Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Madara tn 10
Registriandmed seisuga 1. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Madara tänav 10, Tallinn

Madara tn 10 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1931. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 101016979). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 01.10.2026 3 259 €/m² (hinnanguvahemik 2 953–3 565 €/m², ±9%).

Madara tänav 10, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 9 korterit EHR 101016979 ↗ Kataster 78407:701:5100 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Madara tn 10 on 1931. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit, energiaklass H. Estiq AVM baastase on €3 259/m², 4,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Madara tn 10 on 1931. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (5 tk). Energiaklass H (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 259 €/m², mis on umbes 4,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (1-toaline, 24,6 m²) on ligikaudu €93 283.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass H, maapealne parkimine ja 1931. aasta ehitusaeg.

€360–€440/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~27 €, talvel ~73 € · 100% möbleeritud
4,7–5,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 10.9 – 26.1 m² €3 792 €73 864–€89 192
2-toaline 4 37.4 – 50.2 m² €3 749 €140 619–€169 798
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 21.5 m² 2-toaline · 41.4 m²
− 24,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€93 283
ca €3 792 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €97 947
Eeldatav üüritulu €360–€440/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 982/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Ristiku peatus 128 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Pelgulinna Gümnaasium 340 m; riigieksamite tase 57.9/100; lasteaed 1120 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

27% tundidest hea, 26% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 833 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=320): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +28,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1931. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud2,5

Energiamärgis H (väljastatud 21.04.2017); kütteliik Katel.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Falgi park 833 m; toidukauplused 722 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 23 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Madara tn 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 320 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +28%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 191 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 27% kahes parimas klassis, 47% keskmises ja 26% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 58 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud
Madara tn 10 AVM tase: €3 259/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q4 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 077 2024 Q4 15 tehingut €3 557 2025 Q2 9 tehingut €3 018 2025 Q3 9 tehingut €3 824 2026 Q1 8 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 259/m²
Hinnavahemik
€2 953–3 565
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 24,6 m²)
€97 947
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 982/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.432191, 24.718986 · katastritunnus 78407:701:5100.

🚏 Ristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
128 m · 2 min
🚏 Ülase peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
175 m · 2 min
🚏 Sõle peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
211 m · 3 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
340 m · 5 min
🚏 Pelgulinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
372 m · 5 min
🎓 Kool 21. sajandil
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 41.9/100
419 m · 6 min
🎓 Eurogümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 40.9/100
419 m · 6 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
722 m · 10 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
833 m · 11 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1085 m · 14 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1120 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 128 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1931
Kortereid kokku9
Korruseid3
EnergiamärgisH
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus887 m²
KüttesüsteemKatel
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101016979 · kanne muudetud 04.12.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101016979) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:5100 · pindala 887 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:5100) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Madara tn 10 korteriühistu (registrikood 80133809). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€136 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€4,10/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €2,29/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€486€1,78/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€36 104€132/m² · 5,57% fikseeritud · kuni 2034 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€13 460€9 554
sh remondifondi maksed€7 505€7 097
Remondikulud€7 505€7 097
Remondifondi jääk€486€1 535
Laenujääk€36 104€39 191
Raha€505€3 189
Reservkapital€1 900€1 900
Aasta tulem€8−€452
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€5 3151,62
Hooldustasud€6400,20
Remonditasud€7 5052,29

9 korterit · liikmeid 8 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (273 m²) ÷ 12. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00637673) · Postiindeks: 10612

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Madara tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Madara tn 1 2020 €3 681 ~€242 490 B Vaata →
Madara tn 10 See hoone 1931 €3 259 ~€93 283 H Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101016979 Maa- ja Ruumiamet 01.10.2026 (EHR kanne 04.12.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:5100 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,7–5,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1931. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass H: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Madara tn 10, Tallinn?

Madara tn 10 on 1931. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 101016979 ja katastritunnus 78407:701:5100. Estiqi andmetel energiaklass H.

Mis on Madara tn 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 259 €/m². Hinnangu vahemik on 2 953–3 565 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €93 283.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Madara tn 10?

3 259 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €97 770 ja 40 m² korteri väärtus umbes €130 360. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €73 864–€89 192; 2-toaline: €140 619–€169 798.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 982/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €97 947, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €360–€440 kuus ja brutotootluse hinnang 4,7–5,7%.

Kas Madara tn 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 128 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Madara tn 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 320 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 27% oli kahes parimas ja 26% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Madara tn 10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €136 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €4,10/m² kuus, sh remondifond €2,29/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €486. Ühistu laenujääk oli €36 104. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 01.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu