KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

4. liin, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil 4. liin, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 4 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€4 119 €/m²
+29.9% vs Põhja-Tallinna · +41.5% vs Tallinn
Tänava mediaan: €4 114/m² (n=4)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 4 korterelamule.

Korterelamuid 4
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=4) €245 146
Hinnavahemik €4 114 – €4 134
Ehitusperiood 2021

Korterelamud tänaval 4. liin

Kõik 4 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
4. liin 4 2021 A €4 114/m² €218 865 ~53.2 m² Hoone analüüs →
4. liin 6 2021 A~ €4 114/m² €245 146 ~59.6 m² Hoone analüüs →
4. liin 8 2021 B €4 114/m² €245 146 ~59.6 m² Hoone analüüs →
4. liin 10 2021 A~ €4 134/m² €248 764 ~60.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas 4. liin suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

4. liin
€4 119

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): +29.9% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +41.5% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.9 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Kopli liinid (ajutine) peatus" 166 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 6.7/10

Pood „Stroomi Keskus Maxima XX" 2272 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 1 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 9.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 2021; valdav on alates 2001 (100%). Hinnanguliselt 100% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 7.1/10

Estiqi andmebaasis on 8 hinnangut selle tänava 4 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval 4. liin

TURVALISUSE INDEKS
4.3 / 10
Trend (1a): -90.3%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
8 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 7.5 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
55 dB (märgatav)
Öine tase: 50 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
1 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava 4. liin ümbruses asub 8 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

8 kohta lähedal lähim 2 min jalgsi
Kopli liinid (ajutine) peatus Lähim Bussipeatus 2 min 166 m
Kopli liinid peatus Bussipeatus 3 min 231 m
Sepa (ajutine) peatus Bussipeatus 5 min 360 m
Kopli (ajutine) peatus Bussipeatus 5 min 402 m
Tallinna Kunstigümnaasium Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100 10 min 721 m
Kopli kalmistupark Lähim Park ja roheala 14 min 1050 m
Ilmapuu Waldorflasteaed Lähim Lasteaed 23 min 1690 m
Stroomi Keskus Maxima XX Lähim Supermarket 30 min 2272 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava 4. liin tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€4 119/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €245 146. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval 4. liin, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **4. liin** korterite keskmine hinnatase **4 119 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 4 114 €/m² kuni 4 134 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval 4. liin? ▼

Tänaval **4. liin** on Estiqi kataloogis **4** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **2021**, enamik neist alates 2001 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval 4. liin? ▼

Tüüpiline korter tänaval 4. liin (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **245 146 €** (keskmise taseme 4 119 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 269 661 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 208 374 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval 4. liin? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava 4. liin kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **4 119 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval 4. liin? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava 4. liin kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **245 146 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava 4. liin hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava 4. liin hinnatase on 4 119 €/m², mis on **29.9% kõrgem kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval 4. liin? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval 4. liin? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Kopli liinid (ajutine) peatus**, ligikaudu **166 m** kaugusel (~2 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval 4. liin? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **4. liin** juures ligikaudu **55 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **8**, hinnang hea. Lähim roheala on Kopli kalmistupark, ligikaudu 1050 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.