Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Rehe tn 9
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Rehe tänav 9, Tallinn

Rehe tn 9 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2019. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 29 korterit (EHR 120815459). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 3 537 €/m² (hinnanguvahemik 3 201–3 873 €/m², ±10%).

Rehe tänav 9, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 29 korterit EHR 120815459 ↗ Kataster 78406:604:0029 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Rehe tn 9 on 2019. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 29 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 537/m², 31,5% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Rehe tn 9 on 2019. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 29 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (17 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 537 €/m², mis on umbes 31,5% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,7 m²) on ligikaudu €182 863.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2019. aasta ehitusaeg.

€650–€800/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (9 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 9 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~110 €, talvel ~188 € · 89% möbleeritud
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 17 49.7 – 62.1 m² €3 537 €169 332–€204 882
3-toaline 10 62.1 – 73.8 m² €3 374 €209 468–€253 445
4-toaline 2 90.6 – 99.3 m² €3 367 €289 478–€350 252
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 52.9 m² 3-toaline · 68.6 m² 4-toaline · 95 m²
− 51,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€182 863
ca €3 537 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €192 006
Eeldatav üüritulu €650–€800/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 714/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Rehe peatus 189 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,1

Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium 1075 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1912 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,4

80% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Glehni park 1269 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=11): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,3

2019. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 21.07.2023); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,4

Glehni park 1269 m; toidukauplused 2464 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 113 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Rehe tn 9

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 5,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 11 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -62%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 562 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 80% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 100–150 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 260 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Rehe tn 9 AVM tase: €3 537/m² €3 066 2024 Q3 39 tehingut €3 170 2024 Q4 43 tehingut €3 264 2025 Q1 35 tehingut €3 338 2025 Q2 30 tehingut €3 077 2025 Q3 45 tehingut €3 421 2025 Q4 32 tehingut €3 371 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 122 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €3 450 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 537/m²
Hinnavahemik
€3 201–3 873
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,7 m²)
€192 006
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 714/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.396653, 24.640613 · katastritunnus 78406:604:0029.

🚏 Rehe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
189 m · 3 min
🚏 Mäepealse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
298 m · 4 min
🚏 Mäepealse (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
390 m · 5 min
🚏 Kassi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
452 m · 6 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
1075 m · 14 min
🌳 Glehni park
Park · Roheala
1269 m · 17 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1912 m · 25 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
2464 m · 33 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 189 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2019
Kortereid kokku29
Korruseid4
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus17 980 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte1
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120815459 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120815459) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:604:0029 · pindala 17 980 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78406:604:0029) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Rehe tn 1 // 5 // 7 // 9 // 11 korteriühistu (registrikood 80461175). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,60/m² kuustüüpiline korter €150 kuus · k.a kommunaalid · Astangu asum mediaan €2,65/m² kuus
Ühistu maksed€0,66/m² kuusilma kommunaalideta · Astangu asum mediaan €0,97/m² kuus
Remondifond€57 122€5,99/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€76 028€73 657
Remondikulud€17 480€17 871
Remondifondi jääk€57 122€43 591
Raha€82 372€70 366
Reservkapital€22 392€22 392
Aasta tulem€365€1 713

157 korterit · liikmeid 217 eraisikut + 1 juriidilist isikut · ühistu haldab 5 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (9 540 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Astangu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03636312) · Postiindeks: 12620

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Rehe tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120815459 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:604:0029 ↗ Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 9 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2019. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Rehe tn 9, Tallinn?

Rehe tn 9 on 2019. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 29 korterit. EHR kood on 120815459 ja katastritunnus 78406:604:0029. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Rehe tn 9 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 537 €/m². Hinnangu vahemik on 3 201–3 873 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €182 863.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Rehe tn 9?

3 537 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €176 850 ja 75 m² korteri väärtus umbes €265 275. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €169 332–€204 882; 3-toaline: €209 468–€253 445; 4-toaline: €289 478–€350 252.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 714/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €192 006, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €650–€800 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Rehe tn 9 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 189 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Rehe tn 9 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 11 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 80% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (100–150 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Rehe tn 9?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,60/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €150 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,66/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €57 122. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Astangu asum 37 ühistu mediaan oli €2,65/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu