Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Mai tn 18
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Mai tänav 18, Tallinn

Mai tn 18 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1935. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 4 korterit (EHR 101006313). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 246 €/m² (hinnanguvahemik 2 006–2 486 €/m², ±11%).

Mai tänav 18, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 4 korterit EHR 101006313 ↗ Kataster 78404:401:0198 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mai tn 18 on 1935. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 4 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 246/m², 16,4% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Mai tn 18 on 1935. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 4 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (1 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 246 €/m², mis on umbes 16,4% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (1-toaline, 32,2 m²) on ligikaudu €85 974.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1935. aasta ehitusaeg.

€300–€370/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Mai tn)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Mai tn)
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~110 €
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 32.2 m² €2 670 €76 775–€95 173
3-toaline 1 67.2 m² €2 439 €146 363–€181 438
4-toaline 1 83.6 m² €2 604 €194 401–€240 988
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.2 m² 3-toaline · 67.2 m² 4-toaline · 83.6 m²
− 32,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€85 974
ca €2 670 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €90 273
Eeldatav üüritulu €300–€370/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 804/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,5

Roheline peatus 361 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7

Nõmme Erakool 605 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2005 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

22% tundidest hea, 49% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 719 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=37): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +43,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1935. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1935) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,5

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 719 m; toidukauplused 1883 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 253 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mai tn 18

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +43%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 505 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 22% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 49% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 554 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Mai tn 18 AVM tase: €2 246/m² €2 606 2024 Q3 72 tehingut €2 422 2024 Q4 88 tehingut €2 485 2025 Q1 66 tehingut €2 612 2025 Q2 75 tehingut €2 478 2025 Q3 80 tehingut €2 860 2025 Q4 70 tehingut €2 549 2026 Q1 71 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 730 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 32 €2 730 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 246/m²
Hinnavahemik
€2 006–2 486
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 32,2 m²)
€90 273
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 804/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.383170, 24.690226 · katastritunnus 78404:401:0198.

🚏 Roheline peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
361 m · 5 min
🚏 Nõmme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
382 m · 5 min
🚏 Kõue peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
425 m · 6 min
🚏 Nurme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
499 m · 7 min
🎓 Nõmme Erakool
Põhikool · Põhikool
605 m · 8 min
🎓 Tallinna Nõmme Põhikool
Põhikool · Põhikool
642 m · 9 min
🌳 Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
719 m · 10 min
🎓 Tallinna Rahumäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
729 m · 10 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1883 m · 25 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2005 m · 27 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 361 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1935
Kortereid kokku4
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 029 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101006313 · kanne muudetud 31.05.2024.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101006313) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:401:0198 · pindala 1 029 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:401:0198) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00630470) · Postiindeks: 11621

KÜ registrikood täpsustamisel

Mai tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 621/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mai tn 2 1885 €3 193 ~€155 838 E ~ Vaata →
Mai tn 12 1950 €2 383 ~€115 795 E ~ Vaata →
Mai tn 14 1919 €2 621 ~€107 571 E ~ Vaata →
Mai tn 18 See hoone 1935 €2 246 ~€85 974 E ~ Aktiivne
Mai tn 21/1 1916 €2 621 ~€152 460 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101006313 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 31.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:401:0198 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Mai tn) · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1935. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mai tn 18, Tallinn?

Mai tn 18 on 1935. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 4 korterit. EHR kood on 101006313 ja katastritunnus 78404:401:0198. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Mai tn 18 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 246 €/m². Hinnangu vahemik on 2 006–2 486 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €85 974.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Mai tn 18?

2 246 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €89 840 ja 50 m² korteri väärtus umbes €112 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €76 775–€95 173; 3-toaline: €146 363–€181 438; 4-toaline: €194 401–€240 988.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 804/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €90 273, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €300–€370 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Mai tn 18 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 361 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mai tn 18 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 22% oli kahes parimas ja 49% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu