Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Pagi tn 3
Registriandmed seisuga 1. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Pagi tänav 3, Tallinn

Pagi tn 3 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2015. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 36 korterit (EHR 121269833). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 01.10.2026 4 134 €/m² (hinnanguvahemik 3 741–4 527 €/m², ±10%).

Pagi tänav 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 36 korterit EHR 121269833 ↗ Kataster 78401:101:0864 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pagi tn 3 on 2015. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 36 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 134/m², 53,7% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Pagi tn 3 on 2015. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 36 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (16 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 134 €/m², mis on umbes 53,7% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (3-toaline, 71 m²) on ligikaudu €304 022.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2015. aasta ehitusaeg.

€1 280–€1 560/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 12 33.5 – 45.8 m² €4 299 €157 569–€190 650
3-toaline 16 56.8 – 82 m² €4 282 €272 040–€329 153
4-toaline 4 89.7 – 91.3 m² €4 124 €337 766–€408 678
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 40.5 m² 3-toaline · 70.2 m² 4-toaline · 90.5 m²
− 71 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€304 022
ca €4 282 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €319 223
Eeldatav üüritulu €1 280–€1 560/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 496/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,4

Mustjõe peatus 387 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tallinna Mustjõe Gümnaasium 538 m; riigieksamite tase 57.6/100; lasteaed 1827 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

71% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 856 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=34): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +25,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2015. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 22.02.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,9

Stroomi rannapark 856 m; toidukauplused 1455 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 23 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pagi tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 34 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +26%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 065 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 71% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 58 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Pagi tn 3 AVM tase: €4 134/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid7 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid1 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 042 2025 Q1 8 tehingut €3 023 2025 Q2 10 tehingut €3 062 2025 Q3 13 tehingut €3 095 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 134/m²
Hinnavahemik
€3 741–4 527
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 71 m²)
€319 223
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 496/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.431657, 24.684456 · katastritunnus 78401:101:0864.

🚏 Mustjõe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
387 m · 5 min
🚏 Humala peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
512 m · 7 min
🎓 Tallinna Mustjõe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.6/100
538 m · 7 min
🚏 Looga peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
796 m · 11 min
🚏 Pirni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
816 m · 11 min
🌳 Stroomi rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
856 m · 11 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
1210 m · 16 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Supermarket
1455 m · 19 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1827 m · 24 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 387 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2015
Kortereid kokku36
Korruseid4
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 768 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte2
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121269833 · kanne muudetud 23.10.2024.

Metall · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 121269833) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:0864 · pindala 3 768 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:0864) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pagi tn 3 korteriühistu (registrikood 80612177). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,95/m² kuustüüpiline korter €179 kuus · k.a kommunaalid · Haabersti linnaosa mediaan €2,71/m² kuus
Ühistu maksed€0,96/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,09/m² · Haabersti linnaosa mediaan €0,99/m² kuus
Remondifond€2 123€0,89/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€27 421€24 607
sh remondifondi maksed€2 612–
Remondikulud€3 817€2 924
Remondifondi jääk€2 123€1 871
Raha€10 416€7 590
Reservkapital€9 999€9 999
Aasta tulem€40€1
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€5 3480,19
Haldustasud€6 4350,22
Heakorrastuse tasu€11 7660,41
Remonditasud€2 6120,09
Kindlustusmaksed€1 2600,04

36 korterit · liikmeid 30 eraisikut + 7 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 390 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Haabersti linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03755300) · Postiindeks: 10617

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pagi tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121269833 Maa- ja Ruumiamet 01.10.2026 (EHR kanne 23.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:0864 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2015. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pagi tn 3, Tallinn?

Pagi tn 3 on 2015. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 36 korterit. EHR kood on 121269833 ja katastritunnus 78401:101:0864. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Pagi tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 134 €/m². Hinnangu vahemik on 3 741–4 527 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €304 022.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Pagi tn 3?

4 134 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €206 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €310 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €157 569–€190 650; 3-toaline: €272 040–€329 153; 4-toaline: €337 766–€408 678.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 496/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €319 223, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 280–€1 560 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Pagi tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 387 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pagi tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 34 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 71% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pagi tn 3?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,95/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €179 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,96/m² kuus, sh remondifond €0,09/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 123. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Haabersti linnaosa 318 ühistu mediaan oli €2,71/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 01.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu