Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Sinimäe tn 1
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Sinimäe tänav 1, Tallinn

Sinimäe tn 1 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2023. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu, 48 korterit (EHR 121363386). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 296 €/m² (hinnanguvahemik 3 046–3 546 €/m², ±8%).

Sinimäe tänav 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
10 korrust 48 korterit EHR 121363386 ↗ Kataster 78403:309:0090 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sinimäe tn 1 on 2023. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu, 48 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 296/m², 37,2% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Sinimäe tn 1 on 2023. aastal valminud 10-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 48 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (27 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 296 €/m², mis on umbes 37,2% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 42,7 m²) on ligikaudu €147 102.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€480–€590/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~60 €, talvel ~130 € · 100% möbleeritud
3,9–4,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 8 37.9 m² €3 692 €129 292–€150 561
2-toaline 27 41 – 48 m² €3 445 €140 060–€163 100
3-toaline 10 54 – 79.1 m² €3 296 €187 298–€218 110
4-toaline 2 85.4 – 92.8 m² €3 164 €260 487–€303 338
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 37.9 m² 2-toaline · 44 m² 3-toaline · 61.5 m² 4-toaline · 89.1 m²
− 42,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€147 102
ca €3 445 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €154 457
Eeldatav üüritulu €480–€590/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 617/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Seli peatus 204 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Lasnamäe Põhikool 218 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 520 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

82% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Seli metsa perepark 360 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=141): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +5,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 25.09.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Seli metsa perepark 360 m; toidukauplused 959 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 53 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sinimäe tn 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 141 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +5%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 438 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 82% kahes parimas klassis, 14% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 130 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +11.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sinimäe tn 1 AVM tase: €3 296/m² €3 840 2024 Q3 14 tehingut €3 474 2024 Q4 30 tehingut €3 469 2025 Q1 22 tehingut €3 750 2025 Q2 11 tehingut €3 738 2025 Q3 15 tehingut €3 793 2025 Q4 18 tehingut €3 875 2026 Q1 11 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 898 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €4 070 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 296/m²
Hinnavahemik
€3 046–3 546
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 42,7 m²)
€154 457
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 617/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.444865, 24.900217 · katastritunnus 78403:309:0090.

🚏 Seli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
204 m · 3 min
🎓 Lasnamäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
218 m · 3 min
🌳 Seli metsa perepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
360 m · 5 min
🚏 Lagedi tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
446 m · 6 min
🚏 Pirita jõgi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
506 m · 7 min
🧒 Tallinna Ümera Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
520 m · 7 min
🚏 Rauna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
580 m · 8 min
🧒 Tallinna Priisle Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
722 m · 10 min
🧒 Tallinna Seli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
804 m · 11 min
🛒 Kärberi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
959 m · 13 min
🎓 Tallinna Mahtra Põhikool
Põhikool · Põhikool
1184 m · 16 min
🎓 Tallinna Kuristiku Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 59.7/100
1200 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 204 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku48
Korruseid10
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 064 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte1
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121363386 · kanne muudetud 25.09.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121363386) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:309:0090 · pindala 3 064 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:309:0090) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sinimäe tn 1 korteriühistu (registrikood 80612875). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,42/m² kuustüüpiline korter €112 kuus · k.a kommunaalid · Seli asum mediaan €2,68/m² kuus
Ühistu maksed€1,03/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,10/m² · Seli asum mediaan €0,88/m² kuus
Remondifond€6 155€2,57/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€29 528€24 739
sh remondifondi maksed€2 864–
Remondikulud€2 864€1 269
Remondifondi jääk€6 155€1 206
Raha€15 124€5 652
Reservkapital€4 937€2 709
Aasta tulem€1 899€5
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus- ja hooldustasud€26 6640,93
Remonditasud€2 8640,10

48 korterit · liikmeid 33 eraisikut + 15 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 391 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Seli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03946577) · Postiindeks: 13816

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sinimäe tn korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 256/m² (n=6) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sinimäe tn 1 See hoone 2023 €3 296 ~€147 102 A Aktiivne
Sinimäe tn 4 1987 €2 229 ~€117 468 E Vaata →
Sinimäe tn 7 1990 €2 267 ~€141 434 D Vaata →
Sinimäe tn 10 1987 €2 229 ~€117 245 F Vaata →
Sinimäe tn 12 1987 €2 245 ~€84 296 E Vaata →
Sinimäe tn 14 1987 €2 274 ~€117 863 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121363386 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 25.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:309:0090 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,9–4,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sinimäe tn 1, Tallinn?

Sinimäe tn 1 on 2023. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 48 korterit. EHR kood on 121363386 ja katastritunnus 78403:309:0090. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Sinimäe tn 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 296 €/m². Hinnangu vahemik on 3 046–3 546 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €147 102.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Sinimäe tn 1?

3 296 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €164 800 ja 75 m² korteri väärtus umbes €247 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €129 292–€150 561; 2-toaline: €140 060–€163 100; 3-toaline: €187 298–€218 110; 4-toaline: €260 487–€303 338.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 617/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €154 457, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €480–€590 kuus ja brutotootluse hinnang 3,9–4,9%.

Kas Sinimäe tn 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 204 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sinimäe tn 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 141 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 82% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sinimäe tn 1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,42/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €112 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,03/m² kuus, sh remondifond €0,10/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €6 155. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Seli asum 59 ühistu mediaan oli €2,68/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu