Estiq Value / Tallinn / Pirita / Tohu tn 3
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pirita · Tallinn

Tohu tänav 3, Tallinn

Tohu tn 3 (Tallinn, Pirita linnaosa) on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit (EHR 120534629). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 366 €/m² (hinnanguvahemik 2 992–3 740 €/m², ±11%).

Tohu tänav 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 10 korterit EHR 120534629 ↗ Kataster 78402:201:5070 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tohu tn 3 on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 366/m², 11,6% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13).

Tohu tn 3 on 2016. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pirita linnaosas, 10 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (4 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 366 €/m², mis on umbes 11,6% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13). Tüüpiline korter (3-toaline, 71,8 m²) on ligikaudu €229 329.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2016. aasta ehitusaeg.

€690–€850/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Tohu tn)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Tohu tn)
3,5–4,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 1 56 m² €3 322 €165 382–€206 682
3-toaline 4 71.8 – 73.7 m² €3 194 €205 293–€256 559
4-toaline 3 100.5 m² €3 210 €286 796–€358 414
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 56 m² 3-toaline · 72.3 m² 4-toaline · 100.5 m²
− 71,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€229 329
ca €3 194 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €240 795
Eeldatav üüritulu €690–€850/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 354/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,6

Loopealse peatus 313 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 424 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1330 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

78% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 1219 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=89): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +41,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2016. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 16.05.2016, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,8

Tondiraba park 1219 m; toidukauplused 1323 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 119 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tohu tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 89 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 395 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 78% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pirita · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 243 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tohu tn 3 AVM tase: €3 366/m² €2 472 2024 Q3 27 tehingut €2 415 2024 Q4 33 tehingut €2 468 2025 Q1 25 tehingut €2 638 2025 Q2 39 tehingut €2 724 2025 Q3 44 tehingut €2 822 2025 Q4 35 tehingut €2 659 2026 Q1 25 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 768 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 15 €2 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 366/m²
Hinnavahemik
€2 992–3 740
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 71,8 m²)
€240 795
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 354/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.454356, 24.841539 · katastritunnus 78402:201:5070.

🚏 Loopealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
313 m · 4 min
🎓 Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
424 m · 6 min
🎓 Tallinna Põhjatähe Põhikool
Põhikool · Põhikool
424 m · 6 min
🚏 Katleri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
488 m · 7 min
🚏 Meeliku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
587 m · 8 min
🚏 Haljas tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
605 m · 8 min
🌳 Tondiraba park
Park · Roheala
1219 m · 16 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Supermarket
1323 m · 18 min
🧒 Tallinna Kihnu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1330 m · 18 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 313 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pirita linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

17 354 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 22.7% · 3 948
18–64 (Tööealised) 61.2% · 10 612
65 ja vanemad (Seeniorid) 16.1% · 2 794

Haridustase (15+)

14 110 elanikku
Põhiharidus või madalam 11.6% · 1 634
Keskharidus või kutseharidus 29.6% · 4 179
Kõrgharidus või magistrikraad 56.6% · 7 990
Haridustase teadmata 2.2% · 307

Ehitusaeg & elamufond

7 343 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 4.7% · 344
Nõukogude periood (1946–1990) 31.4% · 2 305
Taasiseseisvunud (1991–2010) 48% · 3 526
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 14.6% · 1 075

Enim ehitatud periood: 2001–2005.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.8%
B-klass (Madalenergia) 10.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 26.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.7%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 32.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 4.7%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2016
Kortereid kokku10
Korruseid3
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 595 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120534629 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120534629) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78402:201:5070 · pindala 1 595 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78402:201:5070) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tohu tn 3 korteriühistu (registrikood 80405136). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,46/m² kuustüüpiline korter €194 kuus · k.a kommunaalid · Maarjamäe asum mediaan €3,45/m² kuus
Ühistu maksed€0,81/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,18/m² · Maarjamäe asum mediaan €1,24/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€9 035€6 604
sh remondifondi maksed€1 973€935
Remondikulud€1 973€935
Raha€13 944€14 107
Reservkapital€2 024€2 024
Aasta tulem−€157€27
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€6 1350,55
Remonditasud€1 9730,18
Muud tulud€9270,08

10 korterit · liikmeid 10 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (935 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Maarjamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01076411) · Postiindeks: 12013

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tohu tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 416/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tohu tn 1 2016 €3 416 ~€188 025 B Vaata →
Tohu tn 2 2015 €3 656 ~€213 145 B ~ Vaata →
Tohu tn 3 See hoone 2016 €3 366 ~€229 329 B Aktiivne
Tohu tn 4 2016 €3 431 ~€314 090 B ~ Vaata →
Tohu tn 5 2008 €3 064 ~€348 744 C ~ Vaata →
Tohu tn 6 2013 €3 416 ~€172 166 B ~ Vaata →
Tohu tn 7 2008 €3 147 ~€360 642 C ~ Vaata →
Tohu tn 8 2013 €3 431 ~€206 332 B ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120534629 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78402:201:5070 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Tohu tn) · tootlus 3,5–4,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2016. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tohu tn 3, Tallinn?

Tohu tn 3 on 2016. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pirita linnaosa, milles on kokku 10 korterit. EHR kood on 120534629 ja katastritunnus 78402:201:5070. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Tohu tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 366 €/m². Hinnangu vahemik on 2 992–3 740 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €229 329.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tohu tn 3?

3 366 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €168 300 ja 75 m² korteri väärtus umbes €252 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €165 382–€206 682; 3-toaline: €205 293–€256 559; 4-toaline: €286 796–€358 414.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 354/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €240 795, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €690–€850 kuus ja brutotootluse hinnang 3,5–4,5%.

Kas Tohu tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 313 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tohu tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 89 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 78% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tohu tn 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,46/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €194 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,81/m² kuus, sh remondifond €0,18/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Maarjamäe asum 22 ühistu mediaan oli €3,45/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu