Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Mai tn 2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Mai tänav 2, Tallinn

Mai tn 2 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1885. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 101006291). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 193 €/m² (hinnanguvahemik 2 851–3 535 €/m², ±11%).

Mai tänav 2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 8 korterit EHR 101006291 ↗ Kataster 78404:401:4001 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mai tn 2 on 1885. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 193/m², 18,9% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Mai tn 2 on 1885. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 193 €/m², mis on umbes 18,9% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,7 m²) on ligikaudu €155 838.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1885. aasta ehitusaeg.

€540–€660/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~30 €, talvel ~80 € · 100% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 13.5 – 34 m² €3 292 €69 966–€86 733
2-toaline 6 42.1 – 70.2 m² €3 337 €152 275–€188 766
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 23.8 m² 2-toaline · 51.1 m²
− 46,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€155 838
ca €3 337 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €163 630
Eeldatav üüritulu €540–€660/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 504/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Nõmme peatus 85 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Nõmme Erakool 298 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1704 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

22% tundidest hea, 49% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 411 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=37): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +43,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1885. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1885) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,0

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 411 m; toidukauplused 1683 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 253 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mai tn 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +43%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 505 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 22% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 49% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 554 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Mai tn 2 AVM tase: €3 193/m² €2 606 2024 Q3 72 tehingut €2 422 2024 Q4 88 tehingut €2 485 2025 Q1 66 tehingut €2 612 2025 Q2 75 tehingut €2 478 2025 Q3 80 tehingut €2 860 2025 Q4 70 tehingut €2 549 2026 Q1 71 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 730 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 32 €2 730 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 193/m²
Hinnavahemik
€2 851–3 535
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,7 m²)
€163 630
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 504/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.385701, 24.686793 · katastritunnus 78404:401:4001.

🚏 Nõmme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
85 m · 1 min
🚏 Roheline peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
255 m · 3 min
🚏 Kõue peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
284 m · 4 min
🎓 Nõmme Erakool
Põhikool · Põhikool
298 m · 4 min
🎓 Tallinna Nõmme Põhikool
Põhikool · Põhikool
376 m · 5 min
🌳 Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
411 m · 5 min
🚏 Võsu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
527 m · 7 min
🎓 Tallinna Rahumäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
981 m · 13 min
🌳 Sütiste parkmets
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1033 m · 14 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1683 m · 22 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1704 m · 23 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 85 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1885
Kortereid kokku8
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 793 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101006291 · kanne muudetud 27.05.2026.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101006291) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:401:4001 · pindala 1 793 m².

Sihtotstarve: 60% Elamumaa, 40% arimaa.

Katastrikaart (78404:401:4001) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Mai tn 2 // Raudtee tn 15 korteriühistu (registrikood 80264500). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€175 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€228 395aastas, ilma kommunaalideta
Remondifond€58 553jääk aasta lõpus
Laenud€268 0645,47% fikseeritud · kuni 2049
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€228 395€5 258
sh remondifondi maksed€226 678–
Remondikulud€337 916€4 497
Remondifondi jääk€58 553€10 524
Laenujääk€268 064€0
Raha€35 534€10 472
Aasta tulem€0€3
Ühistu maksed liigiti2025
Hooldustasud€395
Haldustasud€873
Remonditasud€226 678
Kindlustusmaksed€449

liikmeid 7 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). Võrdlus: Nõmme asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00630452) · Postiindeks: 11621

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Mai tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 621/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mai tn 2 See hoone 1885 €3 193 ~€155 838 E ~ Aktiivne
Mai tn 12 1950 €2 383 ~€115 795 E ~ Vaata →
Mai tn 14 1919 €2 621 ~€107 571 E ~ Vaata →
Mai tn 18 1935 €2 246 ~€85 974 E ~ Vaata →
Mai tn 21/1 1916 €2 621 ~€152 460 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101006291 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 27.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:401:4001 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1885. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mai tn 2, Tallinn?

Mai tn 2 on 1885. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 101006291 ja katastritunnus 78404:401:4001. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Mai tn 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 193 €/m². Hinnangu vahemik on 2 851–3 535 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €155 838.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Mai tn 2?

3 193 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €127 720 ja 50 m² korteri väärtus umbes €159 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €69 966–€86 733; 2-toaline: €152 275–€188 766.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 504/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €163 630, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €540–€660 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Mai tn 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 85 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mai tn 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 22% oli kahes parimas ja 49% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Mai tn 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €175 kuus, lisaks kommunaalteenused. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €58 553. Ühistu laenujääk oli €268 064. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu