Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Merirahu tn 4
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Merirahu tänav 4, Tallinn

Merirahu tn 4 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2007. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 54 korterit (EHR 120303869). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 822 €/m² (hinnanguvahemik 3 459–4 185 €/m², ±10%).

Merirahu tänav 4, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 54 korterit EHR 120303869 ↗ Kataster 78406:609:0034 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Merirahu tn 4 on 2007. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 54 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 822/m², 42,1% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Merirahu tn 4 on 2007. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 54 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis, väikeplokk (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (27 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 822 €/m², mis on umbes 42,1% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline, 50,9 m²) on ligikaudu €194 540.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2007. aasta ehitusaeg.

€550–€670/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (Haabersti linnaosa (8 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Haabersti linnaosa (8 kuulutust, sama ehitusperiood)
3,3–4,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 34.5 m² €4 232 €132 134–€159 874
2-toaline 27 36 – 68.5 m² €3 822 €168 795–€204 232
3-toaline 18 67.7 – 99.9 m² €3 675 €248 443–€300 602
4-toaline 7 87.1 m² €3 694 €291 181–€352 313
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.5 m² 2-toaline · 48.8 m² 3-toaline · 74.7 m² 4-toaline · 87.1 m²
− 50,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€194 540
ca €3 822 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €204 267
Eeldatav üüritulu €550–€670/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 013/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Paljandi peatus 138 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Rocca al Mare Kool 1499 m; riigieksamite tase 60.2/100; lasteaed 3133 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

84% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 3008 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=5): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2007. a; kandekonstruktsioon Tellis, väikeplokk.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 02.09.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Õismäe tiigi puhkeala 3008 m; toidukauplused 2385 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 88 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Merirahu tn 4

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +131%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, kelmus, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 1 642 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 84% kahes parimas klassis, 10% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Merirahu tn 4 AVM tase: €3 822/m² €2 530 2024 Q3 19 tehingut €2 574 2024 Q4 25 tehingut €2 579 2025 Q1 31 tehingut €2 422 2025 Q2 22 tehingut €2 659 2025 Q3 27 tehingut €2 765 2025 Q4 27 tehingut €2 737 2026 Q1 20 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 580 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €2 870 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 822/m²
Hinnavahemik
€3 459–4 185
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 50,9 m²)
€204 267
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 013/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.441282, 24.622538 · katastritunnus 78406:609:0034.

🚏 Paljandi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
138 m · 2 min
🚏 Õismäe raba peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
526 m · 7 min
🚏 Merirahu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
701 m · 9 min
🚏 Alemaa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
842 m · 11 min
🎓 Rocca al Mare Kool
Kool · 60.2/100
1499 m · 20 min
🛒 Rocca al Mare Prisma
Supermarket · Supermarket
2385 m · 32 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
3008 m · 40 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
3133 m · 42 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 138 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2007
Kortereid kokku54
Korruseid4
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus5 512 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis, väikeplokk
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120303869 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis, väikeplokk.

EHR portaal (kood: 120303869) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:609:0034 · pindala 5 512 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78406:609:0034) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Merirahu tn 4 korteriühistu (registrikood 80295788). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,46/m² kuustüüpiline korter €188 kuus · k.a kommunaalid · Haabersti linnaosa mediaan €2,71/m² kuus
Ühistu maksed€1,13/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,42/m² · Haabersti linnaosa mediaan €0,99/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€47 469€51 610
sh remondifondi maksed€17 737–
Remondikulud€19 038€23 349
Raha€15 270€2 268
Reservkapital€5 787€5 787
Aasta tulem€49€1 212
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€4 0600,10
Heakorrakulud€14 8020,35
Haldustasud€9 5600,23
Remonditasud€17 7370,42
Kindlustusmaksed€1 3100,03

54 korterit · liikmeid 52 eraisikut + 8 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 494 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Haabersti linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01033755) · Postiindeks: 13516

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Merirahu tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120303869 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:609:0034 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Haabersti linnaosa (8 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 3,3–4,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2007. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Merirahu tn 4, Tallinn?

Merirahu tn 4 on 2007. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 54 korterit. EHR kood on 120303869 ja katastritunnus 78406:609:0034. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Merirahu tn 4 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 822 €/m². Hinnangu vahemik on 3 459–4 185 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €194 540.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Merirahu tn 4?

3 822 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €191 100 ja 75 m² korteri väärtus umbes €286 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €132 134–€159 874; 2-toaline: €168 795–€204 232; 3-toaline: €248 443–€300 602; 4-toaline: €291 181–€352 313.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 013/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €204 267, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€670 kuus ja brutotootluse hinnang 3,3–4,3%.

Kas Merirahu tn 4 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 138 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Merirahu tn 4 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 84% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Merirahu tn 4?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,46/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €188 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,13/m² kuus, sh remondifond €0,42/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Haabersti linnaosa 318 ühistu mediaan oli €2,71/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu