Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Vana-Viru tn 11a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Vana-Viru tänav 11a, Tallinn

Vana-Viru tn 11a (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1998. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 101015783). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 048 €/m² (hinnanguvahemik 3 663–4 433 €/m², ±10%).

Vana-Viru tänav 11a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 8 korterit EHR 101015783 ↗ Kataster 78401:101:3050 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vana-Viru tn 11a on 1998. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 8 korterit, eeldatav energiaklass D. Estiq AVM baastase on €4 048/m², 2,8% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Vana-Viru tn 11a on 1998. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Looduslik kivi (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (4 tk). Energiaklass D (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 048 €/m², mis on umbes 2,8% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 96,9 m²) on ligikaudu €379 073.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass D, maapealne parkimine ja 1998. aasta ehitusaeg.

€1 240–€1 520/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (75 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 75 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~121 €, talvel ~198 € · 94% möbleeritud
3,9–4,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 4 65.9 – 117.2 m² €3 912 €333 502–€403 519
3-toaline 2 93.8 – 175.9 m² €3 943 €481 379–€582 442
4-toaline 2 126.4 – 205.6 m² €3 647 €547 889–€662 915
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 94.2 m² 3-toaline · 134.9 m² 4-toaline · 166 m²
− 96,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€379 073
ca €3 912 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €398 027
Eeldatav üüritulu €1 240–€1 520/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 108/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Mere puiestee peatus 161 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Vanalinna Hariduskolleegium 158 m; riigieksamite tase 63.5/100; lasteaed 777 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,7

58% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tammsaare park 205 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=637): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -55,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1998. a; kandekonstruktsioon Looduslik kivi.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1998) põhjal on eeldatav klass D. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Tammsaare park 205 m; toidukauplused 351 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 63 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vana-Viru tn 11a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 637 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 813 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 58% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 140 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vana-Viru tn 11a AVM tase: €4 048/m² €2 869 2024 Q3 13 tehingut €3 045 2024 Q4 24 tehingut €2 934 2025 Q1 12 tehingut €3 276 2025 Q2 28 tehingut €2 092 2025 Q3 22 tehingut €3 421 2025 Q4 18 tehingut €3 118 2026 Q1 16 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 250 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 048/m²
Hinnavahemik
€3 663–4 433
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 96,9 m²)
€398 027
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 108/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.437384, 24.750412 · katastritunnus 78401:101:3050.

🎓 Vanalinna Hariduskolleegium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.5/100
158 m · 2 min
🚏 Mere puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
161 m · 2 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
205 m · 3 min
🚏 Viru peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
217 m · 3 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
270 m · 4 min
🚏 Estonia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
330 m · 4 min
🚏 Kaubamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
336 m · 4 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
351 m · 5 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
378 m · 5 min
🎓 Tallinna Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 77.6/100
399 m · 5 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
649 m · 9 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
666 m · 9 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
737 m · 10 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
738 m · 10 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
777 m · 10 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 161 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1998
Kortereid kokku8
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)D ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus833 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonLooduslik kivi
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015783 · kanne muudetud 13.06.2026.

Looduslik kivi · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015783) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:3050 · pindala 833 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 30% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:3050) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Uus tn 2 // Vana-Viru tn 11a korteriühistu (registrikood 80088865). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€105 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,82/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,62/m² · Vanalinna asum mediaan €1,54/m² kuus
Remondifond€16 082€16/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€9 590€5 184
sh remondifondi maksed€7 291€2 867
Remondikulud€8 181€3 737
Remondifondi jääk€16 082€13 769
Raha€12 458€11 452
Reservkapital€853€853
Aasta tulem−€24€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 4090,12
Kindlustusmaksed€8900,08
Remonditasud€7 2910,62

8 korterit · liikmeid 6 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (979 m²) ÷ 12. Võrdlus: Vanalinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636945) · Postiindeks: 10111

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vana-Viru tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015783 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 13.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:3050 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 75 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,9–4,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=75 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1998. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vana-Viru tn 11a, Tallinn?

Vana-Viru tn 11a on 1998. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 101015783 ja katastritunnus 78401:101:3050. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass D.

Mis on Vana-Viru tn 11a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 048 €/m². Hinnangu vahemik on 3 663–4 433 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €379 073.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Vana-Viru tn 11a?

4 048 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €202 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €303 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €333 502–€403 519; 3-toaline: €481 379–€582 442; 4-toaline: €547 889–€662 915.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 108/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €398 027, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 240–€1 520 kuus ja brutotootluse hinnang 3,9–4,9%.

Kas Vana-Viru tn 11a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 161 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vana-Viru tn 11a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 637 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 58% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vana-Viru tn 11a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €105 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,82/m² kuus, sh remondifond €0,62/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €16 082. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu