennuki tn 18 AVM tase: €5 515/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€5 515/m²
Hinnavahemik
€4 991–6 039
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 57,2 m²)
€327 327
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 723/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.452246, 24.733548 · katastritunnus 78408:801:0343.

🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
147 m · 2 min
🚏 Lennusadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
271 m · 4 min
🚏 Noblessneri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
410 m · 5 min
🚏 Volta peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
572 m · 8 min
🚏 Kungla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
587 m · 8 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
615 m · 8 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
756 m · 10 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
812 m · 11 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
879 m · 12 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
986 m · 13 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
1023 m · 14 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Põhikool · Põhikool
1155 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 271 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku32
Korruseid6
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 312 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte5
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121319502 · kanne muudetud 31.03.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 5.

EHR portaal (kood: 121319502) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0343 · pindala 3 312 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78408:801:0343) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Vesilennuki tn 16 // 18 // 20, Vesilennuki tn 22 // 24 korteriühistu (registrikood 80618866). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Ühistu maksed€6,15/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,25/m² · Põhja-Tallinna linnaosa mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€27 889€11/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€183 531€174 863
sh remondifondi maksed€37 211€17 478
Remondikulud€2 698€1 547
Remondifondi jääk€27 889€11 892
Raha€48 925€32 407
Reservkapital€44 691€44 691
Aasta tulem€604€1 219
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€18 5980,62
Heakorratasud€72 5442,43
Tehnohooldus€20 5710,69
Kindlustus€10 4470,35
Porivaipade vahetus€9 7700,33
Automaatika€8 3360,28
Lifti hooldus€5 4900,18
Sideteenus€5640,02
Remondi-, hooldus- ja muud tasud€34 5131,16
Remonditasud€2 6980,09

32 korterit · liikmeid 102 eraisikut + 58 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 488 m²) ÷ 12. Võrdlus: Põhja-Tallinna linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03822001) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vesilennuki tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vesilennuki tn 18 See hoone 2020 €5 515 ~€311 740 B Aktiivne
Vesilennuki tn 24 2024 €5 114 ~€255 700 B Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121319502 Maa- ja Ruumiamet 27.09.2026 (EHR kanne 31.03.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0343 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust selles hoones · tootlus 6,8–7,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vesilennuki tn 18, Tallinn?

Vesilennuki tn 18 on 2020. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 32 korterit. EHR kood on 121319502 ja katastritunnus 78408:801:0343. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Vesilennuki tn 18 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 5 515 €/m². Hinnangu vahemik on 4 991–6 039 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €311 740.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Vesilennuki tn 18?

5 515 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €275 750 ja 75 m² korteri väärtus umbes €413 625. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €193 308–€233 892; 2-toaline: €268 808–€325 242; 3-toaline: €392 079–€474 395; 4-toaline: €625 145–€756 391.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 723/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €327 327, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 700–€2 080 kuus ja brutotootluse hinnang 6,8–7,8%.

Kas Vesilennuki tn 18 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 271 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vesilennuki tn 18 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vesilennuki tn 18?

Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €6,15/m² kuus, sh remondifond €1,25/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €27 889. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 27.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu