Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Pihlaka tn 1a
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Pihlaka tänav 1a, Tallinn

Pihlaka tn 1a (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 2007. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 18 korterit (EHR 120303333). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 628 €/m² (hinnanguvahemik 2 347–2 909 €/m², ±11%).

Pihlaka tänav 1a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 18 korterit EHR 120303333 ↗ Kataster 78404:405:0071 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pihlaka tn 1a on 2007. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 18 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 628/m², 2,1% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Pihlaka tn 1a on 2007. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 18 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (8 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 628 €/m², mis on umbes 2,1% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 52,1 m²) on ligikaudu €136 919.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2007. aasta ehitusaeg.

€500–€610/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (9 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 9 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~60 €, talvel ~130 € · 100% möbleeritud
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 37.1 – 43.2 m² €2 759 €95 349–€118 198
2-toaline 8 52.1 m² €2 628 €122 268–€151 569
3-toaline 6 82.6 – 83.1 m² €2 523 €186 777–€231 536
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 38.7 m² 2-toaline · 52.1 m² 3-toaline · 82.9 m²
− 52,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€136 919
ca €2 628 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €143 765
Eeldatav üüritulu €500–€610/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 759/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Pihlaka peatus 87 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Tallinna Rahumäe Põhikool 1261 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 3228 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,0

75% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 2548 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=93): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -73,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,6

2007. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 15.04.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 2548 m; toidukauplused 3038 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 253 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pihlaka tn 1a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 93 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -74%.

Sagedasemad liigid: vargus, mootorsoiduki vargus, liiklusrikkumine,liiklusonnetus,mootorsoiduki vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 796 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 75% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 554 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pihlaka tn 1a AVM tase: €2 628/m² €2 606 2024 Q3 72 tehingut €2 422 2024 Q4 88 tehingut €2 485 2025 Q1 66 tehingut €2 612 2025 Q2 75 tehingut €2 478 2025 Q3 80 tehingut €2 860 2025 Q4 70 tehingut €2 549 2026 Q1 71 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 730 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 32 €2 730 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 628/m²
Hinnavahemik
€2 347–2 909
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 52,1 m²)
€143 765
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 759/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.373693, 24.716631 · katastritunnus 78404:405:0071.

🚏 Pihlaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
87 m · 1 min
🚏 Kraavi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
230 m · 3 min
🚏 Kauge peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
464 m · 6 min
🚏 P. Kerese peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
478 m · 6 min
🎓 Tallinna Rahumäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
1261 m · 17 min
🌳 Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala
Park · Roheala
2548 m · 34 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
3038 m · 41 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
3228 m · 43 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 87 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2007
Kortereid kokku18
Korruseid4
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 096 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120303333 · kanne muudetud 06.09.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120303333) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:405:0071 · pindala 1 096 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78404:405:0071) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pihlaka tn 1a korteriühistu (registrikood 80251749). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,29/m² kuustüüpiline korter €105 kuus · k.a kommunaalid · Männiku asum mediaan €3,15/m² kuus
Ühistu maksed€0,86/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,07/m² · Männiku asum mediaan €1,13/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€10 994€11 737
sh remondifondi maksed€939€1 719
Remondikulud€939€1 719
Raha€10 711€7 339
Reservkapital€2 556€2 556
Aasta tulem€874€1 403
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€9 5940,75
muude teenuste eest€10,00
Remonditasud€9390,07
kindlustus€4600,04

18 korterit · liikmeid 17 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 069 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Männiku asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01032665) · Postiindeks: 11216

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pihlaka tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 628/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pihlaka tn 1a See hoone 2007 €2 628 ~€136 919 C Aktiivne
Pihlaka tn 4 1956 €3 143 ~€224 166 E Vaata →
Pihlaka tn 14 1970 €2 263 ~€118 650 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120303333 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:405:0071 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 9 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2007. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pihlaka tn 1a, Tallinn?

Pihlaka tn 1a on 2007. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 18 korterit. EHR kood on 120303333 ja katastritunnus 78404:405:0071. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Pihlaka tn 1a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 628 €/m². Hinnangu vahemik on 2 347–2 909 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €136 919.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Pihlaka tn 1a?

2 628 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €105 120 ja 50 m² korteri väärtus umbes €131 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €95 349–€118 198; 2-toaline: €122 268–€151 569; 3-toaline: €186 777–€231 536.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 759/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €143 765, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€610 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Pihlaka tn 1a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 87 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pihlaka tn 1a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 93 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 75% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pihlaka tn 1a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,29/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €105 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,86/m² kuus, sh remondifond €0,07/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Männiku asum 44 ühistu mediaan oli €3,15/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu